OpenAI’nin bir ‘AI iPhone’u’ üzerinde çalıştığı bildiriliyor – bu ne anlama geliyorsa

Apple’ın eski Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı Jony Ive, ChatGPT yapımcısı OpenAI ile belirsiz bir şekilde “yapay zekanın iPhone’u” olarak tanımlanan bir şey yapmak için çalışıyor. Bilgi Ve Finans Zamanları. Softbank CEO’su Masayoshi Son’dan 1 milyar dolar fon aldıkları bildirildi, yani bu ciddi bir proje, ancak henüz planlamanın ilk aşamalarında. AYRICA BAKINIZ: OpenAI, en yeni görüntü […]

OpenAI’nin bir ‘AI iPhone’u’ üzerinde çalıştığı bildiriliyor – bu ne anlama geliyorsa

Apple’ın eski Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı Jony Ive, ChatGPT yapımcısı OpenAI ile belirsiz bir şekilde “yapay zekanın iPhone’u” olarak tanımlanan bir şey yapmak için çalışıyor. Bilgi Ve Finans Zamanları. Softbank CEO’su Masayoshi Son’dan 1 milyar dolar fon aldıkları bildirildi, yani bu ciddi bir proje, ancak henüz planlamanın ilk aşamalarında.

AYRICA BAKINIZ:

OpenAI, en yeni görüntü oluşturucusu DALL-E 3’ü tanıttı

Bu girişimin arkasında olduğu iddia edilen konsept, kullanıcılara yapay zeka ile etkileşimde bulunmanın şu anda mevcut olandan daha doğal ve sezgisel bir yolunu sunmaktır. ChatGPT’yi bir dizüstü bilgisayarda veya iPhone’da kullanmak tamamen sorun değil, ancak bu cihazların açıkça yapmak üzere tasarlandığı şey bu değil. Ive’ın yeni projesi teorik olarak yapay zekaya derinlemesine entegre edilmiş donanımları içerecek.

Konuyu bilen kişilerden alıntı yaparak, Finans Zamanları Oyunun sonunun “bilgisayarlarla etkileşim kurmanın ekranlara daha az bağımlı bir yolu yaratmak” olduğunu öne sürdü. Eğer bu açıklama başınızı döndürdüyse, Sınır işaret etti Humana’nın ekransız giyilebilir yapay zeka cihazı ekransız teknolojiye bir örnek olarak.

Şirkette geçirdiğim yaklaşık 30 yılın ardından 2019 yılında Apple’dan ayrıldım. Bilmiyorsanız iMac, iPhone, iPad ve diğer iDevices gibi cihazların fiziksel tasarımlarında önemli bir figürdü. Son birkaç yıldır orada burada projeler üstleniyor (aslında şirketten ayrıldıktan sonra bazı Apple Watch saat kadranları tasarladı), ancak donanım üzerinde OpenAI ile çalışmak, ana gemiden ayrıldığından bu yana tartışmasız en kayda değer çabası olacak.

Teknory