OnePlus katlanabilir telefon, OxygenOS’un özel bir sürümünü çalıştırabilir

SmartPrix/Steve Hemmerstoffer TL;DR Şirketin ilk katlanabilir telefonu olan OnePlus Open’da bulunan yazılımın adı OxygenOS Fold olabilir. İsim, OPPO’nun Find N2 gibi katlanabilir cihazlarda çalışan ColorOS Fold yazılımından ödünç alınmış gibi görünüyor. OxygenOS Fold, muhtemelen OPPO’nun dış görünümü ile aynı özelliklere sahip olacak. Dün, sızıntı yapan Max Jambor, OnePlus’ın yaklaşmakta olan katlanabilir telefonunun olası pazarlama adını […]

OnePlus katlanabilir telefon, OxygenOS’un özel bir sürümünü çalıştırabilir

SmartPrix/Steve Hemmerstoffer

TL;DR

  • Şirketin ilk katlanabilir telefonu olan OnePlus Open’da bulunan yazılımın adı OxygenOS Fold olabilir.
  • İsim, OPPO’nun Find N2 gibi katlanabilir cihazlarda çalışan ColorOS Fold yazılımından ödünç alınmış gibi görünüyor.
  • OxygenOS Fold, muhtemelen OPPO’nun dış görünümü ile aynı özelliklere sahip olacak.

Dün, sızıntı yapan Max Jambor, OnePlus’ın yaklaşmakta olan katlanabilir telefonunun olası pazarlama adını açıkladı. OnePlus Open olarak adlandırılması beklenen cihazın, OxygenOS’un özel bir versiyonuyla geleceği söyleniyor. Twitter tahmincisine göre SnoopyTechyazılımın adı “OxygenOS Fold” olacaktır. Muhtemelen, katlanabilir telefonun form faktörüne göre uyarlanmış bir OnePlus kaplaması sürümüdür. Jambor, sızıntıyı “doğru” olarak nitelendirerek OnePlus Open için yeni OxygenOS sürümünün adını da doğruladı.

OxygenOS Katlama sızıntısı

OnePlus’ın OxygenOS’u OnePlus Open için uyarlaması şaşırtıcı değil. Firmanın ana gemisi OPPO’nun, katlanır tasarıma uyarlanmış özel bir ColorOS sürümünü çalıştıran Find N2 gibi kitap tarzı katlanabilir telefonları zaten var. Yazılım, kullanıcıların kayan bir pencere kullanarak aynı anda üç uygulamayı açmasına olanak tanır. Ayrıca uygulamalar arasında sürükle ve bırak özelliğini etkinleştirir, popüler uygulamaları OPPO’nun “FlexForm” moduna ölçeklendirir ve daha fazlasını yapar.

OPPO Find N2 masada açık

Robert Triggs / Android Otoritesi

OPPO Find N2’de ColorOS Fold

ColorOS ve OxygenOS birbirine derinden bağlı olduğundan ve temelde aynı ekip tarafından aynı çekirdek kod üzerinde geliştirildiğinden, OnePlus Open’ın Find N2 ile çok benzer bir yazılım deneyimine sahip olmasını bekleyebilirsiniz.

Katlanabilir OnePlus’ın Ağustos ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kararlı Android 14’ün piyasaya sürülmesiyle yaklaşık olarak aynı zamanda olabilir, bu da cihazı yeni yazılımı almak için birincil aday haline getirir. Aslında, son zamanlarda popüler tipster Digital Chat Station’dan bu yana OPPO’nun zaten ColorOS Fold’un Android 14 sürümü üzerinde çalıştığını biliyoruz. ekran görüntüsü paylaştı aynısı Find N2’de çalışıyor.


OnePlus katlanabilir telefon, OxygenOS’un özel bir sürümünü çalıştırabilir

Teknory