Zoom, ‘AI Companion’ı ücretli müşterilerin kullanımına hiçbir ek ücret ödemeden sunuyor

Zoom artık AI kişisel asistan aracını “hiçbir ek ücret ödemeden” ücretli hesapların kullanımına sunuyor. “Zoom AI Companion” adı verilen araç, yakın zamanda video konferans platformunu kullanan şirketler için ücretsiz deneme sürümü olarak piyasaya sürüldü. AI Companion artık standart Zoom aboneliklerinin bir parçası. Salı gününden itibaren, siz veya şirketiniz bir Zoom hesabı için ödeme yapıyorsa, Zoom […]

Zoom, ‘AI Companion’ı ücretli müşterilerin kullanımına hiçbir ek ücret ödemeden sunuyor

Zoom artık AI kişisel asistan aracını “hiçbir ek ücret ödemeden” ücretli hesapların kullanımına sunuyor.

“Zoom AI Companion” adı verilen araç, yakın zamanda video konferans platformunu kullanan şirketler için ücretsiz deneme sürümü olarak piyasaya sürüldü. AI Companion artık standart Zoom aboneliklerinin bir parçası. Salı gününden itibaren, siz veya şirketiniz bir Zoom hesabı için ödeme yapıyorsa, Zoom Chat mesajları oluşturma ve toplantıları özetleme gibi görevleri yerine getiren AI Companion’ı kullanabileceksiniz.

AYRICA BAKINIZ:

Zoom bile artık personelin ofise dönmesini sağlıyor

Bir toplantıya geç kalırsanız Zoom AI Companion’a yetişebilirsiniz.
Kredi bilgileri: Yakınlaştırma

Pandeminin birçok çalışanı evden uzaklaştırmasıyla popülaritesi artan Zoom, son zamanlarda modellerini eğitmek için video görüşmelerini ve diğer kullanıcı verilerini kullanabileceğini söyleyen hizmet koşulları nedeniyle eleştirilere hedef oldu. Hızlı tepkinin ardından Zoom, şartlarını güncelledi ve hızlı bir şekilde bir açıklama yayınladı. Blog yazısı “Yapay zeka için, modellerimizi eğitmek amacıyla müşterinin izni olmadan ses, video veya sohbet içeriği kullanmıyoruz” diyerek politikasını açıklığa kavuşturuyor. Bu, AI Companion aracı için de geçerli. Ayrıca Zoom’un AI Companion’ın varsayılan olarak kapalı olduğunu da ekledi. Hesap sahipleri ve yöneticiler bu özelliği etkinleştirmeyi seçebilir ve kullanıcılar bu özelliklerin ne zaman kullanıldığını veya etkinleştirildiğini görebilir.

Zoom Meetings’de etkinleştirilirse katılımcılar, yapay zeka ile özel bir yan panel görüşmesinde kaçırdıklarını öğrenmek için AI Companion’ı kullanabilir. Bir toplantı sona erdiğinde, yönetici bir toplantı özeti oluşturabilir ve katılımcılarla veya davet edilmiş ancak toplantıya katılamayanlarla paylaşabilir.

Ekip Sohbetinde Zoom AI Companion tarafından oluşturulan bir toplantı özeti

Yöneticiler bir toplantının çağrı sonrası özetlerini katılımcılarla paylaşabilir.
Kredi bilgileri: Yakınlaştırma

Zoom Team Chat’te kullanıcılar, Slack’in AI aracına benzer şekilde mesajları özetlemek ve yanıt taslakları ve yeni mesajlar oluşturmak için AI Companion’ı görevlendirebilir. Mesaj taslağı şu anda yayında ve özetleme önümüzdeki haftalarda sunulacak.

Artık Zoom, görüntülü görüşmelerinizi gözetlemediğini doğruladığına göre, Zoom’u kullanmanın getirdiği ödünleşim çok daha az önemli. AI Companion ile neyi tercih ettiğinizi bilirsiniz.

Konular
Uygulamalar ve Yazılım Yapay Zeka

Teknory