Microsoft’un iş ve üretkenlik için yapay zeka aracı olan Copilot ile tanışın

Microsoft 365 uygulamalarında artık Clippy’den ışık yılı önde olan bir yapay zeka yardımcısı var. Perşembe günü, Microsoft ilan edildi(Yeni bir sekmede açılır) Microsoft 365 Copilot, büyük dil modellerini (LLM’ler) 365 uygulamaları ve Microsoft Graph’ın kullanıcı verilerini bir üretkenlik canavarında birleştiren bir araç. Copilot, Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve Teams’i içeren Microsoft 365’in uygulama ekosisteminde […]

Microsoft’un iş ve üretkenlik için yapay zeka aracı olan Copilot ile tanışın

Microsoft 365 uygulamalarında artık Clippy’den ışık yılı önde olan bir yapay zeka yardımcısı var.

Perşembe günü, Microsoft ilan edildi(Yeni bir sekmede açılır) Microsoft 365 Copilot, büyük dil modellerini (LLM’ler) 365 uygulamaları ve Microsoft Graph’ın kullanıcı verilerini bir üretkenlik canavarında birleştiren bir araç. Copilot, Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve Teams’i içeren Microsoft 365’in uygulama ekosisteminde çalışır. Microsoft’un duyuruda bize gösterdiği gibi, takviminizden, e-postalarınızdan ve kişi listelerinizden bilgi çekerek Word ve PowerPoint’te fikirler üretebilir, raporlar ve belgeler oluşturabilir. Copilot, Outlook’ta e-postalar oluşturup hassaslaştırabilir ve Teams’de konuşmaları özetleyebilir ve görevleri ve atamaları belirleyebilir. Copilot, canlı toplantıları bile yazıya dökebilir, notlar ve özetler oluşturabilir.

Copilot, Word’de metin oluşturmak için diğer Microsoft uygulamalarından veri çekebilir.
Kredi bilgileri: Microsoft

Microsoft ayrıca, Bing Chat veya ChatGPT’ye çok benzeyen ancak sizin için bir AI yönetici asistanı gibi çalışan Business Chat adlı yeni bir aracı duyurdu. Copilot gibi, Business Chat de iş verilerinizden ve uygulamalarınızdan bilgi alır, ancak Bing veya Bing aracılığıyla da erişilebilir. Microsoft365.com(Yeni bir sekmede açılır) iş hesabınız üzerinden Teams’e ek olarak.

Copilot şu anda küçük bir müşteri grubuyla test ediliyor ve önümüzdeki aylarda Microsoft365 uygulamalarında kullanıma sunulacak. Microsoft, lisans ve fiyatlandırma bilgilerini henüz paylaşmadı, ancak yakında geleceğini söyledi.

Bu hikaye gelişiyor…

Teknory