Generative AI, Bir Google Aramasının Ardından Gördüğünüz Reklamları Yakında Nasıl Dönüştürecek?

Reklamcılığın en etkili olması için, reklamı potansiyel bir tüketicinin ilgi alanlarına göre uyarlamak önemlidir. Google Aramalar’daki Sponsorlu sayfalar bu açıdan nispeten etkilidir, ancak tüm konsepti yükseltecek biraz üretken yapay zeka sihri yolda. Mayıs 2023’teki Google Marketing Live’da şirket, reklamverenler için Arama’nın nasıl iyileştirileceğini ele aldı. Özünde, sponsorlu reklamlar, eldeki konuyla daha genel bir ilişki kurmak […]

Generative AI, Bir Google Aramasının Ardından Gördüğünüz Reklamları Yakında Nasıl Dönüştürecek?

Reklamcılığın en etkili olması için, reklamı potansiyel bir tüketicinin ilgi alanlarına göre uyarlamak önemlidir. Google Aramalar’daki Sponsorlu sayfalar bu açıdan nispeten etkilidir, ancak tüm konsepti yükseltecek biraz üretken yapay zeka sihri yolda.

Mayıs 2023’teki Google Marketing Live’da şirket, reklamverenler için Arama’nın nasıl iyileştirileceğini ele aldı. Özünde, sponsorlu reklamlar, eldeki konuyla daha genel bir ilişki kurmak yerine, aranan belirli konuya uyum sağlamayı öğrenecektir. Google Reklamları Yardımı “Bir kullanıcı ‘kuru, hassas ciltler için cilt bakımı’ araması yaparsa, reklamınız orijinal, yapay zeka tarafından oluşturulmuş, açılış sayfanızdan alınan ve sorguyla daha da alakalı olan ‘Yatıştırıcı’ gibi başlıklar gösterebilecektir. Kuru, Hassas Cildiniz.'”

Kulağa devrim niteliğinde gelmese de, hem işletmeler hem de potansiyel tüketiciler için önemli bir yaşam kalitesi adımıdır. Bu değişikliğin şu anda 2023’ün sonları için planlanan geçici bir varış tarihi var.

Teknory