Potansiyel bir Star Trek 4 filmi hakkında bildiğimiz her şey

Yakın gelecekte yeni bir Star Trek filminin geleceği hakkında bazı söylentiler var. İşte Star Trek 4 hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey. Boşluk son sınır. Bu sözler bizi yıldızlar arasında sayısız maceraya sürükledi ama tahmin edin ne oldu Star Trek hayranlarıyım? Evrende yeni bir Star Trek filmi hakkında dedikodular var ve artık bağlanma ve […]

Potansiyel bir Star Trek 4 filmi hakkında bildiğimiz her şey

Yakın gelecekte yeni bir Star Trek filminin geleceği hakkında bazı söylentiler var. İşte Star Trek 4 hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey.

Boşluk son sınır.

Bu sözler bizi yıldızlar arasında sayısız maceraya sürükledi ama tahmin edin ne oldu Star Trek hayranlarıyım? Evrende yeni bir Star Trek filmi hakkında dedikodular var ve artık bağlanma ve warp hızına hazırlanma zamanı.

Star Trek dünyası gemilerden ve uzaylı ırklarından çok daha fazlasıdır. Hayatın inek ve geek yanlarına pek katılmayan kız kardeşim bile bunun ne olduğunu ve tüm önemli sözleri biliyor. Nesillere ilham veren kültürel bir mihenk taşı ve simgedir. İnsanlık durumu ve bunun başkalarını nasıl etkilediği, keşif, çeşitlilik ve umutla ilgilidir. Bu yeni film sıradan bir uzay macerası olmayacak; geleceği hayal ettiğimizde neler başarabileceğimize dair bir yol gösterici olacak.

Bu tatlı fısıltılar en çok beklediğimiz yerden başladı: Sosyal medyada. Olup olmayacağı senarist Lindsey Anderson Beer ile röportajlar senaryonun hazır olduğunu söylediği yer, Oyunculardan gelen gönderiler ve yorumlarYazarların şifreli tweet’leri ve Paramount’taki büyük patronların attığı birkaç ekmek kırıntısı; vızıltı, tokatınızdan kaçan bir sivrisinek kadar sinir bozucu olacak kadar yüksek. Ve elbette, vızıltı olan yerde muhtemelen bir şeyler çıkıyordur, ben de biraz araştırdım.

Fazerlerimizi “heyecanlı” konuma getirmeden ve hepimizin kongrelerde giydiği Yıldız Filosu üniformalarının tozunu almaya başlamadan önce, bu potansiyel yeni bölüm hakkında şu ana kadar duyduklarımıza bir göz atalım.

Soldan sağa: Paramount Pictures, Skydance, Bad Robot, Sneaky Shark ve Perfect Storm Entertainment’ın Star Trek Beyond filminde Anton Yelchin Chekov’u canlandırıyor ve Chris Pine da Kirk’ü canlandırıyor.

Orijinal kadro geri dönüyor

Bu sefer köprüde kimi bulacağımızı merak mı ediyorsunuz? Elimizde çok fazla onaylanmış isim olmasa da, söylenti tanıdık yüzler ve taze kan karışımını görebilmemizdir. Farklı Star Trek dönemlerinden karakterlerin, efsanevi karakterlere hayat veren ikonik aktörlerin genç hallerinin yanında rol aldığı bir işbirliğine bakıyor olabilir miyiz? Ne bekleyeceğimizden pek emin olmasak da, JJ Abrams birkaç kez kalbimin atmasına sebep oldu Senaryodan ve şu ana kadar senaryo için hazırladıkları hikayeyi ne kadar beğendiğinden bahsediyor.

Chris Pine’ın James T. Kirk rolünü yeniden canlandıracağı yönünde spekülasyonlar vardı. Neyse ki Pine geri dönüyor gibi görünüyor. İnsan türünün bildiği en muhteşem mavi göz çifti Kirk’ü tanımlayan çekicilik ve liderlik. Pine, son Star Trek girişiminden bu yana çeşitli türlerle uğraşarak meşguldü, ancak Atılgan’ın köprüsüne dönüşü heyecanla bekleniyor.

Zoe Saldana, Zachary Quinto, Karl Urban, John Cho ve Simon Pegg’den oluşan orijinal kadronun geri kalanının da geri dönme görüşmeleri heyecanı artırıyor.

Hala bir yönetmene ihtiyaç var ama Star Trek 4 için bir yapımcımız var

JJ Abrams yapımcılığını üstlenirken Uzay Yolu 4filmi o yönetmeyecek, baş yapımcı olarak görevine devam edecek Star Trek Ötesi. Daha önce doldurulması beklenen yönetmen koltuğu WandaVision yönetmen Matt Shakman, Shakman’ın rahatsızlığı nedeniyle şu anda boş Marvel’a bağlılık Fantastik Dörtlü.

Filmi kimin yöneteceğine dair bir güncelleme olmasa da, grevler sona erdiğinde ve film prodüksiyonları yeniden hızlanmaya başladığında yakın zamanda bir şeyler duymayı umuyoruz.

Tahmin edebileceğiniz gibi olay örgüsünün ayrıntıları Borg’un sırlarından daha sıkı korunuyor ancak bu, hayranların bu konuda spekülasyon yapmasını ve hayal kurmasını engellemedi. Bazıları Star Trek evreninin daha önce keşfedilmemiş bir sektörüne yolculuk yapabileceğimizi umuyor. Diğerleri tıpkı bir zaman yolculuğu macerası istiyor Yıldız Savaşları: Keşifnostaljik cazibesi ve modern dokunuşuyla. Her ne ise, uzay-zaman anormallikleri ve ahlaki ikilemler için buradayım.

Paramount’un yayın programında değişiklik

Bu heyecana rağmen film, yazarların ve SAG-AFTRA saldırılarının daha da kötüleştirdiği türbülanslardan payına düşeni aldı. Başlangıçta bir Aralık 2023 serbest bırakmak, Uzay Yolu 4 Eylül 2022 itibarıyla Paramount’un yayın programından geçici olarak çıkarıldı ve hayranlar şaşkınlık içinde kaldı. film süresiz olarak ertelendiği için çıkış tarihi güncellemesi ya da çok fazla güncelleme olmadı, ancak daha fazla bilginin gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Resmi haberleri beklerken Star Trek’in her zaman yolculukla ilgili olduğunu unutmayalım. Spekülasyonlar, umutlar, hayran teorileri; hepsi heyecanın bir parçası. Ve yeni film ne getirirse getirsin, küresel bir Trekkies ekibi olarak birlikte çıkacağımız bir yolculuk olacağı kesin.

İster Yıldız Filosu’nun kıdemli bir üyesi olun ister evrene yeni başlayan biri olun, bu potansiyel yeni Star Trek filmi, kaçırmak istemeyeceğimiz bir yolculuk olacak şekilde şekilleniyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow