Microsoft, Windows PC’lerde kolay AI erişimi için ‘Yardımcı Pilot Anahtarı’nı duyurdu

Bir sonraki Windows klavyeniz büyük sonuçlar doğuracak küçük bir tasarım değişikliğine sahip olacak. Perşembe günü Microsoft’un duyuruldu Windows 11 PC klavyelerine bir “Yardımcı Pilot anahtarı”nın eklenmesi. Bu, kullanıcıların bir düğmeye basarak Copilot’un yapay zeka destekli araçlarına erişebilecekleri anlamına geliyor. Başlat menüsünü açan Windows tuşu gibi, yeni anahtar da Windows’ta, işletim sistemi içinde ve Microsoft’un uygulama […]

Microsoft, Windows PC’lerde kolay AI erişimi için ‘Yardımcı Pilot Anahtarı’nı duyurdu

Bir sonraki Windows klavyeniz büyük sonuçlar doğuracak küçük bir tasarım değişikliğine sahip olacak.

Perşembe günü Microsoft’un duyuruldu Windows 11 PC klavyelerine bir “Yardımcı Pilot anahtarı”nın eklenmesi. Bu, kullanıcıların bir düğmeye basarak Copilot’un yapay zeka destekli araçlarına erişebilecekleri anlamına geliyor. Başlat menüsünü açan Windows tuşu gibi, yeni anahtar da Windows’ta, işletim sistemi içinde ve Microsoft’un uygulama ekosisteminde çalışan yapay zeka destekli bir asistan olan Copilot’u başlatacak.

Windows 11 PC’ler için Copilot anahtarı.
Kredi bilgileri: Microsoft

Microsoft, Copilot’u daha erişilebilir hale getiriyor

Geçen Şubat ayında Microsoft, OpenAI’nin en yeni geniş dil modelleri ve Microsoft 365 uygulamalarından alınan veriler sayesinde fikir üretebilen, e-posta ve belge taslakları oluşturabilen, konuşmaları özetleyebilen ve daha fazlasını yapabilen bir üretkenlik aracı olan Copilot ile üretken yapay zeka çılgınlığını başlattı. Bing Chat (artık Copilot olarak yeniden adlandırıldı), Microsoft 365 için Copilot ve Windows 11’de Copilot’u oluşturduktan bir yıl sonra, tüm AI parçalarını tek bir düğmeye toplayarak birleştirmek uygun bir sonraki adımdır.

Copilot anahtarı aynı zamanda donanım, yazılım ve ara bağlantıların sembolik bir birleşimini de işaret ediyor. Microsoft’un yönetici yardımcısı Yusuf Mehdi, “Bu yeni yılda, yapay zekanın sistemden silikona ve donanıma kadar Windows’a kusursuz bir şekilde işleneceği daha kişisel ve akıllı bilgi işlem geleceğine doğru önemli bir geçişin habercisi olacağız” dedi. başkan ve tüketici baş pazarlama sorumlusu. “Bu yalnızca insanların bilgi işlem deneyimini basitleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda onu güçlendirecek ve 2024’ü AI PC yılı yapacak.”

Yeni Copilot anahtarını CES’te (Tüketici Elektroniği Fuarı) birçok Windows 11 bilgisayarda görmeye başlayacaksınız. Yaklaşan Surface cihazları da dahil olmak üzere kullanılabilirlik Şubat ayı sonlarında başlayacak.

Konular
Yapay Zeka Microsoft

Teknory