Bing, Apple’ın arama varsayılanı olursa Microsoft milyarlarca dolar kaybetmeyi kabul eder

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, Google’ın antitröst davasında ifade verdi. Nadella, Google’ın varsayılan arama motoru statüsünün Bing’i bir işletme ve ürün olarak ezdiğini iddia ediyor. Nadella ayrıca şirketinin Bing’i Apple cihazlarında varsayılan arama motoru olarak kullanmak için milyarlarca dolardan vazgeçmeye hazır olduğunu da iddia ediyor. 2022 yılında, Adalet Bakanlığı’nın (DOJ), […]

Bing, Apple’ın arama varsayılanı olursa Microsoft milyarlarca dolar kaybetmeyi kabul eder

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, Google’ın antitröst davasında ifade verdi.
  • Nadella, Google’ın varsayılan arama motoru statüsünün Bing’i bir işletme ve ürün olarak ezdiğini iddia ediyor.
  • Nadella ayrıca şirketinin Bing’i Apple cihazlarında varsayılan arama motoru olarak kullanmak için milyarlarca dolardan vazgeçmeye hazır olduğunu da iddia ediyor.

2022 yılında, Adalet Bakanlığı’nın (DOJ), arama motorunu çoğu tarayıcıda ve ABD’deki tüm akıllı telefonlarda varsayılan hale getirme anlaşmaları nedeniyle Google’ı mahkemeye götürmek istediğini bildirmiştik. Bu duruşma şu anda sürüyor ve Microsoft’un CEO’su ifadesinde Bing, Google ve Apple hakkında şaşırtıcı bir şey söyledi.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, bugün Google’ın antitröst davasında ifade veren ilk kişilerden biriydi. Tarafından bildirildiği gibi SınırNadella, Google’ı rekabetçi bir arama motoru oluşturma çabalarında aşılmaz bir engel olarak gösteren bir hikaye anlattı. Google’ın varsayılan arama seçeneği olma durumunu, Bing’i bir işletme ve ürün olarak ezen bir şey olarak tanımladı.

Nadella neden Bing’in şu anda Google’a karşı hiç şansı olmadığına inanıyor? Ölçek ve kullanıcı verileri olmadan Google’ın çözümüne ayak uydurmanın imkansız olduğunu iddia ediyor.

DOJ, Google’ı varsayılan seçenek olarak yerini sağlamlaştırmak için milyarlarca dolar ödemekle suçluyor. “Google, insanların bunları değiştirmeyeceğini bilerek varsayılanlara milyarlarca dolar yatırım yapıyor. DOJ avukatı Kenneth Dintzer 2022’de bir federal hakime, temerrüt münhasırlığını satın alıyorlar çünkü temerrütler çok önemli, dedi.

Microsoft, varsayılan olmanın ne kadar değerli olduğunu da anlamış görünüyor. Basına göre Nadella, Bing’in temerrüde düşmesi halinde Apple’a arama anlaşmasının tüm ekonomik avantajlarını sağlamaya hazır olduğunu belirtti. Nadella, böyle bir anlaşmanın Microsoft’a yılda 15 milyar dolara mal olacağını tahmin etti. Ancak Bing’i daha büyük ve daha rekabetçi hale getirmenin buna değeceğini de sözlerine ekledi.

Her ne kadar Microsoft, Google’ın arama motoruyla rekabet etmekte zorluk çekse de, yapay zekayı benimseyerek bir miktar başarı elde etti. Ancak Microsoft’un Bing Chat’i, ChatGPT ve Bard’ın da sert rekabetiyle karşı karşıya.

Bing, Apple’ın arama varsayılanı olursa Microsoft milyarlarca dolar kaybetmeyi kabul eder

Teknory