Tim Cook, Apple Vision Pro’nun ‘uzaysal hesaplamada yeni bir çağ’ açacağını söyledi

Buna göre Tim Cookuzamsal hesaplama çağı geldi. Apple’ın en yeni teknoloji ürünü olan Apple Vision Pro, 2 Şubat’ta ABD’de satışa sunulacak. Lansmana hazırlanmak için Apple, yayınlanan yönergeler cihazın App Store’una yönelik uygulamalar geliştirmek için. İçinde Apple Vision Pro’dan neler bekleyebileceğimize dair lezzetli bilgiler gizli. Uygun büyük harf kullanımına yönelik yönergeler arasında (“visionOS, bir cümledeki ilk […]

Tim Cook, Apple Vision Pro’nun ‘uzaysal hesaplamada yeni bir çağ’ açacağını söyledi

Buna göre Tim Cookuzamsal hesaplama çağı geldi. Apple’ın en yeni teknoloji ürünü olan Apple Vision Pro, 2 Şubat’ta ABD’de satışa sunulacak. Lansmana hazırlanmak için Apple, yayınlanan yönergeler cihazın App Store’una yönelik uygulamalar geliştirmek için. İçinde Apple Vision Pro’dan neler bekleyebileceğimize dair lezzetli bilgiler gizli.

Uygun büyük harf kullanımına yönelik yönergeler arasında (“visionOS, bir cümledeki ilk kelime olsa bile küçük harf v ile başlar”) ve neredeyse göz ardı edilmesi gereken ayrıntılar (“Apple Vision Pro’yu genel olarak ‘kulaklık’ olarak adlandırmayın”) ) bu, Apple’ın cihazını pazarda nasıl konumlandırmayı planladığıyla ilgili ilginç bir bilgi mi?

Apple, Vision Pro’nun “uzaysal hesaplamada yeni bir çağ” açacağını söylüyor.
Kredi bilgileri: Apple

Sayfada “Uygulamanıza mekansal bilgi işlem uygulaması olarak bakın” yazıyor. “Uygulama deneyiminizi artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR), genişletilmiş gerçeklik (XR) veya karma gerçeklik (MR) olarak tanımlamayın.”

Bu ayrım, hantal olsa da, klasik bir Apple pazarlama hamlesidir.

Uzamsal bilgi işlem tam olarak bir akşam yemeği partisi ücreti değildir (bu terim, “metaveri”nin göz devirmelerine yol açabileceği şekilde bir misafirin gözlerinin parlamasına neden olma potansiyeline sahiptir), ancak aynı zamanda Apple’ın herhangi biri tarafından kullanılan bir terim değildir. rakipler. Meta (ve ondan önceki Oculus), Sony, HTC ve diğerleri, sundukları ürünlerin tanımlayıcısı olarak “sanal gerçekliği” benimsediler. Konsepti ilgi çekici olarak meşrulaştırmak için ellerinden gelen tüm çabalara rağmen, kötü markalama ve pazarlama, niş kullanım durumları, rahatsız başlıklar gibi faktörlerin bir araya gelmesi, yavaş benimsenme ve satışlarla sonuçlandı. Meta ve özellikle Mark Zuckerberg, sanal gerçekliğin başka sözcüklerle büyü vaadini sınırsız bir şakaya dönüştürdü.

Arkadan Apple Vision Pro takan beyaz kıvırcık saçlı bir adam görülüyor.  Önüne yansıtılan ekranda iki kızın (muhtemelen kızlarının) videosunu izliyor

Apple Vision Pro’nun “yeni bir çağ” vaadi, beceriksiz öncüllerinin geçmişini siliyor.
Kredi bilgileri: Apple

Bu gaflar tüketicilere sanal, artırılmış veya genişletilmiş her türlü simüle edilmiş gerçekliği satmayı zorlaştırdı. Ve alıcıları Vision Pro’nun örneğin iPhone kadar günlük varoluşlarının ayrılmaz bir parçası olduğuna ikna etmek için Apple’ın cihazının önceki salak modellerden farklı ve daha iyi olarak algılanmasına ihtiyacı var.

AYRICA BAKINIZ:

Meta’dan Mark Zuckerberg, Apple’ın Vision Pro’suna şöyle tepki verdi

Apple, VR’yi tamamen VR’dan arındırılmış yeni bir “çağ” olarak ele aldığını ilan ederek skalayı temizliyor. “Uzamsal hesaplama” terimi için Google arama pazarını köşeye sıkıştırıyor ve tüm projeye meşruiyet havası veriyor.

Genel halk, mekansal hesaplamanın ne olduğunu bilmiyor olabilir, ancak bu terim, topallayarak anlamsızlaşmaya doğru giden bir endüstriyi yeniden canlandıracak kadar karmaşık ve fütürist görünüyor.

Konular
Apple Sanal Gerçekliği

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow