Lenovo, Legion oyun telefonu işini kapattığını doğruladı

Luke Pollack / Android Yetkilisi TL;DR Lenovo’nun Legion oyun telefonu işi öldü. Lenovo sözcüsü, hareketin “daha geniş bir iş dönüşümünün ve oyun portföyü konsolidasyonunun bir parçası” olduğunu söyledi. Karar, Lenovo’nun oyunla ilgili diğer ürünlerini etkilemeyecek. Son zamanlarda Lenovo ve Legion oyun telefonu işini çevreleyen bazı spekülasyonlar var. Söylentiler, Legion oyun telefon hattının kapatıldığını iddia etti. […]

Lenovo, Legion oyun telefonu işini kapattığını doğruladı

Luke Pollack / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Lenovo’nun Legion oyun telefonu işi öldü.
  • Lenovo sözcüsü, hareketin “daha geniş bir iş dönüşümünün ve oyun portföyü konsolidasyonunun bir parçası” olduğunu söyledi.
  • Karar, Lenovo’nun oyunla ilgili diğer ürünlerini etkilemeyecek.

Son zamanlarda Lenovo ve Legion oyun telefonu işini çevreleyen bazı spekülasyonlar var. Söylentiler, Legion oyun telefon hattının kapatıldığını iddia etti. Artık neler olup bittiğine dair gerçeği biliyoruz.

Geçen hafta, bir Lenovo çalışanı olduğuna inanılan biri, sosyal medyada Legion telefon işi hakkında bir yorum yayınladı. Kullanıcıya göre Lenovo, oyun telefonu işini tamamen kapatmayı seçti.

Bu iddiayı takip etmek için, Android Yetkilisi yorum için Lenovo’ya ulaştı. Lenovo sözcüsü daha sonra doğruladı Android Yetkilisi şirketin aslında Legion telefon işine son verdiğini.

Lenovo sözcüsüne göre:

Lenovo, daha geniş bir iş dönüşümü ve oyun portföyü konsolidasyonunun bir parçası olarak Android tabanlı Legion mobil oyun telefonlarını sonlandırıyor. oyun cihazları ve çözümlerinde bir lider olarak Lenovo, oyun kategorisini form faktörlerinde ilerletmenin yanı sıra küresel oyun topluluğuna en fazla değeri getirebileceği yere odaklanmaya kararlıdır.

Lenovo oyun telefonu hattını sonlandırırken, oyun telefonu endüstrisi için gelecek pek de iyi görünmüyor. Xiaomi ayrıca son zamanlarda Black Shark hattıyla mücadele ediyor ve tesisinde yüzlerce işçiyi işten çıkarıyor.

Ama hepsi kıyamet ve kasvet değil, bazı markalar hala orada asılı duruyor. Örneğin ASUS, ROG Phone serisi ile gücünü hâlâ koruyor. Ve şirketin muhtemelen 2023’te bir ROG Phone 7 çıkaracağına inanılıyor. Aslında, önceki sürümlere dayanarak, olası ASUS en son oyun telefonunu Temmuz ayında piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir.

Lenovo, Legion oyun telefonu işini kapattığını doğruladı

Teknory