Pebble küçük bir Android telefon olarak yeniden doğabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Pebble’ın kurucusu Eric Migicovsky, iPhone Mini ile rekabet edebilecek küçük bir Android telefon yapmak istiyor. Girişim, Pebble Watch gibi kalabalık tarafından finanse edilen bir projedir. Ekip, telefonun “çok yüksek kaliteli, çok güzel bir şekilde bir araya getirilmiş, çok sağlam bir his veren hoş, yumuşak bir levha” olmasını istiyor. Çakıl […]

Pebble küçük bir Android telefon olarak yeniden doğabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Pebble’ın kurucusu Eric Migicovsky, iPhone Mini ile rekabet edebilecek küçük bir Android telefon yapmak istiyor.
  • Girişim, Pebble Watch gibi kalabalık tarafından finanse edilen bir projedir.
  • Ekip, telefonun “çok yüksek kaliteli, çok güzel bir şekilde bir araya getirilmiş, çok sağlam bir his veren hoş, yumuşak bir levha” olmasını istiyor.

Çakıl olarak bilinen küçük akıllı saati hatırlıyor musunuz? Görünüşe göre Pebble geri dönüş yapıyor olabilir. Akıllı saat olarak değil, küçük bir Android telefon olarak. Cihaz ve geliştirme sürecindeki yeri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Geçen yıl Pebble’ın kurucusu Eric Migicovsky, iPhone Mini ile rekabet edebilecek küçük bir Android telefon yaratmak istediğini duyurdu. Android Yetkilisi Migicovsky’nin web sitesinde yayınladığı ve hayalindeki kompakt telefonun neler içereceğini ayrıntılarıyla anlatan dilek listesinde bildirildi. ile yakın zamanda yapılan bir röportajda SınırMigicovsky proje hakkında bazı bilgiler paylaştı.

Röportaja göre duyuru, henüz şirket olmayan bir ekibin ahizeyi tasarlamak ve üretmek için çalıştığı topluluk temelli bir projeye dönüştü. Bu ekip bir profesyoneller grubu endüstri genelinde değişen farklı geçmişlere sahip. Görünüşe göre ekip şu anda bir ekran tedarik etmeye, bir çip seçmeye ve bir gövde tasarımı seçmeye çalışıyor.

Çakıl telefon konseptleri

Şu anda, eski GoPro endüstriyel tasarımcısı Alex De Stasio, kamera çıkıntısını çözmeye çalıştığını söylüyor. De Stascio, “Çizimlerimin çoğu kamera çarpmasına odaklanıyor” dedi. Sınır. “Bunun telefonun görsel simgesi üzerinde büyük bir etkisi var, bu yüzden benzersiz bir şekilde tanınabilir ve çok ikonik olduğundan emin olmak için üzerinde biraz daha zaman harcamak istedim.”

Pebble’ın kurucu pazarlamacısı Benjamin Bryant’a göre, kameralarla ilgili olarak grup “iyi fotoğraflar çekebilen” bir telefon hedefliyor. Sonuç olarak, 100 MP atıcı kullanmayacaklar, ancak güvenilir 50 MP lensleri tercih edecekler. Resim denkleminin ikinci yarısı için Bryant, kamera yazılımında rekabet etmelerini sağlayacak “birkaç ipucu” olduğunu, ancak sonunda kendi yazılımlarını geliştirebileceklerini söylüyor.

Çip için, yetenekli bir şey istiyorlar gibi görünüyor, ancak üst düzey olması gerekmiyor. Bryant’a göre ekip, geçen yılki Snapdragon 8 Plus Gen 1’i veya henüz piyasaya sürülmemiş bir orta seviye çipi düşünüyor.

Son olarak, ekran için, grubun hala doğru ekranı sabitlemeye çalıştığı görülüyor. Bryant, altı inçten küçük bir ekran bulmanın zor olduğunu iddia ediyor. Bir üretici, altı inç altı ekranlarını bırakıyor ve bir diğeri, iPhone Mini’nin 5.4 inç ekranına çok benziyor.

Ekip, bu yeni bilgilere ek olarak cihazla ilgili birkaç ayrıntı daha ortaya çıkardı. Gövde, cam kompozit, seramik kaplı alüminyum, dövme karbon, biyo-reçine veya seramik kompozitlerle kaplı metal bir çerçeveye sahip olabilir. Maliyet için, üretim boyutu ve diğer faktörler nedeniyle 850 dolarlık bir fiyat etiketi alabilir. Ancak Bryant, fiyatın üretici görüşmelerine ve bir telefon için kaç kişinin kaydolduğuna bağlı olduğunu söylüyor. Telefonun yalnızca bir kod adı olmasına rağmen – Marvin – ekibin Pico, Pip, Atlas, Howdy ve Pebble dahil birkaç fikri var.

Projeyi desteklemek istiyorsanız, ekip hala kendi sitesinde kayıt kabul ediyor. İnternet sitesi. Tek yapmanız gereken kısa bir anketi doldurmak ve gönder düğmesine basmak.

Pebble küçük bir Android telefon olarak yeniden doğabilir

Teknory