Metal Gear serisi, dünya çapında 60 milyonluk şaşırtıcı bir satış rakamına ulaştı

Hideo Kojima’nın Metal dişli serisi dünya çapında 60 milyondan fazla satışı aştı. Bu, geliştirici/yayıncı Konami’nin bir ana hat yayınlamamış olmasına rağmen. Metal dişli 2018’den beri oyun ve son numaralı bölümü neredeyse on yıl önce, şimdi 2015’te piyasaya sürüldü. Ancak bu, oyuncuların serinin yıldız arkası kataloğuna düşkün olmalarını engellemedi. tarafından tespit edildiği gibi VGChartzKonami bize satış […]

Metal Gear serisi, dünya çapında 60 milyonluk şaşırtıcı bir satış rakamına ulaştı

Hideo Kojima’nın Metal dişli serisi dünya çapında 60 milyondan fazla satışı aştı.

Bu, geliştirici/yayıncı Konami’nin bir ana hat yayınlamamış olmasına rağmen. Metal dişli 2018’den beri oyun ve son numaralı bölümü neredeyse on yıl önce, şimdi 2015’te piyasaya sürüldü.

Ancak bu, oyuncuların serinin yıldız arkası kataloğuna düşkün olmalarını engellemedi. tarafından tespit edildiği gibi VGChartzKonami bize satış verilerini en son sağladığında, 1987’de piyasaya sürülen serinin Eylül 2021’in sonuna kadar toplu olarak 57,7 milyon ve Kasım 2022’nin sonuna kadar 59,3 milyon kopyaya ulaştığı söylendi.

Yayıncının kurumsal sitesinde yapılan yakın tarihli bir güncellemeye göre, bu rakam Haziran 2023 itibarıyla 60 milyon satış seviyesinde bulunuyor. Bu, Konami’nin destek amaçlı franchise’ının yarım on yıldır atıl kalmasına rağmen sadece son yedi ayda yaklaşık 700.000 birim sattığı anlamına geliyor.

hiç olacak mı Metal Dişli Katı 6? Henüz resmi bir açıklama yapmamış olsak da, Konami’nin en sevilen ve karlı mülklerinden birini terk etmesi pek mümkün görünmüyor. Yaklaşan Metal Gear Solid 3 Yeniden Yapımı Konami’nin Hideo Kojima olsun ya da olmasın ironik franchise ile işinin bitmediğini açıkça gösteriyor.

Bununla birlikte, dizi şu anda zor bir noktada, özellikle de son büyük sürümü, Metal Gear Hayatta Kalır – ilk Metal dişli Dizinin yaratıcısı Hideo Kojima’nın başında olmadan geliştirilen oyun şu anda Metacritic’te 1.4 kullanıcı puanıyla oturuyor.

Daha fazla Metal Gear bilgisi için, burada şimdiye kadar bildiğimiz her şey Metal Dişli Katı 6. Ve yolda olduğu onaylanan altıncı bir taksitimiz olmasa da, Konami’nin kendi web sitesinin yakın zamanda bunu belirtmiş olabileceğini unutmayın. Metal Dişli Katı mayıs Sonunda gelmek PlayStation 3 olmayan başka bir platform (veya birkaç).

ICYMI, aylarca süren spekülasyonlardan sonra, Konami sonunda şunu açıkladı: Metal Gear Solid Master Collection Cilt 1 PC ile birlikte Nintendo Switch’e gelecekti, PS5, Xbox X Serisi|S ve PC. Ve evet, Switch sürümü diğer modern platformlarla aynı oyunlara sahip olacak: Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ve Metal Gear Solid 3: Snake Eater. 24 Ekim 2023’te çıkması bekleniyor.

Teknory