Ne olabileceğine bir bakış

TL;DR Dışarı doğru katlanan bir Xiaomi katlanabilir telefon prototipi çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Cihaz, Huawei Mate X serisi ile benzerlik taşıyor. Huawei Mate X serisi ve Royole FlexPai ailesi dışında, katlanabilir telefonların büyük çoğunluğu içe katlanan cihazlardır. Xiaomi’nin iki katlanabilir telefonu da içe dönük işler, ancak yeni bir sızıntı bize ilgi çekici bir prototipe bakmamızı […]

Ne olabileceğine bir bakış

TL;DR

  • Dışarı doğru katlanan bir Xiaomi katlanabilir telefon prototipi çevrimiçi olarak ortaya çıktı.
  • Cihaz, Huawei Mate X serisi ile benzerlik taşıyor.

Huawei Mate X serisi ve Royole FlexPai ailesi dışında, katlanabilir telefonların büyük çoğunluğu içe katlanan cihazlardır. Xiaomi’nin iki katlanabilir telefonu da içe dönük işler, ancak yeni bir sızıntı bize ilgi çekici bir prototipe bakmamızı sağladı.

Tipster Kuba Wojciechowski var yayınlanan fotoğraflar Twitter’da dışa doğru katlanan bir tasarımı gösteren katlanabilir bir Xiaomi katlanabilir telefonunun prototipi. Bu, şirketin Mi Mix Fold ve Mix Fold 2 cep telefonlarından oldukça farklı. Aşağıdaki resimlere göz atın.

Resimler, büyük ölçüde genel tasarımı ve arka kamera çubuğunun dahil edilmesi nedeniyle Huawei Mate X serisine önemli ölçüde benzeyen bir telefonu gösteriyor. Kamera çubuğundan bahsetmişken, burada en az dört kamera da görebiliriz. Aksi takdirde, prototipin bir arka kapağı yoktur, bu da bize açıkta kalan pillere, devrelere ve daha fazlasına bir göz atmamızı sağlar.

Bu Xiaomi prototipi hakkında ne düşünüyorsunuz?

76 oy

Wojciechowski ayrıca cihazla ilgili birkaç belirgin ayrıntı daha verdi ve 2019 dönemi Snapdragon 855 işlemciye ve X50 5G modeme sahip olduğuna dikkat çekti. Ayrıca, “çok az” birimin kamuoyunda ortaya çıktığını iddia etti; bu, şu anda yalnızca bu prototipi gördüğümüz düşünüldüğünde anlaşılabilir bir durum.

Bu özel tasarımın neden ticari bir sürüm görmediğine dair bir bilgi yok, ancak dayanıklılığın önemli bir endişe kaynağı olabileceğini tahmin ediyoruz. Form faktörü nispeten kırılgan katlanır ekranları çizilmelere ve diğer hasarlara karşı koruduğu için içe katlanan tasarımlar üstün kabul edilir.

Teknory