Netflix hesap paylaşımı artık ABD’de 8 ABD dolarına mal oluyor

TL;DR Amerika Birleşik Devletleri’nde, Netflix hesap paylaşımı artık fazladan kullanıcı başına her ay 8 ABD dolarına mal olacak. Evinizin dışından biri hesabınızı kullanırsa ücretlendirme başlar. Seyahat ediyorsanız hesap sahipliğini doğrulamanız gerekir. Şu andan itibaren, ABD’de Netflix hesap paylaşımı her ek kullanıcı için size her ay 8 ABD dolarına mal olacak. Bir Temel Netflix hesabınız varsa, […]

Netflix hesap paylaşımı artık ABD’de 8 ABD dolarına mal oluyor

TL;DR

  • Amerika Birleşik Devletleri’nde, Netflix hesap paylaşımı artık fazladan kullanıcı başına her ay 8 ABD dolarına mal olacak.
  • Evinizin dışından biri hesabınızı kullanırsa ücretlendirme başlar.
  • Seyahat ediyorsanız hesap sahipliğini doğrulamanız gerekir.

Şu andan itibaren, ABD’de Netflix hesap paylaşımı her ek kullanıcı için size her ay 8 ABD dolarına mal olacak. Bir Temel Netflix hesabınız varsa, bu tüm ek kullanıcılar için geçerli olacaktır. Bununla birlikte, Standart ve Premium aboneler, ekstra bir ücret ödemeden sırasıyla bir veya iki ek kullanıcı alır.

Netflix, ister farklı bir Wi-Fi üzerinden, ister otel TV’si gibi farklı bir cihazda olsun, seyahat ettiğinizde Netflix’i izleyebileceğinizi açıkça ortaya koyuyor. Ancak bu gerçekleştiğinde hesap sahipliğini doğrulamanız gerekecek ve bu, şu anda şifrenizi paylaştığınız herkes için bir sorun olacaktır.

Hesap sahibi, hesabını kullanmakta olan kullanıcılar için ödeme yapmayı seçebilir. Kullanıcılar, izleme geçmişi gibi tüm kişisel verilerini saklar. Hesap sahibi ödeme yapmak istemiyorsa, ek kullanıcıları önyükleyebilir ve ardından kendi hesapları için ödeme yapmaları gerekir. Açıkçası Netflix, daha önce ödeme yapmayan bu kullanıcıların belirli bir yüzdesinin ya kendi yöntemleriyle ödeme yapacağını ya da şirketin birincil hesap sahibinden ekstra para kazanacağını varsayıyor.

Tabii ki, bu kullanıcıların belirli bir kısmı Netflix’i tamamen iptal edecek. Aslında, konuyla ilgili anketimiz herhangi bir gösterge ise, bazı birincil hesap sahipleri muhtemelen prensip olarak iptal edeceklerdir.

Netflix hesap paylaşımı artık ABD’de 8 ABD dolarına mal oluyor

Teknory