Mac’te RAR Dosyaları Nasıl Açılır

Arşivden Çıkaran uygulamanın kullanımı ücretsizdir ve daha eski ve daha belirsiz olanlara ek olarak rar, zip, 7-zip, Tar ve Gzip gibi bir dizi popüler arşiv dosyası formatını açabilir. Bir rar dosyasını ayıklamak için Mac App Store’dan The Unarchiver’ı indirin (14,8 MB boyutunda küçük bir indirmedir) ve aşağıdaki adımları izleyin: Unarchiver uygulamasını açın ve Arşiv Biçimleri […]

Mac’te RAR Dosyaları Nasıl Açılır

Arşivden Çıkaran uygulamanın kullanımı ücretsizdir ve daha eski ve daha belirsiz olanlara ek olarak rar, zip, 7-zip, Tar ve Gzip gibi bir dizi popüler arşiv dosyası formatını açabilir. Bir rar dosyasını ayıklamak için Mac App Store’dan The Unarchiver’ı indirin (14,8 MB boyutunda küçük bir indirmedir) ve aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Unarchiver uygulamasını açın ve Arşiv Biçimleri altında Rar Arşivi’ni seçin.

  2. Çıkarma sekmesine tıklayın ve çıkarılan arşiv için bir hedef klasör seçin.

  3. Mac’inizdeki rar dosyasına çift tıklayın ve içeriği hemen seçilen hedef klasöre çıkarmalıdır.

  4. 3. Adım işe yaramazsa, dosyaya sağ tıklayın, Birlikte Aç’ın üzerine gelin ve listeden The Unarchiver’ı seçin.

Rar arşivindeki dosyalar artık Mac’te normal bir klasörde görünecek. Rar biçimi aynı dosya adlarını korur, bu nedenle bunlar resim veya video dosyalarıysa, bu adlar tam olarak sıkıştırmadan önceki adları olacaktır. Artık tek tek dosyalar taşınabilir, kopyalanabilir, yüklenebilir veya paylaşılabilir.

Unarchiver, sıkıştırılmış dosyaları açmak için kullanışlı bir uygulama olsa da, tüm faydası budur. WinZip gibi daha karmaşık programların aksine bir rar dosyası oluşturamaz. Yalnızca ara sıra rar dosyaları oluşturmanız gerekiyorsa, aşağıdaki gibi bir çevrimiçi araç kullanabilirsiniz: Bulut Dönüştür günde 25 dönüşüme kadar ücretsizdir. Ayrıca WinZip Mac’i 45 gün boyunca ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz, ancak daha sonra kullanmak için ödeme yapmanız gerekir. Bir zip dosyası oluşturmak, Mac bunu yerel olarak yaptığı için çok daha kolaydır. Tek yapmanız gereken dosyaları çoklu seçmek, sağ tıklamak ve bir zip dosyası oluşturmak için menüden Sıkıştır’ı seçmek. Sıkıştırılmış dosyayı açmak için, dosyayı aynı konuma çıkarmak üzere çift tıklayın.

Teknory