Minecraft'ta Nether Kalesi Nasıl Bulunur?

Yakın ve uzak bölgeleri fethettiniz, bir ev inşa ettiniz ve Overworld'de uzak köyler keşfettiniz.Pitoresk manzaralara hayran kaldınız ve Minecraft'ın sevimli hayvanları tarafından kazanıldınız.Yine de hayatın bu kadar güzel olup olmadığını...

Minecraft'ta Nether Kalesi Nasıl Bulunur?

Yakın ve uzak bölgeleri fethettiniz, bir ev inşa ettiniz ve Overworld'de uzak köyler keşfettiniz.Pitoresk manzaralara hayran kaldınız ve Minecraft'ın sevimli hayvanları tarafından kazanıldınız.Yine de hayatın bu kadar güzel olup olmadığını merak ettiğiniz zamanlar vardır.

Belki de yine o özel kıvılcımı arıyorsunuz.Tehlike seni çağırıyor.Çağrısına cevap vermeye cesaretin var mı?

Nether'e girin ve Nether'in ateş çukurlarına göğüs germek ve kalelerine veya "kalelerine" saldırmak için gerekenlere sahip olup olmadığınızı öğrenin.

Yine de oynamaya başlamadan önce, bir Cehennem Kalesi'ni nasıl bulacağınızı ve buna hazırlanmak için ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.Cehennem, korkakların yeri değildir, bu yüzden kendinizi en büyük maceraya hazırlayın.

Minecraft'ta Nether Kalesine Girmeye Nasıl Hazırlanılır

Birçok gözüpek maceracı Nether'a hazırlıksız girişti ve ölümlerini karşıladı.Bravado'nun düşüşünüz olmasına izin vermeyin.Aşağıdaki listeye göz atın ve maceranıza sağ ayakla başlayın.

1.Portal Yapın

Nether, Minecraft'ın normal haritasının pastoral manzarasının ve inişli çıkışlı tepelerinin altında var olan bir diyardır.Oraya gitmek, hızlı seyahat etmek veya ata binmek kadar basit değildir.Bu olağanüstü dünyayı ziyaret etmek için olağanüstü bir şey yapmanız gerekecek.Bir portala ihtiyacınız olacak.

Neyse ki, bir portal inşa etmek nispeten basittir ve yalnızca obsidiyen (birçoğu), çelik ve çakmaktaşı gerektirir.Obsidiyeni Overworld'de aşağıdaki yerler gibi farklı yerlerde bulabilirsiniz:

  • 2nd veya 3rd katlardaki gizli odaların içindeki ormanlık konaklara göz atın.

  • Su ve lavın buluştuğu derin vadileri ve mağaraları ziyaret edin.Obsidiyen çıkarmak için elmas bir kazmaya ihtiyacınız olacak.

  • Yıkılmış portalları keşfedin.

Ayrıca yağmalarken veya Piglins ile takas yaparken obsidiyen blokları da bulabilirsiniz.İkinci yolu seçerseniz, bir obsidiyen blok alma şansınız %8,71'dir.

Obsidyen kaynaklarınızı nasıl toplarsanız toplayın, temel bir portal oluşturmak için 10 bloğa ihtiyacınız olacağını unutmayın.senAyrıca tutuşturmak için çeliğe ve çakmaktaşına da ihtiyacınız olacak.

Obsidyen blokları aldıktan sonra, portal çerçevenizi oluşturmak için güzel bir yer bulun.Diğer oyuncuların süslü portal kurulumlarını görmek için çevrimiçi bakabilirsin, ancak Nether'a ulaşmak için birine ihtiyacın yok.Sadece üst ve altta iki blok ve yanları oluşturmak için üç blok yerleştirin.İşiniz bittiğinde "kapı şeklinde" görünmelidir.

Etkinleştirmeye hazır olduğunuzda çakmaktaşı ve çeliği alın ve ateşe verin.Kapıyı dolduran mor, yarı saydam ve belli belirsiz sıvı benzeri bir yapışkan gördüğünüzde boyutlar arası seyahate hazır olduğunuzu anlayacaksınız.

2.Biraz Zırh ve Silah Toplayın/Yapın

Nether'e adım atmadan önce kılıçlar, yaylar, oklar, kazmalar, zırhlar, meşaleler, parke taşları, su kovaları ve daha fazlası dahil olmak üzere düşman ortamıyla savaşmak için doğru ekipmana sahip olduğunuzdan emin olun.Ekipmanınız karakter seviyenize ve mevcut kaynaklara göre değişiklik gösterebilir ancak aşağıdaki öğeleri envanterinize eklemelisiniz.

Minecraft Kılıçları

Minecraft kılıçları, korkusuz düşmanlarla karşı karşıya kalırken vazgeçilmez öğelerdir.Blaze alevlerini savuşturmak, Wither Skeletons ile savaşmak ve daha fazlası için kılıcınızı kullanın.

Kılıç Türleri: Ahşap, Taş, Demir, Elmas ve Netherite

Temel Kılıç Büyüleri: Smite (Zombi Piglins, Wither Skeletons, vb. hasarı artırır), Keskinlik (çetelerin saldırı hasarını artırır), Looting (daha fazla ganimet verir)çetelerden), Unbreaking (kılıç dayanıklılığını artırır) ve Sweeping Edge (süpürme hasarını artırır)

Minecraft Yayları

Yaylar, uzaktan düşmanlara karşı mükemmel bir silahtır.Yayın malzemesi, Ghasts ve Wither Skeletons gibi düşmanlara karşı etkinliğinde büyük rol oynar.Daha güçlü saldırılar için yaylarınızı büyülediğinizden emin olun

Gerekli Yay Malzemeleri: Çubuklar ve Teller

Temel Yay Büyüleri: Güç (ok hasarını artırır), Infinity (sınırsız "standart" oklar), Unbreaking (yay ömrünü artırır) ve Curse of Vanishing (oklar)düşmanın ölümü üzerine ortadan kaybolur)

Minecraft Okları

Ok Türleri: Standart, Spektral (düşmanı kısa süreliğine parlatır), Uçlu (kalan iksirlerden durum etkisi kazanır)

Temel Ok İksirleri: Zehir, Zayıflık, Yavaşlama, Zarar Verme

Kazmalar

Kazma Çeşitleri: Ahşap, Taş, Demir, Elmas, Altın, Netherite

Temel Kazma Büyüleri: Kırılmazlık ve Verimlilik (elmas/demir baltalar için)

Minecraft Zırhı

Zırh Türleri: elmas veya altın (mümkünse)

Temel Zırh Büyüleri: Koruma, Yangından Korunma, Feather Falling (botlar), Unbreaking (zırh), Dikenler

Çeşitli Kaynaklar

Ayrıca merdivenler, taş aletler veya trafiğe kapatılmış geçitler inşa etmek için parke taşları gibi çeşitli kaynakları da yanınızda getirmelisiniz.Varsa en az birkaç çuval parke taşı veya daha fazlasını getirmeyi deneyin.

Ayrıca, Nether maceranızda çok sayıda meşale veya meşale işleme malzemesine ihtiyacınız olacak.Bunları, hâlihazırda temizlediğiniz alanlarda mafya oluşumunu sınırlamak veya keşfedilen alanları işaretlemek gibi çeşitli şeyler için kullanabilirsiniz.

Varsa envanterinize birkaç su kovası ve bir kazan eklemek iyi bir fikirdir.Blaze'leri öldürmek, lavları temizlemek ve yanıyorsan kendini söndürmek için iyidirler.

3.Öğle yemeğini al

Muhtemelen “yiyecek”i kontrol listesinin “çeşitli kaynaklar” bölümüne dahil edebilirsiniz, ancak bu her maceranın önemli bir parçasıdır ve kendi bölümünü hak eder.

Ana şifa kaynağınız olduğu için, mümkün olduğunca çok besleyici gıda maddesi eklemek istersiniz.Envanter cephanenize biftek ve pişmiş domuz pirzolası eklemeyi düşünün.

Altın elmalar varsa, yanınızda getirmeniz iyi bir fikir olabilir.Önemli değiller, ancak zorlu savaşlarda sizi zor durumda bırakmanıza yardımcı olabilirler.

4.Temp Base Kiti oluşturun

Nether'da geçici bir üs oluşturmak, gerekirse daha önemli kaynaklar oluşturabilmenizi sağlamanın harika bir yoludur.Yolculuğunuz için fırın, sandık ve hatta bir işçilik masası gibi önemli bileşenleri getirmeyi düşünün.Sizde de varsa birkaç ekstra günlük getirin.Nether'de odun var ama onu yakıt olarak kullanamazsınız ve onu kömüre çeviremezsiniz.

Özellikle üssünüzden uzakta bir kaledeyseniz, başka bir portal yapmak için fazladan erzak da getirebilirsiniz.Portal oluşturma sarf malzemeleri isteğe bağlıdır, ancak sizi Overworld'e giden orijinal portalınıza geri dönmek için uzun bir yolculuktan kurtarabilir.

5.Ateşe Direnç İksirleri Getirin

Dünyanızı ateşe vermeye hazır mısınız?Değilse, Nether'de karşılaşacağınız tüm ateşli tehlikelere karşı koymak için bazı ateşe dayanıklılık iksirlerine veya sıçrama iksirlerine ihtiyacınız olabilir.İksirleri takas edebilir veya kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Bu iksirleri hazırlamak Hollanda'da bulunan bir malzemeyi gerektirdiğinden, muhtemelen onları ilk yolculuğunuz için yapmayacaksınız.Ancak, krallığa girdikten sonra onları hazırlamak için gerekli tüm malzemeleri getirebilirsiniz.

Minecraft'ta Nether Kaleleri Nasıl Bulunur?

Bir Cehennem Kalesi bulmak göründüğünden daha zordur, hatta bazen komutlarla bile.Binlerce mil boyunca farklı yönlerde hiç birini görmeden yürüyebilirsiniz.Minecraft'ı 1.16 Nether Güncellemesi veya sonraki bir sürümle oynuyorsanız, geliştiriciler her kale arasındaki görünür mesafeyi daha da artırdığı için durum daha da kötüdür.

Maalesef, bir komut kodu kullanmadığınız ve hileleri açmadığınız sürece Hollanda'da bir kale bulmanın kolay bir yolu yoktur.Ancak, aşağıda listelenen ipuçlarıyla aramanızı biraz daha kolaylaştırabilirsiniz:

  • Sıradan renkli bloklardan öne çıkan yapıları arayın.Kaleler genellikle koyu kırmızı tuğlalardan yapılır.
  • Diğer kıyıya daha yakından bakmak için biraz zaman kazanın ve Hollanda denizlerinde uzun adımlarla ilerleyin.
  • Hileleri etkinleştirdiyseniz, şunu kullanın:en yakın kalenin koordinatları için /kaleyi bul komutu.

  • Daha uzağı görmek için oluşturma ayarlarınızı değiştirin.

Nether kalelerini bulmak zor olabilir, ancak yakınlardaki bir kalenin açıklayıcı işaretlerini aramaya devam edin.Solmuş iskeletler, alevler ve yeraltı tuğlaları, Netherrack'in arkasına saklanan bir kalenin işaretleri olabilir.

Minecraft'ta Nether Kalesinin İçinde

Bir Cehennem Kalesi bulduğunuzda, savaşmak ve kaynakları etkili bir şekilde toplamak için gerekli tüm malzemelere sahip olduğunuzdan emin olun.Üst düzey erzaklara erişiminiz yoksa en azından bir demir kılıç, taş kazma ve bol miktarda yiyecek bulundurun.

Kaleyi baştan sona keşfedin.Bazı kalelerde pek bir şey bulamayabilirsiniz, ancak bazen şansınızı deneyebilir ve bir alt siğil ekimi bulabilirsiniz.Genellikle alevli bir yumurtlama makinesinin veya merdivenin arkasındadırlar.

Ayrıca solmuş iskeletlere dikkat edin.

İlk başta korkutucu gelebilirler ancak inanılmaz yavaş hareket ettiklerini unutmayın.Bu kemikli düşmanlar da 2 blok yüksekliğindeki bir geçitten geçemez, bu nedenle bariyer oluşturmak kolaydır.

Çiftçilik için kullanmak istediğiniz bir kale bulursanız, tesis içinde bir portal inşa etmeyi düşünün.Kalede bir portala sahip olmak, Nether kaynaklarını toplamak istediğinizde size zaman kazandırır ve Overworld'e geri dönmeniz için hızlı bir yol sunar.

Minecraft Nether SSS'leri

Bir Cehennem Kalesi Ne Kadar Derindir?

Nether Kaleleri genellikle çılgındıre kadar iki seviye: köprüler ve koridorlar.

Köprüler, beş blok genişliğinde ve bir blok yüksekliğinde bir duvarla çerçevelenmiş patikalara sahiptir.Netherrack'te bir kale gömülüyse, köprüler bunun yerine tüneller olarak ortaya çıkar.

Koridorlar ise alttan tuğla ile çevrili 3 x 3 yürüyüş yolları ile ortaya çıkar.Ayrıca, yapı için “pencere” görevi gören 2 x 1 alttan tuğla çitlere sahiptirler.

Bu kaleler, rakımınız çok yüksekse veya lavdaysanız kolayca gözden kaçar.onların altındaki seviye.Neyse ki, her iki durumda da, yakındaki bir yapıyı belirten solmuş iskeletler ve alt yapı tuğlaları gibi diğer kale göstergelerini arayabilirsiniz.

Minecraft'taki Cehennem Kaleleri Nerede Ortaya Çıkıyor?

Nether Kaleleri, Nether'deki tüm biyomlarda ortaya çıkar.İşin püf noktası, bir ızgaraya/bölgeye sahip bir ızgara/bölge bulmaktır.

Genel olarak, Nether'deki her bölge iki yapıdan yalnızca birini oluşturabilir.Ya bir kale ya da bir burç kalıntısı bulacaksınız.Gezinirken bir kale kalıntısına rastladıysanız, bir kale bulmak için başka bir bölgeye gitmeniz gerekecek.

Bu bölgeleri görselleştirmenize yardımcı olması için bir düşünün.bu şekilde:

• Bölgeler 432 x 432 bloktan (Java) veya 480 x 480 bloktan (Bedrock) oluşur.

• Her bölgedoğu ve güney sınırlarında yapıları oluşturmak için 4 blok vardır.

Bu rakamları göz önünde bulundurarak, yalnızca 368 x 368 (Java) veya 416 x'i kaplamanız yeterlidir.Olası yapıların oluşabileceği bölgenin 416 (Ana Kaya) bölümü.

Bazı oyuncular Nether'in Kuzey/Güney eksenini takip ederlerse kale bulabileceklerini söylüyorlar.Her 200 ila 400 blokta bir üretmeleri gerekiyor.Ancak diğer oyuncular, keşif yoluyla organik olarak kale aramayı tercih ediyor.

Nether'deki İğne

Çoğu oyuncu, özellikle de Nether'e ilk gezintileriyse, bir Nether kalesini bulmakta sorun yaşar.Kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey sabırlı olmaktır.Yeterince sahip olduğunuzu düşünseniz bile, biraz daha getirmeniz en iyisidir çünkü bir süre dolaşacaksınız.