Uber, taksi rezervasyonu yapıp yemek siparişi verirken reklam izlemenizi istiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Uber, Uber uygulaması, Uber Eats ve Drizly içinde video reklamlar yayınlamayı planlıyor. Bu reklamlar 90 saniyeye kadar uzayabilir ve uygulamalardaki ve web sitelerindeki önemli bekleme noktalarında konumlandırılır. Bu yılın sonuna kadar daha fazla ülkede lansmanla birlikte, bu hafta ABD’deki kullanıcılar için görünmeye başlayacaklar. Uber, etrafta dolaşmak için taksileri kullanma […]

Uber, taksi rezervasyonu yapıp yemek siparişi verirken reklam izlemenizi istiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Uber, Uber uygulaması, Uber Eats ve Drizly içinde video reklamlar yayınlamayı planlıyor.
  • Bu reklamlar 90 saniyeye kadar uzayabilir ve uygulamalardaki ve web sitelerindeki önemli bekleme noktalarında konumlandırılır.
  • Bu yılın sonuna kadar daha fazla ülkede lansmanla birlikte, bu hafta ABD’deki kullanıcılar için görünmeye başlayacaklar.

Uber, etrafta dolaşmak için taksileri kullanma şeklimizde devrim yarattığı için övgü alıyor. Bir zamanlar oldukça hantal ve çılgınca değişken bir uygulama olarak kabul edilen şey, lezzet için üstüne bazı dalgalanma fiyatları serpilerek, uygun ve standart hale gelmek için dijitalleştirildi. Uber, taksi rezervasyonu deneyimini canlandırmak için yeni fikirlerle geri döndü ve uygulamalarında video reklamları izlemeyi içeriyor.

bu Wall Street Gazetesi Uber’in uygulamalarına tam uzunlukta video reklamlar getirdiğini bildirdi. Bu reklamlar birincil Uber uygulamasına, Uber Eats uygulamasına ve Drizly uygulamasına gelecek.

Uber uygulamasında taksi rezervasyonu yaparken, kullanıcılar artık sürücülerinin gelmesini beklerken tam uzunlukta video reklamları izlemek zorunda kalacak. Bu reklamlar, yolculuk sırasında uygulamada da görünür. Onlardan kaçabileceğinizi düşündüyseniz, bu reklamlar belirli Uber arabalarının içine yerleştirilmiş tabletlerde de görünecektir. Bu reklamlar en fazla 90 saniye uzunluğunda olabilir.

Uber Eats aracılığıyla yemek siparişi vermek ister misiniz? Çok geçmeden, siparişinizi verdikten sonra ve yemeğiniz gelene kadar oynayan video reklamlarla yaşamak zorunda kalacaksınız. Şirketin alkol satış platformu Drizly, bu video reklamları uygulamadaki, web sitesindeki ve web sitesinin diğer alanlarındaki arama sonuçlarında yayınlayacak.

Reklamlar, şirketin uygulamalarında tamamen yeni değil. 2019’dan beri Uber Eats’te, 2021’den beri Drizly’de ve geçen yıldan beri ana Uber uygulamasında statik reklamlar gösteriliyor. Bunların, şirketin video reklamlara da dalmayı düşünmesi için iyi çalıştığını varsayıyoruz. Raporda bir şirket temsilcisinin, 2024’te 1 milyar dolarlık reklam geliri hedefine ulaşma yolunda ilerlediklerini söylediği aktarıldı.

Uber uygulamalarındaki tam uzunlukta video reklamlar, bu yıl içinde İngiltere, Fransa, Avustralya gibi diğer pazarlara ve daha fazla ülkeye yayılmadan önce bu hafta ABD’de başlayacak. Raporda, şirketin ABD’de şehir şehir araç içi tabletleri de kuracağı belirtiliyor.

Uber, şirketin bireysel kullanıcıların verilerini reklamcılarla paylaşmayacağını, bunun yerine hedefli reklamlar sunmak için kendisinin işlediğini vaat ediyor. Rapora göre, reklamverenler toplu verilere erişebilir. Kullanıcılar, cinsiyet ve yolculuk geçmişi gibi davranışsal ve demografik verileri temel alan reklamları almaktan vazgeçebilirler, ancak reklamları tamamen devre dışı bırakamazlar.

Uber, taksi rezervasyonu yapıp yemek siparişi verirken reklam izlemenizi istiyor

Teknory