Samsung, Galaxy Z Fold 6’ya ilham vermek için rakip katlanabilir cihazı inceliyor

Ryan Whitwam / Android Otoritesi TL;DR Samsung’un HUAWEI katlanabilir bir cihazda “tersine mühendislik” yaptığı bildiriliyor. Bu, katlanabilir telefonlarının daha büyük pillerle nasıl daha ince hale getirilebileceğini anlamak için yapılıyor. Galaxy Z Fold 6’nın tasarım değişikliklerine sahip olacağı söyleniyor. Samsung, katlanabilir telefon yarışında dünya lideri olmaya devam ediyor ancak bir sonraki cihazına ince ayar yapmak için […]

Samsung, Galaxy Z Fold 6’ya ilham vermek için rakip katlanabilir cihazı inceliyor

Ryan Whitwam / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung’un HUAWEI katlanabilir bir cihazda “tersine mühendislik” yaptığı bildiriliyor.
  • Bu, katlanabilir telefonlarının daha büyük pillerle nasıl daha ince hale getirilebileceğini anlamak için yapılıyor.
  • Galaxy Z Fold 6’nın tasarım değişikliklerine sahip olacağı söyleniyor.

Samsung, katlanabilir telefon yarışında dünya lideri olmaya devam ediyor ancak bir sonraki cihazına ince ayar yapmak için bir rakip aradığı bildiriliyor. Başına ElektrikliSamsung, bir sonraki katlanabilir cihazının pil kapasitesini artırırken gövdesini nasıl incelteceğini daha iyi anlamak için HUAWEI Mate X5’te “tersine mühendislik” yapıyor.

Galaxy Z Fold 5’in pratik bir kusuru varsa o da kalınlığıdır. Kapalıyken 13,4 mm kalınlığıyla piyasadaki en tombul modellerden biri olmaya devam ediyor. 11,1 mm ölçen Mate X5 ve 10,9 mm olan Xiaomi Mix Fold 3 gibi diğer cihazlarla olumsuz bir şekilde karşılaştırılıyor. Yeni piyasaya sürülen OnePlus Open bile 11,7 mm’de geliyor.

En önemlisi, bu üç Çin katlanabilir cihazı aynı zamanda daha büyük pillere sahip; HUAWEI ve Xiaomi 4.800 mAh hücreye sahipken, OnePlus 4.805 mAh kapasiteye sahip. Samsung’un enerji santrali, daha kalın bir gövdeye rağmen sadece 4.400 mAh kapasiteye sahip.

Samsung, pazardaki güçlü konumuna rağmen teknik açıdan arayı kapatmaya çalışıyor. Koreli firmanın eksikliklerine yeni çözümler bulmak için en yakın rakiplerini dikkate alması mantıklı. Gerçekte, diğer cihaz üreticileri de katlanabilir telefon alanının ötesinde de muhtemelen aynı şeyi yapıyor.

Yine de Galaxy Z Fold 6’nın iyileştirmeler getirmesi bekleniyor. İlk söylentiler, daha ince bir gövdeye, daha ince bir menteşeye ve ekranın en boy oranında olası bir değişikliğe işaret ediyor.

Samsung, Galaxy Z Fold 6’ya ilham vermek için rakip katlanabilir cihazı inceliyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow