Oliver Stone’un Eleştirel Bakış Açılı Destanı Historian’dan Son Derece Yüksek Puan Aldı

Özet Bir tarihçi ödülleri İskender Büyük bir savaş sahnesindeki doğruluğu nedeniyle 10 üzerinden dokuz gibi yüksek bir puan. film, birincil kaynak materyalde belgelendiği şekliyle savaş oluşumlarını ve taktiklerini doğru bir şekilde tasvir ediyor. İskender 2004’te piyasaya sürüldüğünde önemli bir kritik ve ticari başarısızlıktı. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Oliver Stone’un İskender büyük […]

Oliver Stone’un Eleştirel Bakış Açılı Destanı Historian’dan Son Derece Yüksek Puan Aldı

Özet

 • Bir tarihçi ödülleri
  İskender
  Büyük bir savaş sahnesindeki doğruluğu nedeniyle 10 üzerinden dokuz gibi yüksek bir puan.
 • film, birincil kaynak materyalde belgelendiği şekliyle savaş oluşumlarını ve taktiklerini doğru bir şekilde tasvir ediyor.
 • İskender
  2004’te piyasaya sürüldüğünde önemli bir kritik ve ticari başarısızlıktı.GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Oliver Stone’un İskender büyük bir savaş sahnesini değerlendiren bir tarihçiden yüksek doğruluk puanı alır. 2004 yılında piyasaya sürülen İskenderColin Farrell’ı eski Makedonya Kralı Büyük İskender rolünde canlandırıyor ve onun askeri fetihlerini ve sıkıntılı kişisel hayatını anlatıyor. Rosario Dawson, Anthony Hopkins ve Angelina Jolie’nin de rol aldığı film, hem eleştirel hem de ticari açıdan dikkate değer bir başarısızlıktı.


Yakın zamanda paylaşılan bir videoda Invictatarihçi Dr. Roel Konijnendijk destansı bir savaş sahnesini analiz ediyor İskenderaslında şaşırtıcı derecede doğru olduğunu buluyoruz.

Dr. Konijnendijk’e göre filmde, tamamı söz konusu çatışmayı anlatan gerçek kaynak belgelerden alınmış gibi görünen doğru savaş taktikleri ve oluşumları kullanılıyor. Aşağıdaki analizden yapılan seçimlere ve ayrıca 10 üzerinden sıralamaya ilişkin puanına göz atın:


“Burada o kadar çok şey oluyor ki, doğrudan antik kaynaklara kadar uzanabiliyorsunuz, ancak diğer bazı parçaların, sahip oldukları ekstralarla çalışmak zorunda oldukları için açıkça uydurulmuş olduğu açık. Böylece ritmi korumaya çalışmanın çeşitli yollarını yarattılar; hepsi mızrakları ileri geri hareket ettirdiler ve buna benzer şeyler yaptılar.

Bu çok hoş ama gerçekte hiçbir temeli yok. Ama bir de savaş tanrısı “Enyalius”un adını zikretmeleri gibi şeyler var ki bize bunun Makedon savaş çığlığı olduğu söyleniyor. Yani onların “Enyalius” diye bağırdıklarını duyuyorsunuz… bu, yürüyüşte ritmi korumanın bir yolu haline geldi. Yani bunlar, tüm bu adamların, tüm bu figüranların ne yaptıklarını bilmelerini sağlamanın gerçekten yaratıcı yolları.

“Savaş alanı üzerinde uçarken, Makedon falanksının mızrak formasyonu olan bu mızrak karelerini görebilirsiniz. Bunlar 16’ya 16’lık bloklardır ve 256 adam oluştururlar. Bu bloklardan oluşan 1500 kişilik formasyonlar var ve bunlardan Makedonya formasyonunda 6 adet bulunuyor. Hepsini genel bakışta görebilirsiniz, hepsi ortaya konmuştur.

“Ve bir de İskender’in süvarileri var, yoldaşlar, bir kanattan kenara doğru ilerliyorlar. Buradaki amaç, İskender’in ağır süvarilerinin karşısındaki Pers kanadını ordunun geri kalanından ayırmaya çalışarak boşluk yaratmak ve daha sonra Makedon tarafındaki süvari kanadının arkasından daha fazla birlikler Persleri tutacakken bu boşluğa hücum etmekti. sol kanat meşgul. Tüm bunların, bu savaşa ilişkin en iyi açıklamalarımız ve yeniden yapılandırmalarımızda olduğu gibi gerçekleştiğini görebilirsiniz…

“Görünüş şekli açıkçası rakipsiz. Oluşumları gerçekte göründükleri gibi göstermeye bu kadar çabalayan başka bir film yok…. Bu filmin danışmanları gerçekten çok iyi bir akademisyen kadrosuydu… Yönetmen onlara gerçekten çok fazla hareket alanı tanıdığı ve onları dinlediği için, kaynaklara bağlılık açısından en doğru sonuç ortaya çıktı. Antik savaşın elimizdeki en doğru tasviri.

“Çünkü bu küçük şeylere işaret edebilirsiniz, 10 vermeyeceğim ama 10 üzerinden dokuzunu kesinlikle hak ediyor.”


İlgili
En İyi 10 Oliver Stone Filmi

Oliver Stone günümüzün en ünlü ve tartışmalı film yapımcılarından biri. Onu sevin ya da ondan nefret edin, işte onun en iyi 10 filminin sıralaması.


İskender Büyük Bir Başarısızlıktı

Oliver Stone’un Destanı Neden Başarısız Oldu?

  Val Kilmer, Colin Farrell ve Angelina Jolie Alexander'da

Stone, beğenilen gerçek hikayeye sahip bitişik filmlerin arkasındaki yönetmen olabilir. Takım Ve JFKama bu açıkça onu başarısızlıktan muaf kılmadı İskender. film şu anda Rotten Tomatoes’da %16 gibi zayıf bir puana sahipİzleyici puanı %35 ile biraz daha yüksek. Açıkçası, askeri doğruluğuna rağmen film ne izleyicilerde ne de eleştirmenlerde yankı uyandırmadı.


Sık sık şikayet konusu olan İskender incelemeler filmin uzunluğudur. Çalışma süresi iki saat elli beş dakika sürüyor ve bu da gerçekten oldukça zaman taahhüdü sağlıyor. Üç saat sürerken Oppenheimer belli ki uzun çalışma süresini iyi kullanmış, İskender sonuçta üstesinden gelinmesi zor bir şey haline geliyor, çok fazla sahne sanki kurgu odasının zemininde bırakılmış gibi hissettiriyor. Filmin en büyük günahı asıl amacına ulaşamamasıdır: Büyük İskender olarak bilinen adamın derinliklerine inmek herhangi bir anlamlı veya ilginç derecede.

Finansal olarak, İskender aynı zamanda büyük bir hayal kırıklığıydı. Filmin 155 milyon dolarlık bir bütçesi vardı ve dünya çapındaki gişede yalnızca 167,3 milyon dolar kazandı.. Stone’un henüz bir film yapmadığını da belirtmekte fayda var. İskenderfilmin başarısızlığından bu yana bütçe düzeyi. Her ne kadar film açıkça büyük bir hayal kırıklığı olsa da, eski savaşları ve taktikleri bu kadar doğru bir şekilde tasvir etmesi kesinlikle övgüye değer.


Kaynak: Invicta

Teknory