Popüler Wordle klonu Quordle, Merriam Webster tarafından satın alındı

Popüler Wordle klonu Quordle(Yeni bir pencerede açılır) artık Merriam Webster’ın bir parçası. oyun, Wordle benzeri en popüler oyunlardan biri oldu, çünkü muhtemelen orijinalinden biraz daha zorlu bir meydan okuma sunuyor (Quordle’da aynı anda bir kelime yerine dört kelimelik bulmacaları oynuyorsunuz). AYRICA BAKINIZ: Bugün ‘Quordle’: İşte 23 Ocak için cevaplar ve ipuçları Satın alma, ilk olarak […]

Popüler Wordle klonu Quordle, Merriam Webster tarafından satın alındı

Popüler Wordle klonu Quordle(Yeni bir pencerede açılır) artık Merriam Webster’ın bir parçası.

oyun, Wordle benzeri en popüler oyunlardan biri oldu, çünkü muhtemelen orijinalinden biraz daha zorlu bir meydan okuma sunuyor (Quordle’da aynı anda bir kelime yerine dört kelimelik bulmacaları oynuyorsunuz).

AYRICA BAKINIZ:

Bugün ‘Quordle’: İşte 23 Ocak için cevaplar ve ipuçları

Satın alma, ilk olarak tarafından fark edildi TechCrunch(Yeni bir pencerede açılır), çok mütevazı bir şekilde duyuruldu: Eğitim bölümünün üzerinde kısa bir açıklama ile. Açıklamada, “Quordle’ın Merriam-Webster tarafından satın alındığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum! Bu oyun için daha iyi bir yuva düşünemiyorum. Pek çok yeni özellik ve eğlence gelecek, bu yüzden bizi izlemeye devam edin” diyor.

oyun artık kendi sitesi yerine Merriam-Webster’ın sitesinde barındırılıyor ve yeni sitenin üstünde küçük bir Merriam-Webster logosu bulunuyor. Quordle, Merriam-Webster’ın ana sayfasında da belirgin bir şekilde yer alır.

Merriam-Webster, referans kitapları ve sözlüklere odaklanan bir ABD yayıncılık şirketidir. Kendisi, onu 1964’te satın alan Encyclopaedia Britannica’ya aittir.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

New York Times oyun Başkanı tarafından kullanılan Wordle Stratejisi


Özellikle, The New York Times’ın altı harfli kelime tahmin oyunu çılgınlığını başlatan Wordle oyununu satın almasının üzerinden neredeyse tam bir yıl geçti. Ve Temmuz 2022’de, Wordle’ın Heardle adlı bir müzik çeşidi Spotify tarafından satın alındı.

Bugünün Quordle oyununu nasıl yeneceğinize dair ipuçlarına gelince, sizi koruduk.

Teknory