Martin Scorsese Tüm Zamanların En Çok Oscar’a Aday Gösterilen Yönetmeni Olmasına Tepki Verdi

Özet Martin Scorsese, 10 En İyi Yönetmen adaylığıyla Oscar tarihinde en çok aday gösterilen yaşayan yönetmen oldu ve önceki 9 adaylık rekorunu geride bıraktı. Scorsese’nin rekor kıran başarısına tepkisi alçakgönüllü; filminin izleyicilerde yankı uyandırdığını görmekten duyduğu zevke odaklanıyor ve yaratıcı işbirlikçilerini övüyor. Çok sayıda aday gösterilmesine rağmen Scorsese, En İyi Yönetmen Oscar’ını daha önce yalnızca […]

Martin Scorsese Tüm Zamanların En Çok Oscar’a Aday Gösterilen Yönetmeni Olmasına Tepki Verdi

Özet

  • Martin Scorsese, 10 En İyi Yönetmen adaylığıyla Oscar tarihinde en çok aday gösterilen yaşayan yönetmen oldu ve önceki 9 adaylık rekorunu geride bıraktı.
  • Scorsese’nin rekor kıran başarısına tepkisi alçakgönüllü; filminin izleyicilerde yankı uyandırdığını görmekten duyduğu zevke odaklanıyor ve yaratıcı işbirlikçilerini övüyor.
  • Çok sayıda aday gösterilmesine rağmen Scorsese, En İyi Yönetmen Oscar’ını daha önce yalnızca bir kez kazanmıştı ve bu seneki en büyük rakibi, daha önce Altın Küre ödülü almış olan Christopher Nolan’dı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Martin Scorsese hakkındaki düşüncelerini paylaştı Oscar tarihinde yaşayan diğer yönetmenlerden daha fazla adaylık alan. Scorsese, 96. Akademi Ödülleri’nde En İyi Yönetmen ödülüne aday gösterildi. Çiçek Ayı’nın Katillerionuncu En İyi Yönetmen adaylığını kutluyor. Önceki rekor dokuz adaylıkla Scorsese ve Steven Spielberg’e aitti. En İyi Yönetmen ödülü 10 Oscar adaylığı arasında yer alıyor Çiçek Ayı’nın Katilleri.

Üzerinde röportaj yapılırken Stephen Colbert’le Geç GösteriScorsese’yi tebrik etti Çiçek Ayı’nın Katillerisayısız adaylığı ve kişisel rekor kıran başarısı. Scorsese’nin tepkisini aşağıdan izleyin:

Scorsese’nin yanıtı mütevazı ve kendine daha az odaklanıyor ve onu görmekten duyduğu zevk hakkında daha fazlası Çiçek Ayı’nın Katilleri izleyicilerde yankı uyandırıyor. Ayrıca birçoğu aday gösterilen yaratıcı işbirlikçilerini ve filme paha biçilmez katkılarını da övüyor. Scorsese’nin yanıtını okuyun:

Bu özel film için de çok heyecan verici. Ama bundan da fazlası, çünkü resim benim için çok şey ifade ediyor ve oluşması birkaç yıl sürdü. Yani, geriye bakıyorsun. Yıllar boyunca on aday. Açıkçası bunun nasıl olduğunu bilmiyorum. Bilmiyorum çünkü asla ödül için film yapmazsınız. Filmi yapabileceğiniz en iyi şekilde yaparsınız. Robbie Robertson, harika müziği ve filmdeki şarkısı da dahil olmak üzere pek çok kişinin filme aday gösterilmesinden çok memnunum. Bu çok özel bir şey. Tabii ki Lily Gladstone. İnanılmaz. Ve Bob de Niro’yu da. Leo’ya üzüldüm. Onu En İyi Erkek Oyuncu olarak orada görmek isterdim ama onun varlığı ortada; resim ve çalışma için çok önemlidir.


Martin Scorsese Bu Yıl En İyi Yönetmen Ödülünü Kazanacak mı?

Killers of The Flowe Moon'da Leo De Caprio ve Oppenheimer'da Oppenheimer rolünde Cillian Murphy

Scorsese aday gösterildiğine göre bu yıl En İyi Yönetmen Oscar’ını kazanıp kazanmayacağı merak konusu. Pek çok aday gösterilmesine rağmen Scorsese, 2006 yapımı filmle daha önce yalnızca bir kez kazanmıştı. Ölmüş Başrollerde Jack Nicholson, Matt Damon ve Leonardo DiCaprio yer alıyor. Scorsese’nin bu seneki rakibi Justine Triet. Bir Düşüşün AnatomisiChristopher Nolan için OppenheimerYorgos Lanthimos Zavallı Şeylerve Jonathan Glazer için İlgi Alanı. Bu kategoride aday gösterilen filmlerin tümü aynı zamanda En İyi film dalında da aday.

Scorsese yönetiyor Çiçek Ayı’nın Katilleri olağanüstü ve hikayeli kariyerinin en iyileri arasında. Yorumlarından da anlaşılacağı üzere, projenin doğru yapıldığından emin olmak için uzun yıllar boyunca bu proje üzerinde çalıştı ve son derece önemli ve hassas olan bu konunun hakkını veren bir hikaye anlattı. Üç buçuk saatlik bir gösterim süresine rağmen filmin temposu gayet iyi ve hiçbir zaman gereğinden fazla uzun sürmüyor; bu da Scorsese’nin muhteşem yönünün bir kanıtı. Scorsese’nin bu yıl kazanmasına yönelik en büyük tehdit NolanZaten Altın Küre’de En İyi Yönetmen ödülünü kazanan kişi.

Christopher Nolan ayrıca En İyi Yönetmenlik dalında BAFTA adaylığı aldı; Martin Scorsese aday gösterilmedi.

Oppenheimer eleştirmenler ve genel izleyiciler tarafından övgüyle karşılanan, sürükleyici ve görsel açıdan baş döndürücü bir sinema eseri olan Nolan’ın etkileyici çalışmaları arasında en iyi film olarak kabul ediliyor. 13 adaylıkla diğer filmlerden daha fazla aday gösterildi ve başarılı olmaya hazır bir favori. Zavallı Şeyler Lanthimos’un şimdiye kadarki en iyi eseri olarak selamlanmak, onun benzersiz yönetimi olmasaydı işe yaramayacak bir hikaye, ona da bir şans veriyor ve Triet ile Glazer da hafife alınmamalı. Ya Martin Scorsese ya da Nolan kazanacakancak adaylardan herhangi biri ödülü hak edecek.

Kaynak: Stephen Colbert’le Geç Gösteri

Çiçek Ayı'nın Katilleri
Çiçek Ayı’nın Katilleri

Flower Moon’un Katilleri, yönetmen Martin Scorsese’nin ilk olarak David Grann tarafından çekilen, kurgu olmayan Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI adlı kitabına dayanan bir sonraki filmi. Osage kabilesinin üyeleri, 1920’lerde Kızılderili topraklarında petrol bulunmasından kısa bir süre sonra gizemli koşullar altında öldürüldüğünde, FBI bunların ardındaki gerçek nedeni ortaya çıkarmak için kurulur.

Çalışma süresi
200 dakika

Bütçe
200 milyon dolar

Stüdyo(lar)
Paramount Resimleri

Distribütör(ler)
Apple, Paramount Resimleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow