Maverick, Hayranlar Tarafından 2022’nin En İyi Filmi Seçildi

Hayranlar konuştu ve sosyal medyadaki Screen Rant anketine göre Top Gun: Maverick yılın en iyi filmi seçildi. Top Gun: Maverick hayranları tarafından 2022 yılının en iyi filmi olarak taçlandırılmıştır. Çok vakit geçmeden Top Gun: Maverick Anma Günü hafta sonundan önce sinemalara uçtu, uzun zamandır beklenen devam filminin yılın en iyi filmlerinden biri olduğu belli olmaya […]

Maverick, Hayranlar Tarafından 2022’nin En İyi Filmi Seçildi

Hayranlar konuştu ve sosyal medyadaki Screen Rant anketine göre Top Gun: Maverick yılın en iyi filmi seçildi.


Top Gun: Maverick hayranları tarafından 2022 yılının en iyi filmi olarak taçlandırılmıştır. Çok vakit geçmeden Top Gun: Maverick Anma Günü hafta sonundan önce sinemalara uçtu, uzun zamandır beklenen devam filminin yılın en iyi filmlerinden biri olduğu belli olmaya başladı. Yayınlanmadan önce, incelemeler doğru yönde ilerliyordu. Top Gun: Maverick selefini geride bırakan ender devam filmlerinden biri. İzleyiciler de filmi çok sevdi ve önümüzdeki aylarda, Top Gun: Maverick yılın en çok hasılat yapan filmi olma yolunda birçok gişe rekoru kırdı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Yıl sona ererken, Ekran Rantı 2022’nin en iyi filmini belirlemek için sosyal medyada gelişigüzel bir anket gerçekleştirdi. Şimdi, hayranlar konuştu ve biraz şaşırarak, Top Gun: Maverick en çok oyu almış görünüyor. Yarasaadamyılın en çok hasılat yapan yedinci filmi ve Her Şey Her Yerde Aynı AndaA24’ün tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olan , hayranlarından da güçlü destek gördü. Avatar: Suyun Yolu ve Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda.

İlgili: Top Gun: Maverick Sonu Açıklandı (Ayrıntılı Olarak)


Top Gun: Maverick Neden Çok İyi Karşılandı?

Top Gun Maverick Tom Cruise

Tony Scott’ın 1986 klasiğinin eski bir devamı olarak Süper silahaynı zamanda vizyona girdiği yıl en çok hasılat yapan film olan, Top Gun: Maverick orijinalin tanıdıklığından başarıyla yararlanır. Daha yaşlı izleyiciler için bu, önemli bir nostaljik çekicilik taşır. Top Gun: Maverick birçok kişinin franchise film yapımcılığı lehine yol kenarına düştüğüne inandığı geleneksel gişe rekorları kıran sinemaya bir övgüdür.

Buna rağmen Top Gun: Maverick teknik olarak bir devam filmi, bağımsız bir film olarak da mükemmel bir şekilde işliyor, özellikle orijinaliyle hiçbir bağlantısı olmayan genç izleyiciler için. Ayrıca şu anda yaşayan belki de en büyük film yıldızı olan Tom Cruise’un Pete “Maverick” Mitchell olarak ikonik rolünü yeniden canlandırması ve devam filminin başrolünü üstlenmesi de yardımcı oluyor. Miles Teller’ın Rooster’ı, Glen Powell’ın Hangman’ı ve Monica Barbaro’nun Phoenix’i de dahil olmak üzere onu destekleyen güçlü bir genç yıldız kadrosu da var.

Tanınabilir IP’sini ve yıldız gücünü bir kenara bırakarak, Top Gun: Maverick başlı başına önemli bir film yapımcılığı başarısıdır. Devam filmi, Cruise ve yönetmen Joseph Kosinski’nin CGI yerine pratik film yapımına olan bağlılığı sayesinde, söz verildiği gibi tüm çarpıcı hava sahnelerini sunuyor. Tüm heyecan verici gösterinin altında, Top Gun: Maverick ayrıca Maverick ve Rooster’ın yanı sıra Val Kilmer’in Iceman’ını içeren şaşırtıcı derecede samimi bir hikaye de içeriyor. Gişe rekorları kıran bir filmin hem eleştirmenleri hem de her yaştan izleyiciyi bu şekilde cezbetmesi sık rastlanan bir durum değildir. Top Gun: Maverick ve bu nedenle yılın en iyi filmi seçilmeyi hak ediyor.

Devamı: Glen Powell’ın Adam Asmaca Reddi Top Gun Yaptı: Maverick Çok Daha İyi

Teknory