Rapor, Twitter’ın En İyi Reklamverenlerinin Yarısını Kaybettiğini Söyledi

Başına Medya ÖnemlidirTwitter’dan ayrılan reklamverenler, geçen yılki 750 milyon $ dahil olmak üzere 2020’den bu yana tahmini 2 milyar $ teslim etmişti. Media Matters kapsamlı bir liste sunar, ancak platformda kefaletle bekleyen büyük isimler arasında AT&T, Wells Fargo Banking ve fast-food devi Yum! markalar Daha önce de belirttiğimiz gibi, para kaosu sevmez. Para, kâr getirmeyen […]

Rapor, Twitter’ın En İyi Reklamverenlerinin Yarısını Kaybettiğini Söyledi

Başına Medya ÖnemlidirTwitter’dan ayrılan reklamverenler, geçen yılki 750 milyon $ dahil olmak üzere 2020’den bu yana tahmini 2 milyar $ teslim etmişti. Media Matters kapsamlı bir liste sunar, ancak platformda kefaletle bekleyen büyük isimler arasında AT&T, Wells Fargo Banking ve fast-food devi Yum! markalar

Daha önce de belirttiğimiz gibi, para kaosu sevmez. Para, kâr getirmeyen kültür savaşlarında taraf olmaya zorlanmaktan veya sadece işini yapmak için satış noktalarına dalmaktan hoşlanmaz. Olarak Forbes Raporlara göre Musk, Twitter’ı açık bir iletişim hizmetinden çok kendi kabadayı kürsüsüne benzetmek için attığı her adım ona reklamcılara, gelire ve iyi niyete mal oldu.

Reklamverenlerin Twitter’dan ayrılmasının çeşitli nedenleri vardır, ancak en ciddileri arasında, bir taklitçinin insülinin “doğrulanmış” bir kişiye ücretsiz olacağını tweetlemesinden sonra %5’lik bir isabetten Eli Lilly’nin hissesine kadar her şeye yol açan mavi kontrol fiyaskosu olmuştur. PR hesabı” Pepsi için Coke’un daha iyi olduğunu duyurdu.

Reklamverenler için sorun, bunun gibi saçmalıklardan ibaret değil. Musk’ın yönetimi, buna engel olabilecek kişileri şirketten kovdu. Twitter, çalışanlarıyla yarı yolda buluşmayı reddettiği ve reklamverenlerin endişeleri doğrultusunda hareket etme taahhüdünde bulunduğu sürece, ufukta daha fazla kayıp olması muhtemeldir.

Teknory