PC’de Google Play Oyunlar, 4K ve konsol denetleyicileri için destek ekliyor

oyun” src=”https://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/2022/08/Untitled.jpg”/> TL;DR PC’de Google Play Oyunlar, 4K çözünürlük ve bazı konsol denetleyicileri için destek ekliyor. Hizmet aynı zamanda oyun aramanın daha kolay bir yolunu da sundu. Clash of Clans ve Clash Royale artık oynanabilir. En iyi Android oyunlarından bazılarını PC’de oynamanıza olanak tanıyan hizmete birkaç güncelleme geliyor. PC’de Google Play Oyunlar’ın bu güncellemeleri, 4K’ya kadar çözünürlük desteği, ek kumanda desteği ve daha fazlasını içerir. İçinde Blog yazısıteknoloji devi, PC’de Google Play Oyunlar hizmetine gelecek bazı yeni özellikleri duyurdu. Değişikliklerin en dikkat çekenlerinden biri 4K oyun desteğidir. Kullanıcılar, desteklenen monitörlerde çözünürlüklerini 4K’ya kadar çıkarma seçeneğine sahip olacak. Ayar, kullanıcının seçebileceği diğer çözünürlüklerin bir listesinde sunulacaktır. Şirket, kullanıcıların desteklenen çözünürlükleri açmak için yalnızca üst karakter ve sekme

PC’de Google Play Oyunlar, 4K ve konsol denetleyicileri için destek ekliyor

Monitörde <a href=oyun” src=”https://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/2022/08/Untitled.jpg”/>

TL;DR

  • PC’de Google Play Oyunlar, 4K çözünürlük ve bazı konsol denetleyicileri için destek ekliyor.
  • Hizmet aynı zamanda oyun aramanın daha kolay bir yolunu da sundu.
  • Clash of Clans ve Clash Royale artık oynanabilir.

En iyi Android oyunlarından bazılarını PC’de oynamanıza olanak tanıyan hizmete birkaç güncelleme geliyor. PC’de Google Play Oyunlar’ın bu güncellemeleri, 4K’ya kadar çözünürlük desteği, ek kumanda desteği ve daha fazlasını içerir.

İçinde Blog yazısıteknoloji devi, PC’de Google Play Oyunlar hizmetine gelecek bazı yeni özellikleri duyurdu. Değişikliklerin en dikkat çekenlerinden biri 4K oyun desteğidir.

Kullanıcılar, desteklenen monitörlerde çözünürlüklerini 4K’ya kadar çıkarma seçeneğine sahip olacak. Ayar, kullanıcının seçebileceği diğer çözünürlüklerin bir listesinde sunulacaktır. Şirket, kullanıcıların desteklenen çözünürlükleri açmak için yalnızca üst karakter ve sekme tuşlarına basmaları gerektiğini söylüyor.

Bazı konsol denetleyicileri artık PC’deki Google Play Oyunlar ile de uyumludur. PS5’in DualSense ve PS4’ün DualShock denetleyicileri, Xbox Series X/S ve Xbox One’ın denetleyicileriyle birlikte hizmetle birlikte kullanılabilir.

Ayrıca Google, oyun aramayı kolaylaştırdığını söylüyor. Hizmet artık Tüm Oyunlar bölümünün üst kısmında bulunan bir arama çubuğuna sahip. Ve bu bölüme geldiğinizde Google’ın kütüphaneye iki yeni popüler oyun eklediğini fark edeceksiniz: Clash of Clans ve Clash Royale.

PC’de Google Play Oyunlar hâlâ beta aşamasındadır ve 100’den fazla ülkede kullanılabilmektedir. Android oyun hizmetini kullanmak için minimum gereksinimler; Windows 10, 10 GB kullanılabilir depolama alanına sahip bir SSD, Intel UHD Graphics 630 GPU, 8 GB RAM, dört CPU fiziksel çekirdeği ve donanım sanallaştırmasını gerektirir.

PC’de Google Play Oyunlar, 4K ve konsol denetleyicileri için destek ekliyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow