NFT’ye katılanlar görme kaybından Bored Ape Yat Kulübü etkinliğini sorumlu tutuyor

Geçen yıl kripto para biriminin ana akımdaki çöküşüyle ​​birlikte, bazıları NFT’lerin hala bir şey olduğunu öğrendiğinde şaşırabilir. Ancak insanlar hala blockchain’de basılan ve dijital sanat eserine işaret eden makbuzları satın alıyor ve en popüler NFT’lerden biri de Bored Ape Yacht Club olmaya devam ediyor. Artık Bored Ape Yacht Club NFT’leri de dahil olmak üzere tüm […]

NFT’ye katılanlar görme kaybından Bored Ape Yat Kulübü etkinliğini sorumlu tutuyor

Geçen yıl kripto para biriminin ana akımdaki çöküşüyle ​​birlikte, bazıları NFT’lerin hala bir şey olduğunu öğrendiğinde şaşırabilir. Ancak insanlar hala blockchain’de basılan ve dijital sanat eserine işaret eden makbuzları satın alıyor ve en popüler NFT’lerden biri de Bored Ape Yacht Club olmaya devam ediyor.

Artık Bored Ape Yacht Club NFT’leri de dahil olmak üzere tüm NFT pazarı değerli daha az eskisinden daha. Ancak yine de NFT sahiplerine özel partilere ve kulüp etkinliklerine erişim hakkı veriyorlar.

Bored Apes bir kez daha ilgi odağı haline geldi ve bunun nedeni NFT fiyatlarının yeniden yükselişe geçmesi değil. Bunun nedeni, yukarıda bahsedilen Sıkılmış Maymun partilerinden birinin, çok sayıda katılımcının göz ağrısı ve görme kaybından şikayetçi olmasıyla sonuçlanmasıdır.

“Dün geceden beri gözleri yanan başka kimse var mı? Sabah saat 3’te aşırı ağrıyla uyandı ve kendini acil servise kaldırdı.” gönderildi @Feld4014, Hong Kong’daki üç günlük ApeFest etkinliğine katıldıktan sonra Pazar günü eski adı Twitter olan X platformunda.

Gönderi diğer ApeFest katılımcılarından oldukça fazla yanıt aldı.

“Söz veriyorum, gerçekten kötüydü, bu yüzden hastaneye gitmek zorunda kaldım” cevap verdi bir ApeFest müdavimi. “Gözlerimi temizleyip bana ilaç verdikten sonra kendimi biraz daha iyi hissediyorum.”

“Ben de anladım. 1.30’da yattım, 5 gözümün yanmasıyla uyandım.” söz konusu kendilerinin de sorun nedeniyle hastaneye gittiklerini paylaşan başka bir X kullanıcısı.

Partiye katılan ve görme kaybı yaşadıktan sonra hastaneye giden teknoloji kurucusu Adrian Zduńczyk’e göre doktorlar, teşhis edildi “her iki gözünde de fotokeratit” vardı.

“Doktor bana bunun sahne ışıklarından gelen UV nedeniyle olduğunu söyledi. Festivallere sık sık giderim ama bunu hiç yaşamadım.” Paylaşıldı @CryptoJune777, etkinliğin bir başka katılımcısı.

Bored Ape Yacht Club’ın ana şirketi Yuga Labs, ifade raporlara ilişkin.

Maymunlar olarak, ApeFest katılımcılarından bazılarını etkileyen gözle ilgili sorunların farkındayız ve olası temel nedenleri bulmak için dünden bu yana proaktif olarak bireylere ulaşıyoruz. Tahminlerimize dayanarak, etkinliğe katılan ve çalışanların %1’inden çok daha azının bu semptomları gösterdiğine inanıyoruz.

Neredeyse herkes semptomlarının düzeldiğini belirtse de, bunları hisseden herkesin her ihtimale karşı tıbbi yardım almasını öneriyoruz.

Neyse ki deneyimlerini paylaşanların durumu iyiye gittiği görülüyor.

NFT ve kripto para topluluklarında, Bitcoin hayranları genellikle desteklerini kendilerini şöyle tasvir ederek göstermeyi severler: lazer çekim dışarı onların gözlerinden.

Ancak ApeFest’ten sonra bu tasvirleri yeniden düşünmek zorunda kalabiliriz. Kripto para birimi araştırmacısı Moly White olarak koymakbelki de lazerler her zaman ters yönde gidiyordu.

Teknory