PlayStation Twitter/X Entegrasyonunu Gelecek Hafta Sonlandırıyor

X ile PlayStation entegrasyonu (eski adıyla Twitter), yeni bir güncellemeyle önümüzdeki hafta PS5 ve PS4 için sona eriyor. Bu, kullanıcıların artık ekran görüntülerini ve video klipleri konsoldan sosyal medya sitesine doğrudan yükleyemeyecekleri anlamına geliyor. Bir duyuru güncellemesi yayınlandı PlayStation Destek sayfası 13 Kasım Pazartesi günü X entegrasyonunun sona ereceğini belirtiyor; bu, “X’te yayınlanan herhangi bir […]

PlayStation Twitter/X Entegrasyonunu Gelecek Hafta Sonlandırıyor

X ile PlayStation entegrasyonu (eski adıyla Twitter), yeni bir güncellemeyle önümüzdeki hafta PS5 ve PS4 için sona eriyor. Bu, kullanıcıların artık ekran görüntülerini ve video klipleri konsoldan sosyal medya sitesine doğrudan yükleyemeyecekleri anlamına geliyor.

Bir duyuru güncellemesi yayınlandı PlayStation Destek sayfası 13 Kasım Pazartesi günü X entegrasyonunun sona ereceğini belirtiyor; bu, “X’te yayınlanan herhangi bir içeriği PS5/PS4’te görüntüleme ve içerik, kupa ve oyunla ilgili diğer etkinlikleri doğrudan X üzerinde yayınlama ve görüntüleme yeteneğini” içeriyor PS5/PS4’ten (veya bunu yapmak için bir X hesabı bağlayın).

Büyütmek için tıklayın

Platforma oyun içeriği yayınlamanın basit bir yöntemini sunan bu özelliği sık sık kullananlar için can sıkıcı olsa da, platformunuza bağlı olarak birkaç daha kapsamlı alternatif vardır. PS5 kullanıcısıysanız oynanış görüntülerini yüklemek ve ardından X’te yayınlamak için PlayStation mobil uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı okuyabilirsiniz. Burada. PS4 kullanıcılarının ShareFactory’ye güvenmeleri ve biraz daha fazla iş yapmaları gerekiyor; bu adımları okuyabilirsiniz Burada.

Microsoft, Nisan ayında X ile paylaşımı doğrudan konsoldan devre dışı bırakarak ve oyunculara bunun yerine mobil cihazlarda Xbox uygulamasını kullanma talimatını vererek aynı hamleyi yaptı (bazıları kararın platformun o zamanlar yeni olan aylık uygulama programlama arayüzüne (API) ödeme yapmaktan kaçınma kararı aldığını öne sürdü) ücret). Bu artık Switch’in X’e doğrudan medya paylaşımını destekleyen tek konsol olacağı anlamına geliyor.

X entegrasyonunu sonlandırma kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu özelliği düzenli olarak kullandınız mı? Yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow