Netflix şifre paylaşımı sorunu: Nasıl aşılır?

Netflix’in şifre paylaşım dönemi sona erdi. Ancak bu, yeni kuralların etrafından dolanamayacağınız anlamına gelmez. Popüler yayıncı, bu ayın başlarında hesap paylaşımına yönelik bir baskının ABD’ye er ya da geç geleceğini duyurdu. Netflix, Kanada gibi yerlerde ekstra hesap kullanıcıları için ödeme yapma özelliğini ekledi ve bunun sonunda eyaletlere geleceği varsayılabilirken, durum şu anda biraz daha belirsiz. […]

Netflix şifre paylaşımı sorunu: Nasıl aşılır?

Netflix’in şifre paylaşım dönemi sona erdi. Ancak bu, yeni kuralların etrafından dolanamayacağınız anlamına gelmez.

Popüler yayıncı, bu ayın başlarında hesap paylaşımına yönelik bir baskının ABD’ye er ya da geç geleceğini duyurdu. Netflix, Kanada gibi yerlerde ekstra hesap kullanıcıları için ödeme yapma özelliğini ekledi ve bunun sonunda eyaletlere geleceği varsayılabilirken, durum şu anda biraz daha belirsiz.

Ancak, mevcut durumda, yeni kuralları aşmanın kolay bir yolu var gibi görünüyor. İşte nasıl çalıştığı.

AYRICA BAKINIZ:

25 yıl sonra Netflix nihayet insanlara DVD göndermeyi bırakacak

Netflix’in hesap paylaşım kısıtlamaları nasıl aşılır?

Netflix’in yeni resmi politika(yeni bir sekmede açılır) geldikleri kadar belirsiz: “Bir Netflix hesabının tek bir evde (hesap sahibiyle aynı yerde yaşayan kişiler) paylaşılması amaçlanır. Sizin evinizde olmayan kişilerin, hesaplarını kullanabilmek için kendi hesaplarına kaydolmaları gerekir. Netflix’i izle.”

Bunun pratik anlamda nasıl çalıştığı, Netflix’in gerçekten evde olup olmadığınızı veya hesabın başka bir yerde kullanılıp kullanılmadığını belirlemek için evinizdeki internetin IP adresi gibi şeyleri kullanmasıdır. Netflix ileride daha sıkı önlemler alabilir ancak Cankurtaran(yeni bir sekmede açılır) bu yeni kuralları aşmanın kolay bir yolunu belirledi.

Netflix’i ana üssünüz dışında ABD’de kullanmaya çalıştığınızda, hesabın birincil sahibine gönderilecek bir doğrulama kodu girmeniz istenecektir. O kişi sizseniz ve Netflix’i bir otel odasında falan izlemeye çalışıyorsanız, uymakta sorun yaşamamalısınız. Ancak, eğer Olumsuz hesap sahibi, biraz yaratıcı olmanız gerekebilir.

Bir akıllı telefon kullanarak arkadaşlarınıza sayı dizileri göndermenin çok kolay olduğunu söyleyeceğim.

Bunu tekrar tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz, bu can sıkıcı olabilir, ancak meli Netflix paylaşım alışkanlıklarınızın şimdilik devam etmesini sağlayın. Bu değişirse, size haber vereceğiz.

Teknory