PS5 Slim – Hiç Olacak mı?

Konsolun yeniden tasarlanması kaçınılmazdır ve Sony ve PlayStation ailesi bunun için birçok kez başvurmuştur. Hayranlar tarafından halk arasında PS3 Slim olarak bilinen ikinci PS3 modeli, Eylül 2009’da piyasaya sürüldü. Sony övündü kalınlığı, ağırlığı ve güç tüketimi orijinal modelin yaklaşık üçte biri kadar azaltıldı. Eylül 2012’de başka bir Sony basın açıklaması Super Slim olarak bilinen üçüncü […]

PS5 Slim – Hiç Olacak mı?

Konsolun yeniden tasarlanması kaçınılmazdır ve Sony ve PlayStation ailesi bunun için birçok kez başvurmuştur. Hayranlar tarafından halk arasında PS3 Slim olarak bilinen ikinci PS3 modeli, Eylül 2009’da piyasaya sürüldü. Sony övündü kalınlığı, ağırlığı ve güç tüketimi orijinal modelin yaklaşık üçte biri kadar azaltıldı.

Eylül 2012’de başka bir Sony basın açıklaması Super Slim olarak bilinen üçüncü ve son PS3 modelinin lansmanını müjdeledi. Sony, “Yeni PS3’ün hacmi ve ağırlığı, ilk PS3 modeline kıyasla yarıdan fazla azaltıldı … ve mevcut PS3’e kıyasla sırasıyla %25 ve %20 azaldı.”

Bu arada PS4 Slim ve PS4 Pro, Eylül 2016’daki PlayStation Toplantısında duyuruldu. Yine, “İnce” tanımlayıcı bu modelin resmi tanımının bir parçası değildi, ancak orijinalinden oldukça küçük: 10,4 x 11,34 ölçülerinde inç — 11,61 x 12,87 inç ile karşılaştırıldığında — ve 165 W’ta gücün yaklaşık yarısını kullanır.

Sonuç olarak, PS3 ailesi 87,4 milyondan fazla sistem sattı ve PS4 serisi 117 milyonu geçti. Bu yeniden tasarımlar, bu satışlarda rol oynuyor gibiydi. 2009 Tokyo Game Show’da, oyun Noktası Sony Computer Entertainment patronu Kaz Hirai’nin, konsolun satışa çıktığı ilk üç haftasında bir milyon PS3 Slim satın alındığını iddia ettiğini bildirdi. Sony’nin PS5 satışlarını benzer bir şekilde canlandırmak istemesi mantıklı olacaktır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow