Palmsy anti-sosyal bir sosyal medya uygulamasıdır

Notes’un sahte bir sosyal medya işlevine sahip olmasını istiyorsanız tam size göre yeni bir uygulama var: Palmiye. TechCrunch tarafından bildirildiği üzere, Palmsy aslında sahte bir sosyal medya uygulamasıdır böylece hiç kimseye metin ve fotoğraf gönderemezsiniz. Kişi listenizi içe aktarın; Palmsy onlardan “beğeniler” üretecek ve hatta sanki insanlar gönderilerinizle etkileşime girmiş gibi anında bildirimler gönderecektir. Ancak […]

Palmsy anti-sosyal bir sosyal medya uygulamasıdır

Notes’un sahte bir sosyal medya işlevine sahip olmasını istiyorsanız tam size göre yeni bir uygulama var: Palmiye.

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere, Palmsy aslında sahte bir sosyal medya uygulamasıdır böylece hiç kimseye metin ve fotoğraf gönderemezsiniz. Kişi listenizi içe aktarın; Palmsy onlardan “beğeniler” üretecek ve hatta sanki insanlar gönderilerinizle etkileşime girmiş gibi anında bildirimler gönderecektir. Ancak karşılama ekranı ve geliştirici Pat Nakajima’ya göre bunların hepsi göstermelik. Hiçbir şey cihazınızdan ayrılmaz.

AYRICA BAKINIZ:

Facebook bildiğimiz interneti nasıl değiştirdi?

Nakajima Konularda paylaşımda bulundu Palmsy “küçük paylaşımlar yapmanıza, ardından kişilerinizdeki rastgele kişilerden sahte beğeniler almanıza olanak tanıyor. Cihazınızdan hiçbir şey çıkmıyor, bu sadece numara.”

Uygulamayı açıklayan Palmsy karşılama ekranı.
Kredi bilgileri: Ekran görüntüsü: Palmsy

Engadget’in belirttiği gibi, Palmsy bir günlük tutma uygulamasıdır “gerçek arkadaşlardan gelen sahte beğeniler” sunan Neden? Belki de gizliliğinizi korurken gerçek sosyal medyanın sunduğu dopamin vuruşunu sağlamak için. Sosyal medya zihinsel sağlığımız için tam olarak iyi değil, bu yüzden belki de Palmsy gibi uygulamalar biraz teselli sağlayabilir – telefonunuzu gerçekten bırakmak istemiyorsanız.

Uygulamanın Mashable testinde, gelişmiş seçenekler, ne kadar sürede ve ne kadar sahte beğeni alacağınızı belirlemenize olanak tanıdı. Palmsy daha sonra yalnızca sizin için var olan, seçilmiş bir sosyal medya deneyimi sağlayabilir.

Palmsy'nin hangi zaman diliminde kaç beğeni alacağınızı belirlemeye yönelik gelişmiş seçenekleri

Palmsy, belirli bir zaman diliminde kaç beğeni alacağınıza karar vermenizi sağlar.
Kredi bilgileri: Ekran görüntüsü: Palmsy

Son yıllarda BeReal gibi sosyal medya uygulamaları daha “özgün” olmaya çalıştı. BeReal’in durumunda, sonunda sabitlendi ve artık paranın bitmesine aylar kaldı. Palmsy, anti-sosyal sosyal medya uygulaması olarak bunun bir sonraki evrimi gibi görünüyor. Bu durum ne kadar sürecek göreceğiz.

Palmiye iPhone ve iPad’e indirmek ücretsizdir ancak yalnızca iOS 17.2 veya sonraki sürümlerde mevcuttur.

Teknory