One Evil Dead Devam Filmi ve Harrison Ford Aksiyon Klasikleri CGI’da Nasıl Devrim Yarattı VFX Sanatçıları Tarafından Açıklandı

Özet Görüntülerin ve arka planların kamera içinde kullanılmasına olanak tanıyan 1980’li yılların film yapım teknolojisi Introvision, aşağıdaki gibi filmlerde etkileyici efektler yarattı: Karanlığın Ordusu Ve Firari. The Volume, gerçek zamanlı arka planlar oluşturmak için yüksek çözünürlüklü LED ekranları kullanarak film yapımında devrim yaratan Introvision’un devamı niteliğindedir. Hollywood yapımlarında sıradan hale geldi Yarasaadam Ve Mandaloryalı. The […]

One Evil Dead Devam Filmi ve Harrison Ford Aksiyon Klasikleri CGI’da Nasıl Devrim Yarattı VFX Sanatçıları Tarafından Açıklandı

Özet

 • Görüntülerin ve arka planların kamera içinde kullanılmasına olanak tanıyan 1980’li yılların film yapım teknolojisi Introvision, aşağıdaki gibi filmlerde etkileyici efektler yarattı: Karanlığın Ordusu Ve Firari.
 • The Volume, gerçek zamanlı arka planlar oluşturmak için yüksek çözünürlüklü LED ekranları kullanarak film yapımında devrim yaratan Introvision’un devamı niteliğindedir. Hollywood yapımlarında sıradan hale geldi Yarasaadam Ve Mandaloryalı.
 • The Volume eleştirilere maruz kalsa da, Introvision’un teknikleri bugün hala geçerliliğini koruyor ve görsel olarak etkileyici sahneler yaratmanın içerdiği karmaşıklığı ve yeniliği ortaya koyuyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

VFX sanatçıları, film yapımcılarının kamera içinde arka planlar ve dünyalar yaratmasına yardımcı olan daha az bilinen bir tekniği ortaya çıkarıyor: Karanlığın Ordusu Ve Firari. Sam Raimi’nin orijinalinin son bölümü Evil Dead 1993’teki üçlemede Bruce Campbell’ın Ash Williams’ı, bir Deadite lejyonuyla yüzleşmek üzere bir ortaçağ diyarına nakledildi. Bu arada, Andrew Davis’in 1993 yapımı aksiyon gerilim filmi Firari cerrah Richard Kimble’ın (Harrison Ford) karısının öldürülmesiyle ilgili komplo kurduğunu ve ABD Mareşal Sam Gerard (Tommy Lee Jones) tarafından ülke çapında arandığını gördü.

Yeni bir videoda, Koridor Ekibi 1980’lerin film yapım teknolojisinin bir parçası olan Introvision’un, Volume’un modern yapımlar için yaptığına benzer efektleri nasıl yaratabileceğini açıklıyor. Görüntülerin ve arka planların bir tür “Arka projeksiyon” özel yapım Scotchlite ekranları ve kamerada arka planlar ve ön plan nesneleri oluşturmak için dikkatlice açılı ışın ayırıcılar kullanıldı. Bu, Ford’un tren çarpışmalarından kaçtığı ve Ash’in mini Ash kopyalarını aldığı sahneler yarattı. Aşağıdaki video, Corridor Crew’un tam açıklamasını içeriyor:


Hacim Nasıl Introvision’un Halefidir?

The Mandalorian Cilt'teki seti

Sırasında Karanlığın Ordusu Ve Firari Introvision aracılığıyla inanılmaz efektler yaratan Hollywood, çok geçmeden, çoğunlukla yeşil ekran kullanarak, dijital olarak yaratılmış karakterlerin yanı sıra oyuncuları da CGI ortamlarına yerleştirmeye başladı. O zamandan beri görüntü yönetmeni Greg Fraiser ve ILM, çekimler sırasında fantastik sahneleri gerçek zamanlı olarak canlandırabilen arka planlar oluşturmak için yüksek çözünürlüklü LED ekranların kullanımının geliştirilmesine yardımcı oldu. Bir zamanların çığır açan teknolojisi The Volume, artık pek çok Hollywood yapımı arasında sıradan hale geldi. Yarasaadam, Mandaloryalıve çeşitli Marvel yapımları.

The Volume’u kullanan Marvel projeleri şunları içerir: Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü, Karınca Adam ve Yaban Arısı: QuantumaniaVe Harikalar.

Başlangıçta izleyicileri hayrete düşüren The Volume, giderek birçok eleştirinin hedefi haline geldi. teknoloji, oyunculara ve ekiplere çalışırken dijital ortamları görme şansı verirken, aydınlatma ve pratik unsurlar gibi birçok hissetme faktörü ihmal edildi. Yine de inanılmaz Intovision teknikleri yardımcı oldu Karanlığın Ordusu Ve Firari öne çıkanlar, üretim ekiplerinin zamanla tanıdık ve sıradan olsa bile yenilik yapmanın yeni yollarını bulabileceğini gösterdi.

1980’li yıllardan bu yana özel efektler ilerlemiş olsa da, görsellerin de eskisinden daha iyi olduğunu inkar etmek zor. Firari Ve Karanlığın Ordusu bu güne kadar hala ayaktayım. Volume, sürecin kolaylaştırılmasına yardımcı olmuş olabilir, ancak Introvision’un efektleri, sahnelerin oluşturulmasında harcanan karmaşık çalışmanın miktarı nedeniyle yine de takdir edilebilir. Her zaman olduğu gibi, film yapımının nasıl geliştiğini görmek büyüleyici ve The Volume’dan sonra ne olacağını yalnızca zaman gösterecek.

Kaynak: Koridor Ekibi

 • Firari

  Yayın tarihi:
  1993-08-06

  Müdür:
  Andrew Davis

  Döküm:
  Joe Pantoliano, Sela Ward, Julianne Moore, Tommy Lee Jones, Harrison Ford

  Değerlendirme:
  PG-13

  Çalışma süresi:
  130 dakika

  Türler:
  Aksiyon, Gerilim, Dram, Suç, Gizem

  Yazarlar:
  David Twohy, Jeb Stuart
  Özet:
  Haksız yere karısını öldürmekle suçlanan Dr. Richard Kimble, deneyimli bir ABD Mareşalinin önderlik ettiği ülke çapındaki insan avının hedefi olurken gerçek katili bulmak zorundadır.

  Bütçe:
  44 milyon dolar

  Stüdyo(lar):
  Warner Bros. Resimleri

  Distribütör(ler):
  Warner Bros. Resimleri

  Devamı:
  ABD polisleri
 • Karanlığın Ordusu

  Yayın tarihi:
  1993-02-19

  Müdür:
  Sam Raimi

  Döküm:
  Bruce Campbell, Ian Abercrombie, Embeth Davidtz, Marcus Gilbert, Richard Grove

  Değerlendirme:
  R

  Çalışma süresi:
  81 dakika

  Türler:
  Korku, Komedi

  Yazarlar:
  Sam Raimi, Ivan Raimi

  Bütçe:
  11 milyon dolar

  Stüdyo(lar):
  Rönesans Resimleri, Dino De Laurentiis Şirketi

  Distribütör(ler):
  Evrensel Resimler

  ön bölüm(ler):
  Kötü Ölü (1981), Kötü Ölü 2

  Bayilik(ler):
  Kötü Ölü

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow