Minecraft’ta Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft iksirlerinin, ekipman büyülerinden farklı olarak geçici etkileri vardır. Ama hata yapma. Bazı Minecraft iksirleri, oyuncuların normalde hayatta kalma ve zorlu modlarda yapamayacakları başarıları elde etmelerine yardımcı olan devasa buff’lar ve debuff’lar sağlar. nasıl yapılır?”/> Zayıflık iksiri genellikle iki nedenden dolayı yeterince kullanılmayan bir sarf malzemesidir. Uzun sürmez ve tüketildiğinde oyuncuya bir debuff yerleştirir. Ama […]

Minecraft’ta Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft iksirlerinin, ekipman büyülerinden farklı olarak geçici etkileri vardır. Ama hata yapma. Bazı Minecraft iksirleri, oyuncuların normalde hayatta kalma ve zorlu modlarda yapamayacakları başarıları elde etmelerine yardımcı olan devasa buff’lar ve debuff’lar sağlar.

nasıl yapılır?”/>

Zayıflık iksiri genellikle iki nedenden dolayı yeterince kullanılmayan bir sarf malzemesidir. Uzun sürmez ve tüketildiğinde oyuncuya bir debuff yerleştirir. Ama yine de bu iksiri nasıl hazırlayacağınızı bilmelisiniz çünkü ustaca kullanılabilir.

Zayıflık İksiri Tarifi

Zayıflık iksiri tarifi, özellikle nadir bulunan malzemeler gerektirmez. Bazılarını elde etmek diğerlerinden daha zordur çünkü oldukça fazla donanım ve oyun bilgisi gerektirirler.

İşte izlemeniz gereken adımlar:

 1. Bir demleme standına gidin ve üretim menüsünü açın.
 2. Yakıt olarak kullanmak için alev tozu ekleyin ve tarifi pişirin.
 3. Demleme standının alt kutularına bir ila üç su şişesi yerleştirin.
 4. Demleme standının içerik kutusuna bir ila üç fermente edilmiş örümcek gözü ekleyin.
 5. Bittiğinde iksiri çıkarın.

Neden Zayıflık İksiri Yaparsınız?

Daha yeni Minecraft oyuncularına, bir zayıflık iksiri, mantıksız bir sarf malzemesi gibi görünebilir. Envanterdeki öğenin üzerine gelirseniz, 1:30 dakika boyunca bir saldırı gücü zayıflatması uyguladığını fark edebilirsiniz.

İksirin farklı sürümlerde nasıl çalıştığını anlamak çok önemlidir. Zayıflatma, Java Sürümü’nde (JE) saldırı hasarını dört (iki kalp) veya Bedrock Sürümü’nde %20 ve ardından ek bir sabit 0,5 (çeyrek kalp) azalttı. Bedrock için bu araç ipucu, mevcut silahınızla ne kadar hasar kaybedeceğinizi gösterebilir.

Düşman çetelerinin silahlarına veya saldırılarına bağlı olarak, azalma, hasarı geçersiz kılacak kadar önemli olabilir. Araç ipucundaki yaygın kafa karışıklığı, yeterli sayıda oyuncunun bu iksirden yararlanmamasının nedenlerinden biri olabilir.

Ancak karakteriniz üzerinde bir zayıflık iksiri kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, zayıflık iksiri sıçrama tarifinde bir bileşen olarak kullanabilirsiniz.

Saldırgan debuff sıçrama zayıflık iksiri yaratma adımlarına göz atın:

 1. Demleme standınıza gidin.
 2. Standı yakmak için alev tozu ekleyin.
 3. Standın üst kısmındaki ana malzeme kutusuna bir ila üç barut koyun.
 4. Alt pişirme standı yuvalarına üç adede kadar zayıflık iksiri ekleyin.
 5. Tamamlandığında iksirleri çıkarın.

JE’de 1:30 dakika boyunca (Bedrock’ta 1:07) daha az hasar vermelerini sağlamak için çetelere zayıflık iksirleri fırlatabilirsiniz. İksiri dört dakika (Bedrock’ta üç) sürecek şekilde artırabilirsiniz. Zorlu çetelerle çarpışırken, hızlı koşular yaparken veya sağlık ve zırhınız azaldığında envanterinizde bulundurmanız gereken değerli bir biradır.

Zayıflık sıçrama iksiriyle ilgili en iyi şeylerden biri sıçrama etkisidir. Küçük bir yarıçapta birden çok çeteyi vurabilir ve karakterinizi kabataslak durumlarda daha dayanıklı hale getirir.

Zayıflık İksiri İçin İhtiyacınız Olan Öğeleri ve Malzemeleri Nasıl Elde Edebilirsiniz?

Minecraft’ta zayıflık iksirleri yapmak için dört temel öğeye ihtiyacınız var.

 • Alev Tozu
 • Su şişeleri
 • Fermente Örümcek Gözler
 • Bira Standı

Blaze Tozu Nasıl Gidilir?

Blaze tozu tarifi basittir. Üretim tezgahına bir alev çubuğu yerleştirin ve karşılığında iki alev tozu alın.

Ne yazık ki, alev çubukları yalnızca Nether’deki Blaze çetelerinden ganimet olarak bulunur, bu yüzden elde etmek için biraz çalışma ve mücadele gerektirir.

Su Şişeleri nasıl yapılır?

Üç su şişesi yapmak için üç cam bloğa ihtiyacınız var. Demleme standında aynı anda izin verilen maksimum iksir sayısını yapmak yeterlidir.

3×3 zanaat masasının alt sırasının ortasına bir cam blok yerleştirin. Diğer iki bloğu orta sıranın kenarlarına yerleştirin. Cam bloklardan yapılmış bir V şeklini hedefliyorsunuz.

Camınız yoksa, biraz kum kürekleyin ve odun, çubuk veya kömür kullanarak bir fırında eritin. Kum-cam eritme oranı 1:1’dir.

Fermente Örümcek Göz Nasıl Elde Edilir

Fermente örümcek gözleri düşmez. Bu nedenle, bazı malzemeleri topladıktan sonra üretim masasında yapmalısınız.

Örümcek gözleri için şeker ve kahverengi mantar toplamalı ve örümcekleri öldürmelisiniz. Şeker kamışınız varsa, üretim tezgahında yapabileceğiniz için şeker yapmak kolaydır.

Örümcekler, geceleri mağaralarda veya vahşi doğada çiftlik yapmak için yeterince kolaydır. Ve bir mantar yetiştiricisi değilseniz, tayga ortamlarında, bataklık biyomlarında ve Nether aleminde kahverengi mantarlar bulabilirsiniz.

Malzemeleriniz hazır olduğunda mantarlarınızı, örümcek gözleri ve şekeri işleme tezgahının orta sırasına yerleştirin. Fermente örümcek gözü tarifi, 1:1:1 içerik oranı kullanır.

Bira Standı nasıl yapılır?

Demleme standı işçiliği tarifi, alevli bir çubuk ve üç parke taşı bloğu gerektirir. Blokları alt üretim tezgahı sırasına yerleştirin ve alev çubuğunu ortaya koyun.

Daha yeni oyuncular, Cehennem aleminde Blazes’i öldürmeyi gerektirdiği için ilk bira fabrikalarını oluşturmakta zorlanabilirler. Ama sonunda oyunu bitirmek veya iksirlere ve daha iyi işçilik tariflerine erişmek için bunu yapmanız gerekecek.

Sıçrama Zayıflık İksiri Tarifi İçin Barut Nasıl Elde Edilir

Bir yığın zayıflık iksiri yapmak istiyorsanız baruta ihtiyacınız olacak. Bunu elde etmenin en hızlı yollarından biri, Creeper’ları patlamadan önce öldürmektir.

Bir Creeper çiftliği kurmak size iksirler, TNT ve diğer tarifler için bol miktarda barut sağlayabilir.

Blaze Killing Mini Rehberi

Bir zayıflık iksiri yaratmanın en zor kısmı, alev çubukları ve alev tozu için Cehennem diyarında Alevleri öldürmektir.

Tipik olarak oyuncular, aşağıdaki öğelerle Blazes ile savaşmak için Nether kalelerine giderdi:

Blaze karşılaşmalarını çeşitli şekillerde ele alabilirsiniz. Ateş toplarından sıyrılmak her zaman işe yarar, ancak hızlı olmanız ve çevrenizin tamamen farkında olmanız gerekir. Ateş toplarından kaçarken bir Blaze’i kartopu ile vurabilirseniz, onu sekiz vuruşta öldürebilirsiniz.

Alevlerle savaşmanın başka bir yolu da açıklığı olan güvenli bir alan inşa etmektir. Ateş toplarının size çarpmayacağı kadar küçük, ok veya kartopu atabileceğiniz kadar büyük olmalıdır.

Ayrıca kılıcını kullanarak alev toplarını bloke edip Blazes’e geri döndürebilir ve intihar etmelerini izleyebilirsin. Ancak Alevler hızlıdır ve onları bu şekilde öldürmek uzun zaman alabilir.

Kaçmak, siper kullanmak ve menzilli silahlar veya kartopu atmak en iyi ve en etkili stratejidir. Nether’de Blaze çetelerini öldürmekten başka yollarla blaze çubukları alamayacağınızı belirtmekte fayda var.

SSS

Blazes Minecraft’ta kaç tane blaze çubuğu düşürür?

Alevlerin tek bir alev çubuğunu düşürme şansı %50’dir. Bir yağma büyüsü kullanarak yağma verimliliğinizi artırabilirsiniz. Mükemmel koşullar altında, tek bir Blaze’i öldürmek, sekiz alev tozuna dönüştürebileceğiniz dört alev çubuğu verebilir.

Bir Blaze’i öldürmenin en iyi yolu nedir?

Öldürme vuruşunu size veya evcilleştirilmiş kurtlarınızdan birine bağlayan herhangi bir yol, bir Blaze’i öldürmenin en iyi yoludur. Alevler, suya maruz kalma nedeniyle ölürlerse çubukları düşürmezler.

Zayıflık iksiri Demir Golemlerde işe yarar mı?

Demir Golemler, sıçrayan zayıflık iksirlerinden etkilenir. Oyunun başlarında bir zayıflık iksiri sıçrama iksiri bulmak, yetersiz donanıma sahip oyuncular için Demir Golemleri öldürmeyi daha kolay ve daha güvenli hale getirir.

Kaç tane blaze çubuğa ihtiyacım var?

Çoğu oyuncu, sona girmeden, ejderhayla savaşmadan ve oyunu yenmeden önce en az sekiz yanan çubuk almaya çalışır. Blaze tozu, Eyes of Ender tarifinde olmazsa olmaz bir malzemedir.

Minecraft Yaratıcı Modunda zayıflık iksirini nerede bulabilirim?

Zayıflık iksiri, Minecraft’ın en son Java sürümlerinde Yiyecek ve İçecekler öğe kategorisi altında listelenmiştir. Win10, Xbox, PS ve diğer platformlar için zayıflık iksirini Çeşitli Yaratıcı Envanter menüsünde bulabilirsiniz.

Zayıflık İksirleri – oyun Sonu Minecraft İçerik Çiftçiliğine Giriş

Başta alev tozu olmak üzere elde edilmesi zor bazı malzemeler gerektirmesine rağmen, zayıflık iksiri tarifi oyundaki en ucuz tariflerden biridir. Aslında, demleme için ağ siğillerine ihtiyaç duymayan tek kişi o. Ve zorlu karşılaşmalara olabildiğince hazırlıklı olmak istiyorsanız, birkaç parti zayıflık iksiri hazırlamak mükemmel bir fikirdir.

Artık onun hakkında her şeyi bildiğinize göre, bu iksirin potansiyeli hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. Demlemek için harcanan zamana ve emeğe değer mi sizce? Önceki oyun oturumlarınızda ne zaman olmasını isterdiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory