Microsoft Mahkeme Belgesine Göre The Elder Scrolls 6 2026’dan Önce Çıkmayacak

Starfield, Bethesda’nın yeni ve büyük oyunu, ancak artık nihayet ortaya çıktığına göre, bazıları dikkatlerini The Elder Scrolls VI ile ilgili gelen haberlere çevirdi. Bazıları her zaman oyunun çok uzakta olduğunu düşünse de, artık en erken iki ila üç yıl daha beklemememiz gerektiğini biliyoruz. Başına Sınır, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili devam eden FTC ve […]

Microsoft Mahkeme Belgesine Göre The Elder Scrolls 6 2026’dan Önce Çıkmayacak

Starfield, Bethesda’nın yeni ve büyük oyunu, ancak artık nihayet ortaya çıktığına göre, bazıları dikkatlerini The Elder Scrolls VI ile ilgili gelen haberlere çevirdi. Bazıları her zaman oyunun çok uzakta olduğunu düşünse de, artık en erken iki ila üç yıl daha beklemememiz gerektiğini biliyoruz.

Başına Sınır, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili devam eden FTC ve Microsoft davasının bir parçası olarak Microsoft, yayıncıyı satın aldığından bu yana Bethesda oyunlarını yayınlama yaklaşımını gösteren bir tabloyu içeren bir belgeyi mahkemeye yayınladı. Microsoft başlığı altında yayımlanan her oyunu, yayın penceresi ve hedeflenen platformlar gibi ayrıntılarla birlikte listeler.

Elder Scrolls VI’nın bölümü iki büyük şeyi doğruluyor. Birincisi, oyunun kesinlikle PlayStation’a gelmeyeceği (Xbox başkanı Phil Spencer’ın önceki açıklamalarına dayanan bir varsayımdı) ve Xbox ve PC için çıkış yapacağı belirtiliyor. İkincisi, oyunun somut bir çıkış penceresi yok ancak “2026 veya daha sonra” çıkması bekleniyor.

Büyütmek için tıklayın

Ancak göre AksiyosSpencer, Stephen Totilo, ifadesinde TES VI’nın en az beş yıl sonra çıktığını ve platformların “teknik olarak TBD” olduğunu belirtti.

Elder Scrolls VI ilk olarak E3 2018’de ortaya çıktı. Duyurulduğu sırada oyun henüz üretime girmemişti ve o günden bu yana geçen beş yıl içinde oyun hakkında neredeyse hiçbir ayrıntı yayınlanmadı. 2021’de Bethesda stüdyo başkanı Todd Howard, Telgraf Oyunun hala tasarım aşamasında olduğunu ve stüdyonun Fallout 76 ve EA’nın o dönemde canlı hizmet oyunlarına yönelik baskısının ardından tek oyunculu deneyimlerden vazgeçtiğine dair endişeleri gidermek için oyunu erken duyurmayı seçtiğini belirterek.

Yakın gelecekte The Elder Scrolls VI ile ilgili önemli haberler beklememek akıllıca olsa da, bunu ne zaman tahmin etmeye başlayacağınıza dair daha iyi bir fikre sahip olmak iyi (ya da cesaret kırıcı). Bethesda’nın son sürümü Starfield hakkındaki incelememizi buradan okuyabilirsiniz. Geleceğe daha da uzak bakmak isteyenler için Todd Howard’ın Fallout 5’in Elder Scrolls VI’dan sonra geleceğini nasıl söylediğini okuyun.

[Source: The Verge]

Teknory