Steam Deck OLED duyuruldu: Fiyat, özellikler, çıkış tarihi

Kasabada yeni bir Steam Deck var. Valve’ın güçlü taşınabilir oyun bilgisayarı, 2022’deki lansmanından bu yana oyuncular arasında büyük bir ilgi gördü, ancak Valve çalışanlarının çeşitli yorumları, yakın zamanda yeni bir model çıkmayacağına inanmamıza neden oldu. Bunun yalnızca yarısının doğru olduğu ortaya çıktı; Steam Deck 2 burada değil, ancak Steam Deck OLED oldukça burada. Tweet silinmiş […]

Steam Deck OLED duyuruldu: Fiyat, özellikler, çıkış tarihi

Kasabada yeni bir Steam Deck var.

Valve’ın güçlü taşınabilir oyun bilgisayarı, 2022’deki lansmanından bu yana oyuncular arasında büyük bir ilgi gördü, ancak Valve çalışanlarının çeşitli yorumları, yakın zamanda yeni bir model çıkmayacağına inanmamıza neden oldu. Bunun yalnızca yarısının doğru olduğu ortaya çıktı; Steam Deck 2 burada değil, ancak Steam Deck OLED oldukça burada.

Evet, tıpkı Nintendo’nun birkaç yıl önce Switch OLED ile yaptığı gibi, Steam de çizim tahtasına biraz geri döndü ve Steam Deck’i daha büyük ve daha iyi bir OLED ekranla yeniden tasarladı. 16 Kasım’da 512 GB modelinin fiyatı 549,99 dolar ve 1 TB modelinin fiyatı 649,99 dolar olacak.

AYRICA BAKINIZ:

Steam Deck 2 yakın zamanda gelmeyecek. İşte nedeni.

Yeni ekran teknolojisinin (OLED’in LCD’den daha iyi olduğu yaygın olarak kabul edilir) ve yeni 1TB versiyonunun yanı sıra, dikkat edilmesi gereken birkaç özellik daha var. Steam Deck OLED’in ekranı, LCD modelindeki 7 inçlik ekranın üzerinde bir yükseltme olan 7,4 inçtir. Ayrıca WiFi 6E desteği ve yeni bir 50Whr pil (LCD modelinde 40Whr’den) var. Valve bunun şarjla 3 ile 12 saat arasında süreceğini söylüyor ancak elbette bu hangi oyunu oynadığınıza bağlı.

Ayrıca, bir süredir Steam Deck’i istiyorsanız ve LCD ile OLED arasındaki farkı umursamıyorsanız, 64 GB ve 512 GB LCD modelleri sınırlı bir süre için 50 $ indirimle sırasıyla 349,99 $ ve 449,99 $ fiyatla satılıyor. Bundan daha iyisi olamaz.

Teknory