Neredeyse Batman’i oynayan en iyi 7 oyuncu (ve oynaması gereken 2 oyuncu)

CANNES, FRANSA – 24 MAYIS: Jake Gyllenhaal, 24 Mayıs 2022’de Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen Palais des Festivals’de 75. yıllık Cannes film festivali sırasında “Masum (L’Innocent)” filminin 75. Yıl kutlama gösterimine katıldı. (Fotoğraf: Gareth Cattermole/Getty Images) Canlı aksiyon tasvirleri söz konusu olduğunda, o kadar ikonik olan bazı roller var ki, bunların zamanın sonuna kadar farklı aktörler […]

Neredeyse Batman’i oynayan en iyi 7 oyuncu (ve oynaması gereken 2 oyuncu)

CANNES, FRANSA – 24 MAYIS: Jake Gyllenhaal, 24 Mayıs 2022’de Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen Palais des Festivals’de 75. yıllık Cannes film festivali sırasında “Masum (L’Innocent)” filminin 75. Yıl kutlama gösterimine katıldı. (Fotoğraf: Gareth Cattermole/Getty Images)

Canlı aksiyon tasvirleri söz konusu olduğunda, o kadar ikonik olan bazı roller var ki, bunların zamanın sonuna kadar farklı aktörler tarafından oynanacağını ve tekrar oynanacağını biliyoruz. James Bond, Sherlock Holmes, Robin Hood var ve liste uzayıp gidiyor. Süper kahramanlara gelince, Süpermen, Joker ve tabii ki Batman’in yaşamımız boyunca ve sonrasında çok daha fazla tekrar görmesi kaçınılmaz. Çizgi romanlarda keşfedilecek o kadar çok olay örgüsü var ki, yazarların bulabileceği yeni olay örgüsü noktalarından bahsetmeye bile gerek yok; hayranların bu karakterleri ekranlarında görmekten asla bıkmayacağından eminiz.

Batman şüphesiz tüm zamanların en tanınmış süper kahramanıdır, bu yüzden uzun bir listede yetenekli aktörlerin kara kara düşünen karakteri canlı aksiyonda canlandırdığını görmemiz şaşırtıcı olmasa gerek. (Performanslar hakkındaki görüşlerimizi okumak isterseniz burada 12 Batman oyuncusunun tamamını sıraladık). Michael Keaton’ın Tim Burton’ın Batman filmlerindeki ikonik tasvirinden, Christian Bale’in Christopher Nolan’ın Dark Knight üçlemesindeki mükemmel performansına kadar her süper kahraman hayranının favorisi vardır.

Şu anda Robert Pattinson, Matt Reeves’in eserinde Caped Crusader’a hayat veriyor. yarasa Adam devam filminin 2025’te vizyona girmesi planlanan film serisi. Rolde harika bir iş çıkardı ve şüphecileri hoş bir şekilde şaşırttı.

Neredeyse Batman’i canlandıracak aktörler

Peki ya aktörler? neredeyse Batman’i mi oynadın? Bu kadar büyük bir rol için seçme süreci muhtemelen meşakkatli ve pek çok aktörün Bruce Wayne’i canlandırmak için ekran testine girmesine rağmen reddedilmesi şaşırtıcı değil. O halde, neredeyse kara pelerin giyecek en yetenekli yedi aktöre girelim ve sonra bu rol için mükemmel olabilecek iki aktörü tartışalım. Favori aktörlerimden biri olan Jake Gyllenhaal ile başlıyoruz!

Jake Gyllenhaal

  • Yaş: 42
  • En Önemli Roller: Brokeback Dağı, Donnie Darko, Gece gezgini, Mahkumlar
  • Ödüller: 1 Akademi Ödülü’ne aday gösterildi

Bu ay, Nolan’ın 2000’li yılların başında Batman rolü için Gyllenhaal’a başvurduğu haberini aldık. Batman Başlıyor. Konuyla ilgili bir röportaj sırasında Mutlu, Üzgün, Şaşkın podcast (tarafından bildirildiği gibi) Çarpıştırıcı), filmin senaristi David S. Goyer, işin Gyllenhaal ve Bale’le ilgili olduğunu açıkladı:

“Batman için ekran testine katılan çok sayıda kişi vardı ve ben de Jake Gyllenhaal’ı savunmuştum. O muhteşem, Christian Bale muhteşem, kim bilir?”

Bir aktör olarak Gyllenhaal’ın yeteneğine ve çok yönlülüğüne şüphe yok. Komedi rollerinin yanı sıra karanlık kısımlara da çok şey kattı ve çok çeşitli karakterlere mükemmel bir şekilde uyum sağlayabiliyor. Farklı oyunculuk tekniklerine inanılmaz derecede hakim ve rollere nasıl hazırlanacağını gerçekten biliyor; bize inanmıyorsanız izleyin hakkındaki röportajı Sıcak Olanlar. Artık yaşlandığına göre beyazperdede Batman’i oynama şansı bir daha asla olmayabilir. Ama bu rolde harika olacağını biliyoruz.

Teknory