Martin Scorsese, Flower Moon’un Katillerinin Nasıl Çok Farklı Bir Açılış Sahnesine Sahip Olduğunu Detaylandırıyor

Özet Martin Scorsese’nin başlangıçta planladığı şey Çiçek Ayı’nın Katilleri Oklahoma’daki kara hücumunu tasvir eden bir sahneyle açılacak. Filmin bakış açısının değişmesi, Osage halkına odaklanan yeni bir açılış sahnesinin ortaya çıkmasına yol açtı. Yeni açılış sahnesi, atmosferi ve zaman dilimini etkili bir şekilde kurarken aynı zamanda haber filmi görüntüleri aracılığıyla tarihsel bağlamı da sağlıyor. GÜNÜN EKRAN […]

Martin Scorsese, Flower Moon’un Katillerinin Nasıl Çok Farklı Bir Açılış Sahnesine Sahip Olduğunu Detaylandırıyor

Özet

 • Martin Scorsese’nin başlangıçta planladığı şey Çiçek Ayı’nın Katilleri Oklahoma’daki kara hücumunu tasvir eden bir sahneyle açılacak.
 • Filmin bakış açısının değişmesi, Osage halkına odaklanan yeni bir açılış sahnesinin ortaya çıkmasına yol açtı.
 • Yeni açılış sahnesi, atmosferi ve zaman dilimini etkili bir şekilde kurarken aynı zamanda haber filmi görüntüleri aracılığıyla tarihsel bağlamı da sağlıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Martin Scorsese nasıl olduğunu anlatıyor Çiçek Ayı’nın Katilleri başlangıçta çok farklı bir açılış sahnesi vardı. 20 Ekim’de sinemalarda gösterime giren Scorsese’nin son başyapıtı, 1920’lerde Oklahoma’daki kabile topraklarında petrol bulunmasının ardından Osage Nation üyelerinin trajik cinayetlerini konu alıyor. Çiçek Ayı’nın Katilleri Osage büyüklerinin tören borusunu kasvetli bir şekilde gömmesiyle ve Osage üyelerinin yerden fışkıran yağda dans etmesiyle açılıyor.

ile yapılan bir röportajda Bağımsız TelScorsese nasıl olduğunu açıkladı Çiçek Ayı’nın Katilleri başlangıçta Oklahoma’daki kara hücumunu tasvir eden bir sahneyle açıldı. Yönetmen, sahnenin tamamını ortak yazarı Eric Roth’un yazdığını söylüyor. Ancak filmin tamamının perspektifini değiştirmeye karar verdikten sonra açılış sahnesini de değiştirmeye karar verdiler. Scorsese’nin aşağıda paylaştıklarını okuyun:

Eric ve ben ilk başta Oklahoma karaya çıkarma çalışması yapmamız gerektiğini düşündük. Güzel hikayelerle dolu beş veya yedi sayfalık bir açıklama yazmıştı ve ben de hepsini tek seferde çekecektim. Ayrı bir birim kurmanın bir ay daha süreceği konusunda her şeyi halletmiştik… Benim düşüncem, bunun aslında sadece o zamanın ahlak anlayışını ifade ettiğiydi: “Toprağı mı istiyorsun? İşte, koş, al onu.” ” “Orada insanlar var.” “Önemli değil, onlara aldırmayın, sadece onlardan kurtulun. Eğer yolunuza çıkıyorlarsa onları hareket ettirin, öldürün, sadece araziyi alın.”

Resmin bakış açısını Soruşturma Bürosu’nun dışarıdan gelmesinden, içeriden dışarıya doğru işleyen bir bakış açısına dönüştürdük. Ernest ve Mollie’yle birlikte biz de herkesle birlikte bu olayın ortasındaydık ve aslında Oklahoma’daki kara akınlarının bizim hikayemiz için çok erken gerçekleştiğini fark ettik.

İlgili: Flower Moon’un Sonunun Katilleri Açıklandı: Osage Cinayetleri Davası ve Sonuç


Killers of the Flower Moon Neden Açılış Sahnesini Değiştirdi?

Mollie ve Ernest, Çiçek Ayının Katilleri'nde birbirlerine sarılıyorlar.

Senaryonun ilk taslaklarında, Çiçek Ayı’nın Katilleri Yerleşimcilerin daha önce Yerli Amerikalılara tahsis edilen toprakları talep ettiğini gösteren Oklahoma’daki toprak hücumunu tasvir eden uzun bir sahneyle başladı. Bu açılış sahnesi Scorsese’nin ilham veren birkaç Western filmine saygı duruşunda bulunmasına olanak tanıyacaktı. Çiçek Ayının Katilleri, daha önce Oklahoma kara hücumunu tasvir ediyordu. Buna 1931 En İyi film kazananı da dahildir Cimarron ve Scorsese’nin en sevdiği film yapımcılarından biri olan Anthony Mann’ın yönettiği 1960 yapımı yeniden yapım.

Orijinal açılış sahnesi aynı zamanda temalar için mükemmel bir metafor işlevi görebilirdi. Çiçek Ayı’nın Katilleri sömürü, açgözlülük, şiddet ve yolsuzluk dahil olmak üzere araştırıyor. Fakat, Scorsese ve Roth filmin tüm perspektifini değiştirdiler Soruşturma Bürosu’ndan cinayetleri yaşayan gerçek Osage halkına kadar. Bu değişiklik, başlangıçta Tom White’ı (Jesse Plemons’un canlandırdığı baş BOI ajanı) oynayacak olan Leonardo DiCaprio’nun emriyle yapıldı. Bunun yerine Ernest Burkhart’ı oynamak ve Mollie Kyle (Lily Gladstone) ile olan karmaşık ilişkisine odaklanmak istedi.

Filmin odak noktası değiştirildiğinde Scorsese ve Roth, 1889’da meydana gelen Oklahoma’daki kara akınının, 1919 civarında başlayan film için çok erken gerçekleştiğini fark ettiler. Ayrıca Scorsese ve Roth, Osage bakış açısını destekleyerek beyaz yerleşimcilerin de beyaz yerleşimciler olduğuna karar verdi. karaya ulaşmak için çabalamak filmi başlatmanın uygunsuz bir yolu olurdu. Yerine, Çiçek Ayı’nın Katilleri İzleyicileri uygun tarihsel bağlama alıştıran haber filmlerinin yanı sıra, atmosferi ve zaman dilimini hızlı bir şekilde oluşturan Osage halkının görüntüleri ile açılıyor.

Kaynak: Bağımsız Tel

 • Çiçek Ayı'nın Katilleri
  Çiçek Ayı’nın Katilleri

  Müdür:
  Martin Scorsese

  Döküm:
  Leonardo DiCaprio, Louis Cancelmi, Jillian Dion, Scott Shepherd, Jesse Plemons, JaNae Collins, Robert De Niro, Jason Isbell, Cara Jade Myers, Lily Gladstone

  Çalışma süresi:
  200 dakika

  Türler:
  Tarih, Dram, Suç

  Yazarlar:
  Eric Roth, Martin Scorsese

  Özet:
  Flower Moon’un Katilleri, yönetmen Martin Scorsese’nin ilk olarak David Grann tarafından çekilen, kurgu olmayan Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI adlı kitabına dayanan bir sonraki filmi. Osage kabilesinin üyeleri, 1920’lerde Kızılderili topraklarında petrol bulunmasından kısa bir süre sonra gizemli koşullar altında öldürüldüğünde, FBI bunların ardındaki gerçek nedeni ortaya çıkarmak için kurulur.

  Bütçe:
  200 milyon dolar

  Stüdyo(lar):
  Paramount Resimleri

  Distribütör(ler):
  Apple, Paramount Resimleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow