Meta’nın Yapay Zeka Kişilikleri nedir ve onlarla nasıl sohbet edersiniz?

Meta’nın AI Persona’ları burada ve incelemeler şöyle: Garipler. Oldukça tuhaf. Ama belki şu anda kafan karışıktır ve dürüst olmak gerekirse seni suçlayamam. Bugünlerde kimlerin her şirketin en son yapay zeka projesine ayak uyduracak zamanı var? İşte Meta’nın en son teklifi hakkında bilmeniz gerekenlerin temelleri. Yine ünlülerin dokunuşuyla bir chatbot daha Bu doğru! Daha fazla sohbet […]

Meta’nın Yapay Zeka Kişilikleri nedir ve onlarla nasıl sohbet edersiniz?

Meta’nın AI Persona’ları burada ve incelemeler şöyle: Garipler. Oldukça tuhaf.

Ama belki şu anda kafan karışıktır ve dürüst olmak gerekirse seni suçlayamam. Bugünlerde kimlerin her şirketin en son yapay zeka projesine ayak uyduracak zamanı var? İşte Meta’nın en son teklifi hakkında bilmeniz gerekenlerin temelleri.

Yine ünlülerin dokunuşuyla bir chatbot daha

Bu doğru! Daha fazla sohbet robotu bebeğim. Bize uçan araba sözü verildi ama onun yerine robotlarla konuşabiliyoruz. zar zor Bir kokteyl partisindeki en kötü etkileşiminize benzer bir konuşma yapın.

Yapay Zeka Kişilikleri, beta sürümünde yayına giren yakın zamanda Mark Zuckerberg tarafından geçen ay Meta Connect’te duyuruldu. Meta, yapay zekasına biraz farklılık katmak için Snoop Dogg’dan Kendall Jenner’a ve Charli D’Amelio’ya kadar ünlülerin benzerlerini kullanarak chatbot karakterleri yarattı. Ah temizdüşünebilirsin, Ünlülerin yapay zeka versiyonlarıyla konuşabiliyorum. Bak, işte burada yanılıyorsun.

Yalnızca meta milyonlarca dolar dağıttı bu ünlü insanlara benzerliklerini kullanmaları için teşekkür ederim, ancak karakterler aslında Hiçbir şey ünlülerle alakalı. Olabilir ses Sanki hiçbir anlamı yokmuş gibi ve bunun nedeni de bir bakıma anlamsız olmasıdır.

Örneğin Jenner aslında gençlere hayat tavsiyeleri vermek için tasarlanmış bir tür abla olan Billie’dir. Jenner’ın yüzünü göreceksiniz, kişiliğin “tepkisini” gösteren hazır bir video olacak ve ChatGPT’ye benzer bir şeyle sohbet edeceksiniz. Bunlar Meta’nın kişilikleri.

Konuşmalar nasıl?

Mashable’dan Cecily Mauran hafta sonu Jenner karakteriyle sohbet etti ve bunu “şimdiye kadarki en garip sohbet” olarak nitelendirdi. Örneğin Mauran, kendini ifade etme seçeneğini seçtiğinde, Billie rolündeki Jenner gülmesini bastırdı. Mauran, etkileşimlerin “son derece rahatsız edici” olduğunu, çünkü karakterlerin bir sohbet robotunu insanileştirme girişimi olduğunu belirtti. Ve mümkün olduğu kadar uzun süre oturumunuzu açık tutun. Temel olarak ünlü yüzler aracılığıyla daha ilgi çekici bir ChatGPT olmaya çalışıyor.

AYRICA BAKINIZ:

Meta’nın yapay zeka kişilikleriyle sohbet ettikten sonra cevaplardan çok sorularımız var

Ayrıca eğer Yapmak Jenner’ın tavsiye vermeyi amaçlayan karakteri gibi bu yapay zekalardan birine açık olun, mesajların en azından Instagram’da özel olmayabileceğini bilin çünkü uçtan uca şifrelenmemiş gibi görünüyorlar.

Meta Personas’ı nasıl deneyebilirim?

Bu işin kolay kısmı. Deneyebilirsin 28 Meta AI botundan biri — 15’i ünlüler tarafından oynanıyor — Instagram, Facebook veya WhatsApp’ta sohbet işlevini açıp ardından “AI Sohbet” işlevini seçerek.


Kredi bilgileri: Meta

AI Sohbetlerini açıklayan Instagram'dan bir ekran görüntüsü.


Kredi bilgileri: Meta

Instagram'da AI karakterlerini oynayan ünlülerin ekran görüntüsü.

Bu Tom Brady DEĞİLDİR. Bru adında bir adam.
Kredi bilgileri: Meta

Sadece Snoop Dogg’la konuşmadığınızı bilin; doğal olarak Dungeon Master’la konuşuyorsunuz.

Konular
Yapay Zeka Metası

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow