Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Düzeltilir?

Bir Amazon Echo’nun kırmızı ışık göstermesinin çeşitli nedenleri vardır. En yaygın neden, cihazın sesinin kapalı olmasıdır. Cihazın, ona hitap ettiğinizi düşündüğü için (birçok kullanıcının yaptığı gibi) aniden ses çıkarması sizi şaşırttıysa, sessize alma işlevine aşina olabilirsiniz. Cihaz, sessiz durumdayken esasen uykudadır ve yanlışlıkla verilebilecek herhangi bir sesli uyarıya yanıt vermeden devam eder. Bununla birlikte, kullanıcı […]

Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Düzeltilir?

Bir Amazon Echo’nun kırmızı ışık göstermesinin çeşitli nedenleri vardır. En yaygın neden, cihazın sesinin kapalı olmasıdır. Cihazın, ona hitap ettiğinizi düşündüğü için (birçok kullanıcının yaptığı gibi) aniden ses çıkarması sizi şaşırttıysa, sessize alma işlevine aşina olabilirsiniz. Cihaz, sessiz durumdayken esasen uykudadır ve yanlışlıkla verilebilecek herhangi bir sesli uyarıya yanıt vermeden devam eder. Bununla birlikte, kullanıcı Echo’yu kasıtlı olarak susturmadıysa, bu kırmızı renk tonu biraz sinir bozucu olabilir.

Echo’nuz komutlara yanıt vermiyorsa, cihazın üstündeki veya yanındaki mikrofon düğmesine basarak cihazın sesini açmayı deneyebilirsiniz. Cihazınız kırmızı ışık yandığında size yanıt verebiliyorsa, sistemin sessize alınmasını engelleyebilirsiniz.

Bir kullanıcı kırmızı ışığın ne anlama geldiğini sorduğunda Alexa, “Cihazınızdaki kırmızı ışık, mikrofonun veya kameranın kapalı olduğunu veya bir cihaz iletişim hatası olduğunu gösterir.” Ayrıca, kırmızı ışık, Echo’nuzun video özelliklerine sahip olması durumunda video işlevinin aktif olmadığını gösterir. Kırmızı ışığa neden olabilecek diğer potansiyel iletişim sorunlarına bakalım.

Teknory