MCU’daki En Büyük 10 Karakter Kaybı

5. Aşama arifesinde MCU, gördüğümüz orijinal kaynak materyallerden kaç karakterin büyük ekranda göründüğünü fark etmek neredeyse dudak uçuklatıyor. Kaptan Amerika, Thor ve Demir Adam’ın büyük üçünden Leaper Batroc kadar belirsiz karakterlere kadar Marvel Studios, on yıldan biraz daha uzun bir süre içinde tüm bir karakter evrenini hayata geçirdi. Ancak bu, her zaman her şeyi doğru […]

MCU’daki En Büyük 10 Karakter Kaybı

5. Aşama arifesinde MCU, gördüğümüz orijinal kaynak materyallerden kaç karakterin büyük ekranda göründüğünü fark etmek neredeyse dudak uçuklatıyor. Kaptan Amerika, Thor ve Demir Adam’ın büyük üçünden Leaper Batroc kadar belirsiz karakterlere kadar Marvel Studios, on yıldan biraz daha uzun bir süre içinde tüm bir karakter evrenini hayata geçirdi.

Ancak bu, her zaman her şeyi doğru yaptıkları anlamına gelmez. MCU’daki bazı karakterler, çizgi roman enkarnasyonlarına kıyasla oldukça zayıf çaydır ve açıkçası, franchise, kahramanların miraslarını komik rahatlama ve olay örgüsü noktaları için takas etmek yerine, parlamak için birkaç fırsatı israf etti.

İşte MCU’nun bir karakterin boşa gitmesine nasıl izin verebileceğinin en korkunç örneklerinden on tanesi.

Savaşçılar Üç

Fandral, Hogun ve Volstagg, namı diğer The Warriors Three, Thor’un MCU BFF’leri ve mücadelelerinde ana yedeği olmayı amaçlıyordu, Thunder God’ın kendisi için komik bir rahatlama kaynağından bahsetmeye bile gerek yok – her neyse, çizgi roman kaynak materyalinde – genellikle işleri biraz fazla ciddiye alır. Üçlünün orijinalde parlamak için birkaç dakikası var Thor ancak Hela tarafından törensiz bir şekilde öldürüldü. Thor: Ragnarok (belki de Thor’un kendi başına komik olmaya başladığı filmde tesadüf değildir). Asgardlılar, çizgi roman Marvel evreninde uzun ve köklü bir varlığa sahiptir. MCU’da bunu asla yaşayamamaları çok yazık.

Pençe

Sadece filmleri izlerseniz bunu bilemezsiniz, ancak çizgi roman sürekliliğinde Ulysses Klaue, namı diğer Klaw, Marvel evrenindeki en zorlu kötü adamlardan biridir. Klaw, Kara Panter’in en sadık düşmanlarından biridir, ancak düzenli olarak en büyük iki Marvel takımı olan Yenilmezler ve Fantastik Dörtlü ile karşı karşıya gelir. Klaue, vibranyum ve dahi düzeyindeki zekasını kullanarak, kendisini saf sesten yapılmış bir varlığa dönüştürmeyi başarır, kendisine insanüstü güç ve dayanıklılık verir ve kendisini fiilen ölümsüz kılar. Ne yazık ki, MCU’da bu dönüşümü asla göremedik. Killmonger, Panther’in birincil kötü adamı olarak Klaw’ın yerini aldı ve Klaw, hikayeleri birbirine bağlayan bir olay örgüsünden biraz daha fazlası oldu. Serideki en yetenekli oyunculardan biri olan Klaw oyuncusu Andy Serkis’in üzücü bir kaybı.

İkariler

Tümüyle ilgili bir iddiada bulunabilirsiniz. Ebediler film, dünya inşa etmekten başka bir şey için zaman kaybıydı ama şeyh, gidip Robb Stark’ı tekrar tekrar öldürmek zorunda mıydılar? Ikaris, MCU’nun Süpermen tarzı bir karaktere ulaştığı en yakın şeydi, ancak güneşe doğru uçmadan önce yalnızca bir saat kadar ekran süresi aldı. Ve evet, güneşe çok yakın uçan Icarus’un mitolojik referansını alıyoruz, ancak en havalı Eternal ile bize en azından biraz daha uzun süre vermesi Marvel Studios’u öldürür mü?

kılıç ustası

Jack Duquesne’nin MCU’daki en çekici karakterlerden biri olduğunu kesinlikle kabul edebiliriz. Şahin göz televizyon dizisi, ancak gösterişli cazibesi aynı zamanda bizi Hawkeye’ın en iyi düşmanlarından ve takıma gelmiş geçmiş en ilginç ve trajik İntikamcılardan biri olmaktan çıkardı. Çizgi romanlarda Duquesne, başlangıçta genç bir Clint Barton’a akıl hocalığı yapan ve onu ilk kez okçulukla tanıştıran bir suçluydu. Ancak Duquesne daha sonra Hawkeye’a ihanet etti ve süper kötü adam olmaya devam etti. Daha sonra kendini yeniden şekillendiren Kılıç Ustası, Yenilmezler’e katılmaya devam edecek ve daha sonra ekibi ve sevgilisi Mantis’i Kang’dan kurtarmak için kendini feda edecekti. MCU versiyonunun sadece büyüleyici bir kırmızı ringa balığı olması üzücü.

Gri Hulk

Hulk’u aldık. Profesör Hulk, namı diğer “Akıllı Hulk” var. Ama Gri Hulk namı diğer Bay Fixit’i hiç almadık. MCU Hulk, Bruce Banner’ın bilincini korurken süper güçlü bedenine nasıl geçileceğini öğrenirken, Hulk’un Marvel çizgi roman versiyonu, “Gri Hulk” olarak bilinen başka bir ayrışma kimliğine sahipti – Banner’ın ahlaki yapısından yoksun bir Hulk ve hatta karanlık yeraltı anlaşmalarına karıştı ve Joe Fixit adıyla Las Vegas’ta bir fedai oldu. Ve kızgın Hulk’u görmüş olsak da, karakterin biraz kötü davranmaktan korkmayan daha karamsar, daha gri versiyonunun çıkışını yapmamak kaçırılmış bir fırsattı.

mandalina

MCU’nun uzun süredir devam eden bir düşmanı bir can alıcı nokta haline getirmesinin bir başka örneğinde, Demir Adam 3The Mandarin’in versiyonunun filmin önizlemelerinde Altın İntikamcı’nın uzun süredir çizgi roman rakibi olacağına söz verildi, ancak Trevor Slattery adında sadece sarhoş bir profesyonel aktör olduğu ortaya çıktığında bu söz geri çekildi. Bu kesinlikle uzman düzeyinde bir yem ve geçişti ve bize Ben Kingsley’nin Slattery olarak oynadığı birkaç komik an yaşattı. Şang Çiancak Shane Black’i asla affetmeyecek olan bir lejyon hardcore hayran, Iron Man’in uzun süredir çizgi roman ezeli rakibi ile savaştığını görme fırsatını israf ettiği için.

görev yöneticisi

Önce şunu öğrenelim: cinsiyet değiş tokuşu iyiydi. Ancak Taskmaster’ı sessiz bir robotik katil yapmak, temelde tüm eğlenceyi çizgi romanların en havalı ve en duygusuz komik karakterlerinden birinin elinden aldı. Taskmaster’ın MCU kişiliği, Natasha için etkili bir engel olabilirdi, ancak bunun dışında, kaynağının hiçbir cazibesi veya inceliği olmadan donuk, ıslak bir gümbürtüyle geldi. Kısmet olursa önümüzdeki yıldırımlar dizisi tersine çevirebilir, ancak ilk çıkışı, orijinal çizgi romanlardaki çılgınca popüler kötü adama daha iyi bir benzetme olabilirdi.

Sif

Leydi Sif, The Warriors Three’nin yaşadığı birçok sorundan muzdarip. Thor’un kökenine dahil edilmiş ve daha büyük bir karakter akışına yönelik olarak, kendisini Taika Waititi’nin son iki Thor filminde büyük ölçüde arka planda kalmış buldu. Waititi’nin, karakteri bahisleri artırmak dışında nasıl kullanacağına dair hiçbir fikri yok gibiydi ve kolunu koparmak ve ardından onu ekran dışına itmek açıkçası tembellikti. İşte bunu umuyoruz Jamie Alexander MCU’da biraz daha adalet elde edebilir, belki de önümüzdeki ikinci sezonda. Loki.

civa

Bu pratikte söylemeye gerek yok. Yönetmen Joss Whedon, seyircinin tepkisini toplamak için bir ana karakteri öldürme şeklindeki aşırı kullanılan yöntemine bir kez daha eğildi. Yenilmezler: Ultron Çağı ve MCU’yu en uzun süre hizmet veren Yenilmezlerden birinden ve X-Men VE Aaron Taylor-Johnson ile bir bağdan mahrum etti. Bu, yıllar boyunca çok az getirisi olan bir şeytan üçlüsü, hatta sırasında aldığımız şakalar bile değil. Wandavision. Taylor-Johnson’ın Kraven ile yetinmek zorunda kalması üzücü.

Ultron

Ve son olarak, Ultron var. Ultron Çağı geçmişe bakıldığında pek çok özür diledi, ancak tüm zamanların en büyük Avengers kötülerinden birini, Sinematik Evreni düzene sokmak için çoğunlukla geçiş reklamı olan bir filmde israf ettiği konusunda hala çok az tartışma var. İç savaş ve oyunsonu. Ultron, kelimenin tam anlamıyla Avengers tarihinin o kadar büyük bir parçası ki, kendi üçlemesini kolayca taşıyabilirdi, ancak stüdyo, Thanos’la yüzleşmek için esasen onu atlamaya karar verdi. En azından kozmik olarak güçlendirilmiş bir Ultron’a bir göz attık. Farzedelim …? ama bu tür bir çatışmanın beyaz perdede oynandığını görmek çok daha heyecan verici olurdu. Sadece bir şekilde tekrar ortaya çıkabileceğini umabiliriz.

Teknory