Nintendo 3DS ve Wii U’nun Çevrimiçi İşlevselliği Önümüzdeki Nisan’da Sona Eriyor

Bu yılın başlarında Nintendo, Nintendo 3DS ve Wii U için eShop işlevselliğini sonlandırarak bu cihazlar için sonun başlangıcını işaret etti. Artık Nintendo, çevrimiçi oyun ve çevrimiçi iletişim gerektiren diğer cihaz işlevlerinin de sona ereceğini duyurdu. Daha spesifik olarak Nintendo, bu cihazlara yönelik çevrimiçi hizmetlerin Nisan 2024’te sona ereceğini söylüyor. Nisan 2024’ün başlarından itibaren çevrimiçi oyun […]

Nintendo 3DS ve Wii U’nun Çevrimiçi İşlevselliği Önümüzdeki Nisan’da Sona Eriyor

Bu yılın başlarında Nintendo, Nintendo 3DS ve Wii U için eShop işlevselliğini sonlandırarak bu cihazlar için sonun başlangıcını işaret etti. Artık Nintendo, çevrimiçi oyun ve çevrimiçi iletişim gerektiren diğer cihaz işlevlerinin de sona ereceğini duyurdu.

Daha spesifik olarak Nintendo, bu cihazlara yönelik çevrimiçi hizmetlerin Nisan 2024’te sona ereceğini söylüyor.

Nintendo, “Nisan 2024’ün başlarında, Nintendo 3DS ve Wii U yazılımı için çevrimiçi oyun ve çevrimiçi iletişimi kullanan diğer işlevler sona erecek” dedi. duyuru okur. “Bu aynı zamanda işbirlikçi oyunu, internet sıralamasını ve veri dağıtımını da içeriyor.”

Nintendo, belirli bir bitiş tarihini ve saatini daha sonraki bir tarihte açıklayacağını ve 3DS ve Wii U için “çevrimiçi hizmetlerin sürdürülmesini zorlaştıracak bir olayın meydana gelmesi” durumunda bu çevrimiçi hizmetleri daha erken durdurma hakkını saklı tuttuğunu söyledi. ayrıca bunun Yeni Nintendo 3DS’ye özel yazılımı da içerdiğini belirtiyor.

Şirket daha sonra duyurunun SSS bölümünde bir dizi soruyu yanıtlıyor. Pokemon Bank’ın Nisan 2024’ten sonra da kullanılabilir olacağını ve “öngörülebilir gelecekte güncelleme verilerini indirmenin ve satın alınan yazılımı ve indirilebilir içeriği Nintendo eShop’tan yeniden indirmenin hala mümkün olacağını” belirtiyor.

Hayranların en sevdiği 3DS özelliği StreetPass, cihazlar arasındaki yerel iletişimi kullandığı için neyse ki çalışmaya devam edecek, ancak bunun yerine çevrimiçi iletişimi kullanan SpotPass, Nisan 2024’ten sonra artık kullanılamayacak.

Daha fazlası için okuyun oyun Bilgilendiricisi Nintendo Wii U eShop’a veda.


Wii U veya 3DS ile ilgili en sevdiğiniz çevrimiçi anınız hangisi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow