Pixel telefonunuzun ekranı yakında ıslak parmaklara ve diğer koşullara göre kendini ayarlayabilecek

Ne bilmek istiyorsun Görünüşe göre Google, Pixel telefonlar için “Uyarlanabilir Dokunma” adı verilen ve kullanıcının çevresine ve etkinliklerine göre dokunma hassasiyetini otomatik olarak ayarlamayı amaçlayan bir özellik üzerinde çalışıyor. Mishaal Rahman, özellikle Android 14 QPR3 Beta 1’deki en son Android beta sürümünün kodunu araştırırken bu özelliği ortaya çıkardı. Kod, dokunma hassasiyetinin yalnızca yağmur veya soğuk […]

Pixel telefonunuzun ekranı yakında ıslak parmaklara ve diğer koşullara göre kendini ayarlayabilecek

Ne bilmek istiyorsun

  • Görünüşe göre Google, Pixel telefonlar için “Uyarlanabilir Dokunma” adı verilen ve kullanıcının çevresine ve etkinliklerine göre dokunma hassasiyetini otomatik olarak ayarlamayı amaçlayan bir özellik üzerinde çalışıyor.
  • Mishaal Rahman, özellikle Android 14 QPR3 Beta 1’deki en son Android beta sürümünün kodunu araştırırken bu özelliği ortaya çıkardı.
  • Kod, dokunma hassasiyetinin yalnızca yağmur veya soğuk gibi çevresel koşullara değil aynı zamanda farklı aktivitelere de uyum sağlayacağını gösteriyor.

Google, Pixel telefonlara ekranın çevrenize göre dokunma hassasiyetini ayarlamasını sağlayacak kullanışlı bir özellik ekleyebilir.

Mishaal Rahman Android Polisi En yeni Android beta sürümü olan Android 14 QPR3 Beta 1’e göz attı ve kodda harika bir bilgi buldu. Görünüşe göre Google, Pikseller için “Uyarlanabilir Dokunuş” adı verilen yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Kodda “Dokunma hassasiyeti ortamınıza, etkinliklerinize ve ekran koruyucunuza göre otomatik olarak ayarlanacaktır” ifadesi yer alıyor.

Şu anda Google Pixel 8 serisi, taktığınızda dokunma hassasiyetini artıran kullanışlı bir ekran koruyucu moduna sahiptir. Telefonunuz genellikle bunu çözer, ancak tuşuna basarak manuel olarak da açabilirsiniz. Görüntülemek ayarlarda. Şimdi birlikte Uyarlanabilir Dokunuş Çalışmalarda Pixel, onu nasıl kullandığınıza bağlı olarak dokunma hassasiyetini kendi başına ayarlayarak bir adım daha ileri gidebilir.

Ne yazık ki tellerle ilgili fazladan ayrıntı yok ancak Rahman, çevresel koşulların yağmur veya dondurucu hava gibi şeyler anlamına gelebileceğini ve “aktivitelerin” yüzme ve spor salonuna gitmeyi içerebileceğini düşünüyor.

Günümüzde akıllı telefonlar ekranın etrafında dönüyor ve isteyeceğiniz son şey, yeterince hızlı olmayan bir ekrandır. Her şey yolundayken ve hava güzel olduğunda telefonunuz çalışır, ancak hızlı yanıtlara ihtiyaç duyduğunuz daha zor durumlarda, bu gerçekten büyük bir güçlük olabilir.

Rahman’ın keşfi beta yazılımında yeni bir menü ortaya çıkardı. Dokunma hassasiyeti ayrı bir bölüme. Bu, yeni özellik Pixels’e geldiğinde, bir Uyarlanabilir Dokunuş geçiş yap Ayarlar altında uygulama Görüntülemek > Dokunma hassasiyeti.

(Resim kredisi: Android Polisi)

Rahman bunu fark ettiğinde, Dokunma hassasiyeti bölüm yalnızca ekran koruyucu seçimini içeriyordu, ancak dokunma duyarlılığı için daha fazla ince ayarın yolda olabileceği güvenli bir bahis.

Bu yeni özellikle ilgili henüz resmi bir açıklama yok, bu nedenle hangi cihazların bu özelliğe sahip olacağı konusunda henüz bilgimiz yok Uyarlanabilir Dokunuş. Ancak Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun zaten ekran koruyucu moduna sahip olduğu göz önüne alındığında, özelliğin bu modellerde de kullanıma sunulması olası.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow