Netflix’in Fiziksel Mağaza Açma Planları Blockbuster ve Redbox’tan Alaycı Yanıtlara Yol Açtı

Özet Blockbuster ve Redbox, Netflix’in fiziksel mağaza açma planlarına alaycı bir şekilde tepki vererek durumun ironisine işaret ediyor. Netflix’in mağaza açma niyeti, fiziksel medya kiralamaya geri dönmek değil, değerli fikri mülkiyetinden yararlanmakla ilgilidir. Bu hamle, Netflix’in orijinal içeriğinin popülerliğinden faydalanmasına ve Disney’in başarılı vitrinlerine benzer bir model izlemesine olanak tanıyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM […]

Netflix’in Fiziksel Mağaza Açma Planları Blockbuster ve Redbox’tan Alaycı Yanıtlara Yol Açtı

Özet

  • Blockbuster ve Redbox, Netflix’in fiziksel mağaza açma planlarına alaycı bir şekilde tepki vererek durumun ironisine işaret ediyor.
  • Netflix’in mağaza açma niyeti, fiziksel medya kiralamaya geri dönmek değil, değerli fikri mülkiyetinden yararlanmakla ilgilidir.
  • Bu hamle, Netflix’in orijinal içeriğinin popülerliğinden faydalanmasına ve Disney’in başarılı vitrinlerine benzer bir model izlemesine olanak tanıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Video kiralama şirketleri Blockbuster ve Redbox, videoya komik tepkiler yayınladı. netflix‘nin gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalar açmaya yönelik şaşırtıcı yeni planları. Posta siparişi DVD kiralama hizmeti olarak kendi faaliyetlerine başlayan Netflix, sonuçta internet üzerinden yayın hizmetleri çağının başlamasına yardımcı olarak modern eğlencenin çehresini değiştirecek ve bu süreçte sayısız fiziksel video mağazasının kapanmasıyla sonuçlanacaktır. Son zamanlarda yayın devinin artık markasına bağlı perakende, yemek ve canlı eğlence seçenekleri sunan bir fiziksel mağaza ağı açmayı planladığı bildirildi.

Haberi duyan resmi Twitter hesapları şunları söyledi: Gişe rekorları kıran Ve kırmızıkutu hareket halindeyken kendi düşüncelerini sağlıklı bir alaycılık dozuyla sundu. Aşağıdan tepkilerine göz atın:

Şu anda yalnızca bir franchise mağazası faaliyet gösteren Blockbuster, şaka yollu bir şekilde Netflix’e planlarının nasıl sonuçlanacağını söylemeleri gerekip gerekmediğini sordu.

Bu arada Redbox şu yanıtı vererek araya girdi:düşünmek [they’ve] bu filmi daha önce görmüştüm.”


Netflix’in Yeni Mağazaları DVD’ler Değil, IP Hakkında Olacak

Yorumcular, Netflix’in ilk rakiplerinin kendi mağazalarının çoğunu kapatmaktan sorumlu olduktan sonra fiziksel lokasyonlar kurmaya çalışmasının ironisine hemen dikkat çekse de, bu yeni planlar, fiziksel medya kiralamaya geri dönme yönünde herhangi bir acil istek belirtisi gibi görünmüyor. Yayıncı, orijinal içeriğini seçici olarak DVD ve Blu-ray olarak satışa sunmaya yabancı olmasa da Netflix, orijinal DVD posta gönderme hizmetini bu yılın başlarında sonlandırdı. Aksine, bu son hamle, daha eski ve modası geçmiş bir iş modeline dönmek yerine, sürekli büyüyen benzersiz ve değerli fikri mülkiyet koleksiyonunun çekiciliğinden yararlanmaya çok daha fazla odaklanmış görünüyor.

Gibi hit dizilerden Garip Şeyler, Çarşamba Ve Witcher Zack Snyder’ın yaklaşmakta olan filmi gibi iddialı bilim kurgu destanlarına Asi Aybu yeni vitrinler, Netflix’in hızla genişleyen orijinal fikri mülkiyet listesinin muazzam popülaritesinden yararlanmasına olanak tanıyacak. Hayranların en sevdikleri programların dünyasıyla etkileşime girmesine ve yayın teklifleriyle ilgili özel ürünler satın almasına olanak tanıyan sürükleyici açılır pencere deneyimlerini zaten denemiş olan bu son hamle, şirketin kendi içeriğine öncelik verme teklifinde bir sonraki mantıksal ilerleme gibi görünüyor diğer stüdyolardan lisansladığı şeyler üzerinde.

Üstelik Netflix’in kurmaya çalıştığı model, Disney’in onlarca yıldır başarıyla uyguladığı bir model. Her ne kadar tartışmalı olsa da netflix Filmler ve şovlar, Disney’in sahip olduğu aynı türden geniş ve anında tanınabilir fikri mülkiyet kitaplığını oluşturduğuna göre, şirketin sürekli genişleyen kendi kataloğunun potansiyel çekiciliğine hâlâ güvendiği görülüyor. Ancak yayın devinin eski video kiralama rakiplerinin aynı fikirde olup olmayacağı tamamen farklı bir konu.

Kaynak: Gişe rekorları kıran Ve kırmızıkutu/Twitter

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow