Neden Titan’ın Ucuz Denetleyicisi Aslında Oldukça Yaygın Bir Uygulama

oyun denetleyicilerinin bu kadar önemli, ölüm kalım meselesi uygulamalarda bu kadar yaygın olmasının birkaç ana nedeni vardır. Birincisi, GameStop’tan alabileceğiniz bir kablosuz Xbox denetleyicisi, Lockheed Martin gibi bir devlet müteahhidi tarafından sıfırdan tasarlanan bir cihazdan çok daha ucuzdur. ABD ordusu, önceden oluşturulmuş denetleyicileri ve içindeki ucuz bileşenleri kullanarak çok para tasarrufu sağlayabilir ve bu, aynı […]

Neden Titan’ın Ucuz Denetleyicisi Aslında Oldukça Yaygın Bir Uygulama

oyun denetleyicilerinin bu kadar önemli, ölüm kalım meselesi uygulamalarda bu kadar yaygın olmasının birkaç ana nedeni vardır. Birincisi, GameStop’tan alabileceğiniz bir kablosuz Xbox denetleyicisi, Lockheed Martin gibi bir devlet müteahhidi tarafından sıfırdan tasarlanan bir cihazdan çok daha ucuzdur. ABD ordusu, önceden oluşturulmuş denetleyicileri ve içindeki ucuz bileşenleri kullanarak çok para tasarrufu sağlayabilir ve bu, aynı zamanda, değiştirilmeleri ve yedek parçaları el altında bulundurmaları anlamına da gelir. Bu aynı zamanda yeni araçlar ve silahlar inşa eden mühendislerin, bu makineleri kontrol etmek için kullanılan arayüzden ziyade tasarımlarının diğer yönlerine odaklanmalarına olanak tanır.

Modern Xbox ve PS5 denetleyicileri havadan gelmedi. Düğme ve oyun çubuğu düzenleri, birincil kullanımları ve bu denetleyicilerin genel ergonomik tasarımı, birkaç nesil konsol üzerinde gelişmiştir. Bir Xbox Series X kontrol cihazının bir Xbox One, Xbox 360 ve hatta orijinal Xbox kontrol cihazına bu kadar benzemesinin nedeni, el-göz koordinasyonu düzeninin basitçe çalışması ve giderek daha az iyileştirmeye ihtiyaç duyulmasıdır.

Emekli ABD Denizaltı Kaptanı David Marquet olarak “The Dan LeBatard Show”da açıkladıoyun endüstrisinde milyarlarca dolar harcanıyor ve bu nedenle, insan-makine arayüzü gibi bu alanların çoğunda orduda olduğundan daha hızlı ilerleme kaydediyorlar.” Ordulardan medikal endüstrilere ve OceanGate’e kadar herkes, Microsoft ve Sony gibi şirketlerin bir denetleyiciyi mükemmelleştirmek için harcadıkları zaman ve paradan yararlanabilir.

Teknory