LastPass ihlallerinin ardından bir şifre yöneticisi nasıl bulunur?

senin şifre yöneticisi(Yeni bir sekmede açılır) istediğiniz tüm özelliklere sahip misiniz? Kimlik bilgilerinizi saklıyor, yeni parolalar oluşturuyor, formları otomatik olarak dolduruyor, masaüstü uygulamaları için parolaları alıyor ve dolduruyor, mobil uygulamalarda parolaları dolduruyor, dijital bir miras için hükümler içeriyor mu, teklifler sunuyor mu? çok faktörlü kimlik doğrulama(Yeni bir sekmede açılır)veya güvenli depolama alanınız ve bir VPN’iniz […]

LastPass ihlallerinin ardından bir şifre yöneticisi nasıl bulunur?

senin şifre yöneticisi(Yeni bir sekmede açılır) istediğiniz tüm özelliklere sahip misiniz? Kimlik bilgilerinizi saklıyor, yeni parolalar oluşturuyor, formları otomatik olarak dolduruyor, masaüstü uygulamaları için parolaları alıyor ve dolduruyor, mobil uygulamalarda parolaları dolduruyor, dijital bir miras için hükümler içeriyor mu, teklifler sunuyor mu? çok faktörlü kimlik doğrulama(Yeni bir sekmede açılır)veya güvenli depolama alanınız ve bir VPN’iniz mi var? İstediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklere sahip olmayan bir parola yöneticisi kullanıyorsanız, değişiklik yapma zamanı gelmiştir. Aynı şekilde, şifrelerinizi yöneten şirket saldırıya uğrarsa(Yeni bir sekmede açılır) veya ciddi bir veri ihlali yaşıyor(Yeni bir sekmede açılır) ve sizden bilgi saklıyorsa (merhaba, LastPass), yeni, daha güvenilir bir şifre ortağı almak isteyeceksiniz.

Birçok parola yöneticisi, premium katmanlarının ücretsiz denemelerini sunar, böylece her gün kullanmak üzere bir hizmet üzerinde karar kılmadan önce hizmetler arasında gidip gelebilirsiniz. Mükemmel parola yöneticisinin kullanımı kolaydır, bu nedenle kimlik bilgilerinizi Post-It notlarında veya daha kötüsünde depolamaya geri dönmezsiniz. aynı şifreleri kullanmak(Yeni bir sekmede açılır) Web’deki her giriş için. En iyi şifre yöneticisini bulmak biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak neyse ki değiştirmek kolaydır. İşte nasıl.

Parola yöneticilerini değiştirmek ister misiniz? İşte bazı ipuçları,(Yeni bir sekmede açılır) PCMag’den Kim Key’in izniyle.

Yöntem 1: Dışa Aktarma ve İçe Aktarma

Parolalarınızı ve form doldurma bilgilerinizi, mevcut parola yöneticinizden bilgisayarınızdaki yeni parola yöneticinize aktardığınız bir dosyaya aktarabilirsiniz.


Kredi bilgileri: PCMag/1Password

Çoğu hizmet, dosyayı hizmetin özel dosya adıyla kaydetmenize izin verir. Hizmet, kullanıcı adları ve parolalar gibi oturum açma bilgilerini bir CSV dosyası aracılığıyla da dışa aktarmanıza izin verebilir.

Şifreleri dışa aktarma


Kredi bilgileri: PCMag/1Password

Bir CSV, adresleriniz, telefon numaralarınız veya kredi kartlarınız gibi eski şifre yöneticisinde sakladığınız tüm bilgileri içermeyebilir. Ancak, yeni şifre yöneticiniz eski şifrenizden içe aktarmaya izin vermeyebilir. Bu nedenle, diğer parola yöneticilerinden sınırlı içe aktarma yetenekleri olan bir yöneticiye geçiş yapıyorsanız, iş eski bilgilerinizi girmeye geldiğinde bir CSV dosyası başlamak için iyi bir yerdir.

Dosyayı bilgisayarınıza kaydettikten sonra yeni parola yöneticisini yükleyin. Kurulum işlemi sırasında, parola yöneticisi, yeni dosyalarınızın girdiği yer olan mevcut parola bilgilerinizi içe aktarmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Özel dosyayı veya CSV dosyasını yeni parola yöneticisine aktarın ve hazırsınız. !

Yöntem 2: Bir Seferde İkisini Kullanın

Farklı antivirüs(Yeni bir sekmede açılır) araçlarla, çoğu parola yöneticisi bilgisayarınızda birbiriyle iyi çalışır, böylece aynı anda çalışan iki parola yöneticiniz olabilir. Bu, eskisini kaldırmadan yeni bir parola yöneticisi kurabileceğiniz anlamına gelir.

Oturum açmış bir siteye her gittiğinizde, eski parola yöneticisi kimlik bilgilerinizi doldurur ve yenisi, koleksiyonuna eklemek için bu bilgileri toplar. Bu işlem, Yöntem 1’den daha yavaştır ve sık kullanmadığınız parolaların aktarılmamasına neden olabilir.

Parola Yöneticilerini Değiştirme Zamanı

Herhangi bir nedenle parola yöneticinize olan inancınızı kaybediyorsanız veya kullanımı bir angarya olmaya başladıysa, hizmetleri değiştirmek için zaman ayırın. Özetimize göz atın en iyi şifre yöneticileri(Yeni bir sekmede açılır). bir listemiz var ücretsiz şifre yöneticileri(Yeni bir sekmede açılır) Ve işletmeler için şifre yöneticileri(Yeni bir sekmede açılır), fazla. Güçlü güvenliği, zengin özellik setini ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimini birleştiren ürünlere yöneliyoruz.

Bu makale ilk olarak yayınlandı PCMag.com(Yeni bir sekmede açılır)Mashable’ın kardeş sitesi. PCMag.com(Yeni bir sekmede açılır) en son ürün ve hizmetlerle ilgili Laboratuar tabanlı, bağımsız incelemeler sunan, teknoloji konusunda lider bir otoritedir.

Teknory