Bu Yenilikçi Yeni Teknoloji Terk Edilmiş Madenleri Sürdürülebilir Enerji Deposuna Dönüştürüyor

UGES’in nasıl çalıştığı, yerçekimi “potansiyel” enerjisine göre, enerjiler. Önerilen UGES planının basitleştirilmiş fiziği, bir nesne yüksekteyken “potansiyel enerjiye” sahip olmasıdır, çünkü düştüğünde çok fazla enerji açığa çıkarma potansiyeline sahiptir. Daha sonra nesnenin düşmesine gerçekten izin verirseniz, potansiyel enerji kinetik hareket biçiminde “gerçek” enerjiye dönüşür. Gün boyunca çalışan güneş veya rüzgar enerjisi gibi diğer yenilenebilir enerji […]

Bu Yenilikçi Yeni Teknoloji Terk Edilmiş Madenleri Sürdürülebilir Enerji Deposuna Dönüştürüyor

UGES’in nasıl çalıştığı, yerçekimi “potansiyel” enerjisine göre, enerjiler. Önerilen UGES planının basitleştirilmiş fiziği, bir nesne yüksekteyken “potansiyel enerjiye” sahip olmasıdır, çünkü düştüğünde çok fazla enerji açığa çıkarma potansiyeline sahiptir. Daha sonra nesnenin düşmesine gerçekten izin verirseniz, potansiyel enerji kinetik hareket biçiminde “gerçek” enerjiye dönüşür.

Gün boyunca çalışan güneş veya rüzgar enerjisi gibi diğer yenilenebilir enerji kaynakları ile, genellikle şehirlere güç sağlamak için gerekenden daha fazla enerji üretildi. UGES’in amacı, fazla enerjiyi depolamaktır; burada kumla dolu maden kuyuları devreye girer: Fazla enerji, madenlerden kumu kaldırmak için kullanılır. Kum bir kez yüzeye çıktığında, depolanmış potansiyel enerjiyle ve gelecekte kullanıma hazır olarak bekleyecektir. Enerji talepleri daha sonra arzı aştığında, kum, rejeneratif frenleme teknolojisi kullanılarak güç üretilerek madene geri bırakılabilir. Sonra döngü gerektiği kadar tekrar eder (Enerji başına).

Geleneksel pillerin geri dönüştürülmesi zordur ve pil şarjlarını zaman içinde yavaş yavaş kaybetmeye eğilimlidirler; bu yalnızca israf değil, aynı zamanda yenilenebilir enerji üretimi için gerçek bir sorundur. Ancak bir maden kuyusunun yanında duran bir kum yığını, potansiyel enerjisini sonsuza kadar korur. Araştırmacıların UGES’in yalnızca ABD’de 579 GWh enerji depolayabileceğini tahmin etmesiyle, bu muhtemelen eski bir kömür madeninin görmeyi umabileceği en yeşil kullanımdır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow