Ray-Ban Meta akıllı gözlük incelemeleri yayında — insanların onlardan nefret ettiği 3 şey

Ray-Ban Meta akıllı gözlükleri Connect 2023’te büyük bir tantanayla görücüye çıktı. Evet, ürün tıpkı önceki “Ray-Ban Hikayeleri” gibi video kaydedebilir, fotoğraf çekebilir ve çağrı yanıtlayabilir, ancak insanları bir döngüye sokan şey yapay zekanın tanıtılması oldu. Görünen o ki Ray-Ban akıllı gözlükleri, sosyal medya devinin yeni dijital asistanı Meta AI ile donatılmış olarak geliyor. Sadece “Hey […]

Ray-Ban Meta akıllı gözlük incelemeleri yayında — insanların onlardan nefret ettiği 3 şey

Ray-Ban Meta akıllı gözlükleri Connect 2023’te büyük bir tantanayla görücüye çıktı. Evet, ürün tıpkı önceki “Ray-Ban Hikayeleri” gibi video kaydedebilir, fotoğraf çekebilir ve çağrı yanıtlayabilir, ancak insanları bir döngüye sokan şey yapay zekanın tanıtılması oldu.

Görünen o ki Ray-Ban akıllı gözlükleri, sosyal medya devinin yeni dijital asistanı Meta AI ile donatılmış olarak geliyor.

Sadece “Hey Meta!” diyerek Kolayca ulaşabileceğiniz bir dijital asistanınız olacak. Bununla birlikte DigitalTrends, Engadget, How-to Geek ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok popüler teknoloji kuruluşundaki çok sayıda incelemeyi inceledik. Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerin incelemecilerin yaptığı en önemli üç özelliğe bakalım Olumsuz beğenmek.

1. Meta AI sınırlamaları

İncelediğimiz ve köklü bir AI sohbet robotu olan ChatGPT’yi destekleyen AirGo 3 akıllı gözlüklerin aksine, Ray-Ban Meta akıllı gözlükler, henüz tam olarak hazırlanmamış Meta AI özelliğine sahiptir.

Sonuç olarak, pek çok yorumcu Meta AI’yı temel soruları “Hey Meta” istemiyle yanıtladığı için överken, dijital asistanın hava durumu ve mevcut tahmin dışında herhangi bir gerçek zamanlı bilgi sağlayamaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradılar.

“Asistanın ‘bilgi kesintisi’ Aralık 2022’dir” dedi Engadget’ın Karissa Bell’i, “ve güncel olaylarla ilgili çoğu soruda bunu size hatırlatacaktır.” Başka bir deyişle, Meta AI’ya “Bana iPhone 15 Pro Max’ten bahsedin” diye sormaya çalışırsanız, o cihaz başlatıldığı için yanıt alamazsınız. sonrasında Aralık 2022. Şansınız yaver gitmesin!

Meta AI’nın internete erişiminin olmamasının en azından şimdilik bir faydası yok.

Alan Truly, “Bana en yakın EV şarj istasyonunun yerini söyleyemez, ancak Meta akıllı gözlükler çeviriyi halledebilir ve benim için şiir yazabilir” dedi. DijitalTrendler. “Yine de internet erişimi önemli bir gelişme olacaktır.”

VentureBeat’ten Dean TakahashiÖte yandan Meta AI’nın soruları yanıtlamada çok yavaş olduğundan şikayet etti.

Yine de bu, Meta AI’nın tamamen işe yaramaz olduğu anlamına gelmiyor. Aşağıdaki komutları başlatmak için de kullanabilirsiniz:

İncelemelere göre dijital asistan en iyi yaratıcı çabalar için kullanılıyor. Örneğin Instagram’daki Eyfel Kulesi resminiz için eğlenceli bir başlık bulmasını isteyebilirsiniz.

2. Gizliliğin ihlali mi?

Meta’nın ikinci nesil akıllı gözlüklerini duyurmasının ardından bu gözlüklerin başkalarının mahremiyetine tecavüz edip etmeyeceği konuşulmaya başlandı.

Ray-Ban Meta akıllı gözlükler gizlilik konusunda nasıl performans sergiliyor?
Kredi bilgileri: Meta

Şey İncelemeci Jack Needham, incelemesinde bunu son derece eleştiriyor ve Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerini gizlilik kabusu olarak nitelendiriyor. Needham, “Konseri olmadan birinin yüzüne kamera tutmak hiçbir zaman sosyal olarak kabul edilebilir bir şey değil” dedi. “Kişisel olarak, rızası olmadan kamerayı birinin yüzüne doğrultmak istemiyorum.”

Needham, halka açık yerlerdeyken yüzüne kamera takma fikrinin ürperdiğini ve bu deneyimi istilacı ve ürkütücü bulduğunu ekledi.

Android Merkezi’nin Michael Hicks de benzer bir şey söyledi: “Açıkçası, ne zaman birinin yanından geçsem, birisinin gözlüğümün işlevselliğini fark etmesi ve niyetim hakkında en kötü ihtimali düşünmesi ihtimaline karşı, anında ona doğrudan bakmaktan rahatsız oluyordum.”

Vicky Jessop’un bir incelemede işaret ettiği gibi Yahoo! FinansAncak fotoğraf çekerken veya video kaydederken çerçevenin yan tarafında yanan LED ışık yoldan geçenleri uyaracak. Çıkış, “Işığı engellemeye yönelik herhangi bir girişim, yayın yeteneklerini kapatacaktır” diye ekledi.

3. Pil ömrü daha iyi olabilirdi

Ray-Ban Meta akıllı gözlükler, hafif kullanımla dört saat dayanacak şekilde derecelendirilmiştir. Yayın devinin akıllı gözlüklerini teste tabi tutan pek çok yorumcu yoktu, ancak bunu yapan az sayıda kişi o kadar da etkilenmedi.

Ray-Ban Meta akıllı gözlük

Meta’ya göre akıllı gözlükler yakın gelecekte görsel arama güncellemesi alacak.
Kredi bilgileri: Meta

Android Central için yaptığı incelemede, Hicks, Ray-Ban Meta akıllı gözlük pilinin telefon görüşmesi yaptıktan, müzik akışı yaptıktan, fotoğraf çektikten, Meta AI soruları sorduktan ve bildirimleri dinledikten sonra 3 ila 3,5 saat arasında dayandığını söyledi. Ancak çıkış noktası, Meta’nın akıllı gözlüklerin hafif form faktörüne pil ömründen daha fazla öncelik vermesi gerektiğini anlamıştı.

nasıl yapılır Geek’ten Tyler Hayes Ray-Ban Meta akıllı gözlüğün pil kutusunu tüm gün kullanabilmek için kullanmanın bir “dezavantaj” olduğunu söyledi. Hayes, gözlüğü kullanarak 30 dakikalık görüntülü görüşme yaptıktan sonra pil ömrünün yaklaşık %20 azaldığını kaydetti.

Ancak genel olarak yorumcular Ray-Ban Meta akıllı gözlükleri hoş bir şekilde şaşırttı. DigitalTrends’den Truly, “Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerinin yetersiz olmasını bekliyordum” dedi. “Yanılmışım.”

Eleştirmenler, AI gözlüklerini eller serbest fotoğraf çekimi, şıklığı, mükemmel hoparlör ve mikrofon kalitesi ve Instagram canlı yayın yetenekleri nedeniyle övdü. Meta AI’nın henüz tam potansiyeline ulaşamaması çok kötü, ancak Meta’ya göre akıllı gözlükler yakın gelecekte görsel bir arama güncellemesi alacak.

Görsel arama, Meta AI’nın baktığınız şeyi “gözlemlemesine” ve soruları sizin için yanıtlamasına olanak tanır. Örneğin, seyahat ederken tuhaf görünen bir yapıya bakıyorsanız Meta AI size bunun ne olduğunu söyleyecektir. Bu kesinlikle çok havalı ve Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerini kendim denemek için sabırsızlanıyorum.

Konular
Yapay Zeka Metası

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow