PlayStation Başkanı Jim Ryan Gelecek Baharda Sony’den Ayrılıyor

PlayStation başkanı Jim Ryan şirketten ayrılıyor, bir basın açıklamasına göre Sony Interactive Entertainment’tan. Ryan, 2018’deki atanmasından bu yana başkan ve CEO olarak görev yapıyor. Ryan’ın Sony’deki görev süresi yaklaşık 30 yılı kapsıyor ve bu süre zarfında, eski SIEE başkanı Andrew House’un ardından Sony Avrupa’nın başkanlığını yapmak da dahil olmak üzere çok sayıda liderlik görevi üstlendi. […]

PlayStation Başkanı Jim Ryan Gelecek Baharda Sony’den Ayrılıyor

PlayStation başkanı Jim Ryan şirketten ayrılıyor, bir basın açıklamasına göre Sony Interactive Entertainment’tan. Ryan, 2018’deki atanmasından bu yana başkan ve CEO olarak görev yapıyor. Ryan’ın Sony’deki görev süresi yaklaşık 30 yılı kapsıyor ve bu süre zarfında, eski SIEE başkanı Andrew House’un ardından Sony Avrupa’nın başkanlığını yapmak da dahil olmak üzere çok sayıda liderlik görevi üstlendi. meşaleyi geçti 2011 yılında.

Jim Ryan Neden Sony’den Ayrılıyor?

Ryan basın açıklamasında, “Avrupa’da yaşamakla Kuzey Amerika’da çalışmayı uzlaştırmak bana giderek zor geliyor” dedi. “Dünya çapında milyonlarca hayata dokunan ürünler üzerinde çalışma ayrıcalığına sahip olduğum için ayrılacağım; PlayStation her zaman hayatımın bir parçası olacak ve SIE’nin geleceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum. Yoshida-san’a teşekkür etmek istiyorum Bana bu kadar güvendiğin ve inanılmaz derecede duyarlı ve destekleyici bir lider olduğun için.”

Ryan, Mart 2024’e kadar şirkette kalacak. 1 Nisan 2024’ten itibaren Sony Group Corporation Başkanı, COO ve CFO Hiroki Totoki, SIE’nin geçici CEO’su olarak Sony CEO’su Kenichiro Yoshida’ya rapor verecek. Ekim 2023’ten itibaren geçerli olmak üzere Sony Interactive Entertainment, Ryan’ın ayrılmasından önce PlayStation’a yardım etmek üzere Totoki’yi başkan olarak atayacak.

Teknory