Mümin Yönetmen, Şeytanın Orijinal Filmden Pazuzu Olup Olmadığını Cevaplıyor

Özet Yönetmen David Gordon Green, yeni Exorcist filmindeki iblisin, orijinal 1973 filminin ana düşmanı olan Pazuzu olmadığını açıklıyor. Yeni film, Ellen Burstyn’in karakteri Chris MacNeil’in iki genç kız kaybolup ele geçirilmiş gibi göründüğünde tavsiye istemesini konu alıyor. Green, yeni iblisin kimliğini açıklamasa da, bilgili iblis bilimcilerin onu teşhis edebileceğini öne sürüyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİKLE […]

Mümin Yönetmen, Şeytanın Orijinal Filmden Pazuzu Olup Olmadığını Cevaplıyor

Özet

  • Yönetmen David Gordon Green, yeni Exorcist filmindeki iblisin, orijinal 1973 filminin ana düşmanı olan Pazuzu olmadığını açıklıyor.
  • Yeni film, Ellen Burstyn’in karakteri Chris MacNeil’in iki genç kız kaybolup ele geçirilmiş gibi göründüğünde tavsiye istemesini konu alıyor.
  • Green, yeni iblisin kimliğini açıklamasa da, bilgili iblis bilimcilerin onu teşhis edebileceğini öne sürüyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

yönetmeni Exorcist: Mümin yeni filmde yer alan iblisin Pazuzu olup olmadığını netleştirdi. Pazuzu, orijinal 1973’ün ana düşmanıdır. Cinciancak ikonik korku filmindeki mülkiyet sıklıkla yanlış bir şekilde Şeytan’ın kendisine atfedilir. Orijinal yıldız Ellen Burstyn’in ilk kez Chris MacNeil rolüne geri döndüğünü gören yeni film, bir çift genç kızın kaybolmasının ardından ele geçirilmiş gibi görünmelerinin ardından perişan haldeki yeni bir ebeveyn tarafından aranan karakterin tavsiyesini takip edecek.

IGN geçenlerde yönetmen David Gordon Green ile resmi görüşmeden birkaç ay önce bir röportaj için oturdu. Exorcist: Mümin çıkış tarihi 13 Ekim. Sohbetleri sırasında yeni filmdeki şeytani varlığın doğasını tartıştılar ve Green, bunun Pazuzu olmadığını doğruladı. Ancak ima etti”çalışılan iblisbilimciler bilir” söz konusu varlık. Aşağıdaki Green’in tam alıntısını okuyun:

Yeni bir iblis kullanıyoruz, Pazuzu değil. İblis bilimcilerin bildiği bir iblisi inceliyoruz.


Pazuzu’nun Exorcist Mirası Açıklandı

Cinci Franchise, yıllar içinde yalnızca atılımlar halinde var oldu ve şu anda beş film ve bir iki sezonluk televizyon dizisini numaralandırıyor. Bununla birlikte, Pazuzu şimdiye kadar her girişte birincil veya ikincil düşman olarak gösterildi. Oscar ödüllü orijinal filmde rol alan Pazuzu, 1977’lerde geri döndü. Exorcist II: Kafirorijinal sahibi Regan MacNeil’e (Linda Blair) bir kez daha eziyet ediyor, ta ki onu sonsuza dek sürgüne gönderene kadar.

Ancak 1990’lar Exorcist IIIeski karakter Teğmen Kinderman’ın (George C. Scott) liderliğindeki bir soruşturmayı takip eden bu film, merhum Peder Karras’ın (Jason Miller) vücuduna sahip olabilecek ve Pazuzu’ya hizmet ettiğini iddia eden bir katile dayanıyor. Pazuzu veya Pazuzu olduğu ima edilen bir iblis de ön filmlerde yer alıyor. hakimiyet Ve Exorcist: BaşlangıçPeder Merrin’in (Stellan Skarsgard) köken hikayesinin farklı versiyonları. 2016 serisi Cinci ayrıca yetişkin bir Regan MacNeil’e (Geena Davis) sahip olmaya çalışan Pazuzu’yu da içeriyordu.

İlgili: Exorcist Zaman Çizelgesi Açıklandı: Her Filmi Hangi Sırayla İzlemeli?

Pazuzu’nun tutarlı varlığından yoksun olmasına rağmen, Exorcist: Mümin franchise mirasına sadık kalıyor. Nihayetinde, şeytan kovucu devam filmleri, özellikle Pazuzu’nun istismarlarına odaklanmak yerine, 1973 orijinalinden çeşitli karakterlerin ipliklerini takip etmeye odaklandı. Chris MacNeil’in dönüşü, yeni filmi diziyle Pazuzu’nun dönüşünden çok daha fazla uyumlu hale getiriyor.

Kaynak: IGN

Anahtar Yayın Tarihleri

  • Şeytan Çıkaran Mümin <a href=film Afişi” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” src=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/07/the-exorcist-believer-movie-poster.jpg”/>

Teknory