Quentin Tarantino, N-kelime ve şiddet tepkisine yanıt veriyor: “Başka bir şey gör”

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-21T18:46:04 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-21T18:46:11 Quentin Tarantino, filmlerinde N kelimesinin kullanımıyla ilgili eleştirileri ve sansürlenmemiş şiddeti ele aldı – ve bu çok basit: “Git başka bir şey gör.” Tarantino, 1992’de Reservoir Dogs’la sahneye çıktığından beri, ister Bay Blonde’un bir adamın kulağını çıkarması, ister Kurt Russell’ın Death Proof’ta bir kadını şakırdatması olsun, onun […]

Quentin Tarantino, N-kelime ve şiddet tepkisine yanıt veriyor: “Başka bir şey gör”

Yayınlanan: 2022-11-21T18:46:04

Güncellenmiş: 2022-11-21T18:46:11

Quentin Tarantino, filmlerinde N kelimesinin kullanımıyla ilgili eleştirileri ve sansürlenmemiş şiddeti ele aldı – ve bu çok basit: “Git başka bir şey gör.”

Tarantino, 1992’de Reservoir Dogs’la sahneye çıktığından beri, ister Bay Blonde’un bir adamın kulağını çıkarması, ister Kurt Russell’ın Death Proof’ta bir kadını şakırdatması olsun, onun filmografisinde esintili, güçlü bir dil ve ürkmeye değer bir şiddet eğilimi vardı.

21. yüzyılın en önemli film yapımcılarından biridir, ancak filmleri uzun süredir eleştiri konusu olmuştur, bazıları Spike Lee de dahil olmak üzere Django Unchained ve Jackie Brown gibi filmlerde N kelimesini kullanmasının saygısız olduğunu düşünmektedir.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Diğerleri, onu savunan Samuel L. Jackson ve Jamie Foxx ile aynı fikirde değil. Tarantino, tepkilere bir kez daha değindi.

Quentin Tarantino eleştirmenlere “Başka bir şey görün” diyor

HBO Max’in Who’s Talking to Chris Wallace programına katıldığı sırada sunucu, “Şef olmaktan ve seyircinin orkestra olmasından bahsediyorsunuz” dedi. Çeşitlilik.

“İnsanlar ‘Onun filmlerinde çok fazla şiddet var’ dediğinde. N kelimesini çok sık kullanıyor.’ Ne dedin?”

Tarantino, “Görmelisin. [something else]. O zaman başka bir şey gör. Filmlerimle bir sorununuz varsa, o zaman onlar gidip izlenecek filmler değiller. Görünüşe göre onları senin için yapmıyorum.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Tarantino, ünlü bir röportajda sinemasal şiddet hakkındaki düşüncelerini araştırmaktan vazgeçti. Kanal 4’ün Krishnan Guru-Murthy. “Senin konuşmak istediğin şey hakkında konuşmak istemiyorum,” dedi ona.

“Şiddetin sonuçları hakkında konuşmak istemiyorum. İstemedim… çünkü… bunun hakkında konuşmak istemememin nedeni: çünkü bu konuda söylemem gereken her şeyi söyledim.”

American Psycho yazarı Bret Easton Ellis ile daha önceki bir röportajda New York Timesayrıca şunları söyledi: “Eleştiriyi gözden geçirirseniz, artılar ve eksiler arasında oldukça eşit bir şekilde bölündüğünü göreceksiniz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Ama Siyahi eleştirmenler Django hakkında vahşi düşüncelerle ortaya çıktığında, daha az umursamazdım. İnsanlar filmlerimi beğenmiyorsa beğenmiyorlar, anlamıyorlarsa da önemli değil.”

Teknory