Bu Tesla Supercar, Elon Musk’ın Yapmasını İstediğimiz Elektrikli Arabaların Geleceği

İngiliz konsept sanatçısı Khyzyl Saleem, instagram ve Facebook 30 yaş altı bir tasarımcının gözünde bir Tesla süper arabası/hiper arabası olan Tesla Precept Concept’i ortaya çıkarmak için. Bir fantezi uçuşundan daha fazlası olan tasarım, Saleem’in “Electrifying 2020” adlı Meguiar’s sanat eseri için yaptığı son sunumdu ve harika görünüyor. Saleem, yaratılışını tamamlamak için Czinger 21C, Rimac Nevera, […]

Bu Tesla Supercar, Elon Musk’ın Yapmasını İstediğimiz Elektrikli Arabaların Geleceği

İngiliz konsept sanatçısı Khyzyl Saleem, instagram ve Facebook 30 yaş altı bir tasarımcının gözünde bir Tesla süper arabası/hiper arabası olan Tesla Precept Concept’i ortaya çıkarmak için. Bir fantezi uçuşundan daha fazlası olan tasarım, Saleem’in “Electrifying 2020” adlı Meguiar’s sanat eseri için yaptığı son sunumdu ve harika görünüyor.

Saleem, yaratılışını tamamlamak için Czinger 21C, Rimac Nevera, Lotus Evija ve Porsche Mission R konsepti gibi modern hiper arabalardan ilham aldı. Ancak bizim gözümüzde Tesla Precept, birinci nesil bir Tesla Roadster ve bir McLaren süper otomobilinin, özellikle de 765LT’nin yavrularına daha çok benziyor. Ön klips, girift kaput tasarımıyla biraz bozuk ve Tesla “bıyık” ızgarası sonradan düşünülmüş gibi görünüyor, ancak arka kısım çok da kötü değil. Girintili arka lamba ve kanat spoyleri tasarımını beğendik ve difüzör üzerindeki bu hızlı tasarım büyüleyici.

Sanatçı, tasarımın “süper erken ve biraz kaba bir versiyon” olduğunu ve daha fazla zaman verildiğinde daha benzersiz bir şey olacağını iddia ediyor. Tesla’nın yaklaşmakta olan Roadster’ı kötü görünümlü bir araba değil, ancak Precept Concept, Tesla tasarımcıları işe gitmeden önce bir yudum viski almış olsaydı ne olabileceğini kanıtlıyor.

Teknory