Microsoft, yaklaşık 30 yıl sonra sonunda WordPad’i sonlandırıyor

Microsoft, bir süredir biçici için olgunlaşmış görünen temel bir metin düzenleme uygulaması olan WordPad’i resmen sonlandırıyor. teknoloji devi bu hafta sonu açıklandı WordPad’in kullanımdan kaldırılacağı, yani güncellenmeyeceği ve Windows’un gelecekteki bir sürümünde kaldırılacağı anlamına geliyor. Uygulama 1995 yılından bu yana Windows sistemlerine otomatik olarak yüklenmektedir. beri isteğe bağlı bir özellik olarak etiketlendi 2020. Bu, kullanıcıların […]

Microsoft, yaklaşık 30 yıl sonra sonunda WordPad’i sonlandırıyor

Microsoft, bir süredir biçici için olgunlaşmış görünen temel bir metin düzenleme uygulaması olan WordPad’i resmen sonlandırıyor.

teknoloji devi bu hafta sonu açıklandı WordPad’in kullanımdan kaldırılacağı, yani güncellenmeyeceği ve Windows’un gelecekteki bir sürümünde kaldırılacağı anlamına geliyor. Uygulama 1995 yılından bu yana Windows sistemlerine otomatik olarak yüklenmektedir. beri isteğe bağlı bir özellik olarak etiketlendi 2020. Bu, kullanıcıların isterlerse onu silebilecekleri anlamına geliyordu. Bu haftaki haberlere bakılırsa bu gelecek şeylerin habercisi gibi görünüyor.

Microsoft ayrıca çoğu kullanıcının WordPad’den ihtiyaç duyduğu şeyi yapabilen Microsoft Word ve Windows NotePad adlı iki ürününün bulunduğunu da belirtti.

Şirket, “WordPad artık güncellenmiyor ve Windows’un gelecekteki bir sürümünde kaldırılacak” dedi. “.doc ve .rtf gibi zengin metinli belgeler için Microsoft Word’ü, .txt gibi düz metinli belgeler için ise Windows Not Defteri’ni öneriyoruz.”

Microsoft, biraz modası geçmiş olsa da bu klasik özelliklerden bazılarını ortadan kaldırmayı alışkanlık haline getirdi. Şirket birkaç yıl önce klasik özelliği olan MS Paint’i sonlandırdı, sonra bir nevi yeniden canlandırdı ve bu yıl öldürüldü ses tabanlı asistanı Cortana’nın uygulaması.

Teknory